۰۸۱۱۱۴۰۰

در نبود کمیته انضباطی اکران رخ می‌دهد⇐ادامه اکران فیلم مطبوع(!) رسانه ملی در سرگروه استقلال تا هفته هشتم!

سینماروزان: تراکم فیلمهای روی پرده در آغاز زمستان به بالاترین حد رسیده و از آن طرف فهرست فیلمهای متقاضی اکران هم روزبروز افزایش می‌یاید.

شورای صنفی نمایش تلاش کرده با تزریق مدام فیلم به چرخه اکران ولو به قیمت فیلمسوزی(؟) از حجم فیلمهای متقاضی اکران کم کند ولی نبود کمیته انضباطی اکران برای توزیع منصفانه سانس‌ها و تعویض به‌هنگام فیلمها بر آشفتگی اکران افزوده است.

پیشتر از طولانی شدن حضور فیلم “رد خون” متعلق به نایب رییس شورای صنفی نمایش در گروه آزادی نوشتیم و حالا باید از دیگر گروه متعلق به حوزه یعنی استقلال بگوییم.

“…پرواز ممنوع” وارد هفته هفتم اکران خود شده با این حال نه تنها سرگروه استقلال را از دست نداده بلکه با تمدید مجدد اکران، سرگروه استقلال را برای هفته هشتم نیز دراختیار خواهد داشت. این روند هرچند برای بالا بردن آمار فروش فیلمی است که کلی تیزر تلویزیونی و حمایت رسانه‌های دست راستی را داشته و عوامل سازنده‌اش هم مدام مهمان برنامه‌های تلویزیونی هستند، ولی به ضرر فیلمهایی است که در نوبت اکران گروه استقلال قرار دارند.

کمدی “جهان با من برقص” از جمله فیلمهای درانتظار اکران این گروه است که بخاطر پیش‌بینی اکران در انتهای آذر، تبلیغات محیطی‌اش هم مدتیست شروع شده ولی تداوم اکران “…پرواز ممنوع”، موجبات تاخیر اکران فیلم را فراهم کرده.

به تبع تاخیر اکران “…برقص”، بقیه فیلمهای درانتظار اکران گروه استقلال و از جمله “عطر داغ” هم دچار تاخیر اکران خواهند شد به خصوص که جشنواره فجر را هم درپیش داریم و بخش عمده سینماها در آن برهه درخدمت جشنواره خواهند بود.

شورای صنفی نمایش حتی اگر بخواهد به فیلمی خاص کمک کند می‌تواند دستور به اکران بیشتر فیلم در زیرگروه دهد نه اینکه یک سرگروه را مدام دراختیار یک فیلم قرار دهد تا عملا ضرر فیلمهای بعدی دوچندان شود.

شورا این رویه را درپیش نمی‌گیرد و کمیته انضباطی اکران هم که در محاق است و نتیجه می‌شود افزایش ضرردهی فیلمهای مستقل که حمایت‌های حاکمیتی را در اکران ندارند.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=58812

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code