۱۰۱۱۱۴۰۱

دلتنگی برای “ماه عسل” یا دلتنگی برای اسپانسرهای خاص؟؟

احسان+علیخانی+ماه+عسل

سینماروزان: احسان علیخانی به‌واسطه اجرای “ماه عسل” شهرت فراوانی یافت و حتی بعد از تعطیلی این برنامه و کلی هزینه‌تراشی برای تولید “عصرجدید” هنوز رمضان که می‌شود باز فیل احسان‌دوستان یاد “ماه عسل” می‌کند و اینکه چرا بساطش جمع شد؟

اگر درمواردی مانند “نود” و عادل این خودکامگی مدیران نورس شبکه سه بود که عامل حذف نود و عادل شد در ماجرای تعطیلی “ماه عسل” بیش از هر چیز این تکراری شدن روال برنامه و البته حمایت از اسپانسرهای مشکوک بود که دردسرساز شد.

“ماه عسل” در سالهای آخر به چنان مجلس روضه‌ای بدل شده بود که حتی دوستداران برنامه را هم دلزده کرده تا جایی که شوخی با ژست‌های اشک‌آور مجری و مهمانان برنامه، محملی شده بود برای طنازی در فضای مجازی.

از آن بدتر اتفاقاتی بود که در جریان حمایت فصولی از برنامه از یک موسسه مالی-اعتباری بعدا غیرمجاز رخ داد؛ موسسه‌ای که مجری “ماه عسل” مدام برایش نوشابه باز کرد و کلی مشتری برای این موسسه جور کرد بی‌توجه به عاقبت شومی که درانتظار سپرده‌گذاران این موسسه است.

“ماه عسل” در آخرین سالهایش خودمحورانه و با حداقل نوآوری پیش رفت و گاهی حتی در انتخاب سوژه و دعوت از مهمانان به سراغ مصادیقی می‌رفت که خیلی زود درکانون نقد قرار می‌گرفت به‌گونه‌ای که در جشنواره تلویزیونی۹۷ ، آخرین فصل “ماه عسل” ، رقابت را به “نود” و “هزارداستان” که این دومی، تازه‌کار ولی نوآورانه بود، باخت.

حتی زمانی که فصلی از “ماه عسل” مقارن فصل دوم “خندوانه” روی آنتن رفت باز این “خندوانه” بود که “ماه عسل” را کنار زد و اینها همه معنایی نداشت جز آن که این نزول پله‌پله برنامه بود که اسباب تعطیلی آن را موجب شد و حواشی اسپانسرهایی مانند ثامن هم این روند تعطیلی را سرعت بخشید.

“ماه عسل” زمانی که بکر و تازه بود، گرفتار ساختار اشک‌سازش(!) نشده و پای اسپانسرهای مشکوک بدان باز نشده بود، برنامه‌ای دیدنی بود و در رمضان امسال هم هر برنامه‌ای که خلوص و تازگی را کنار هم داشته باشدو نگاه سوداگرانه بر آن حاکم نباشد، خواهد توانست به‌سرعت جلب مخاطب کند.

سالهای دور از “ماه عسل”

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=60172

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "دلتنگی برای “ماه عسل” یا دلتنگی برای اسپانسرهای خاص؟؟"

 1. مودبیان گفت:

  بله
  حداقل قبل اینکه دوباره ماه عسل راه بندازن حتما عذرخواهیی کنن بابت اون موسسه ثامن

 2. مجید تنکابنی گفت:

  احسان علیخانی خیلی بچه بااستعدادی بود ولی حیف که…

 3. رضایا گفت:

  ای کاش مدیرای تلویزیون نزارن ابنطوری مجریان اویزون اسپانسرای دوزاری بشن
  واقفم به مشکلات مالی ولی لااقل فقط تیزر بربن و دیگه محری رو نندازین جلو که دستمال بکشه

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code