۱۸۰۵۱۴۰۱

در نامه سرگشاده تهیه‌کننده یک فیلم ضدّملکه به معاون تازه‌ نظارت آمد⇐بعد از گذشت چهار ماه و با وجود پیگیریهای متعدد، همچنان اجازه اکران نداریم!!!/چرا صدور مجوز اکران این فیلم را به اجازه افرادی موکول کرده‌اند که نقشی در اکران ندارند؟؟!!/امیدواریم در دورانی که سازمان سینمایی مدام شعار شفافیت میدهد دیدن این فیلم، جرم نشود!!

سینماروزان: پنج ماه بعد از رونمایی فیلم ضدملکه «دیدن این فیلم جرم است» در جشنواره فیلم فجر و در شرایطی که اغلب مخاطبان، این فیلم را به خاطر پرهیز از باج دادن به دو جناح سیاسی حاکم بر کشور و نقد نگاه استعماری انگلستان، تحسین کرده بودند هنوز تکلیف اکران این فیلم مشخص نشده است.

به گزارش سینماروزان همزمان با ورود محمدمهدی طباطبائی نژاد به معاونت  ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، محمدرضا شفاه تهیه کننده فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است!» در نامه ای سرگشاده به وی، خواستار شفافیت موضع سازمان سینمایی درباره اکران این فیلم شد.

متن نامه تهیه کننده این فیلم ضدملکه را بخوانید:

جناب آقای طباطبائی نژاد
معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی

باسلام
ضمن آرزوی توفیق برای جنابعالی، همانطور که مطلعید در دوره پیش از شما با وعده صدور پروانه نمایش فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است!» مشروط به انصراف از اکران نوروزی، این فیلم برخلاف میل ما از اکران کنار گذاشته شد.
تا امروز همواره تلاش شد تا به دور از حواشی، شرایط برای کسب مجوز در فضایی منطقی فراهم آید. اما علیرغم گذشت ۴ ماه از آن وعده و با وجود پیگیری های متعدد، پاسخ روشنی به تقاضای اکران داده نمی شود و مرتبا صدور مجوز به اجازه افرادی موکول می گردد که اساسا نقش قانونی ای در مسیر پروانه نمایش فیلم ها ندارند.
معاون پیشین که با آن وعده رفت؛ امروز از شما به عنوان معاون جدید خواستاریم در زمانی که سازمان سینمایی شعار شفافیت سر می دهد، موضع رسمی و شفاف خود را نسبت به اکران این فیلم به مردم و رسانه ها اعلام نمایید. امید که دیدن این فیلم جرم نشود…

باتشکر
محمدرضا شفاه
تهیه کننده «دیدن این فیلم جرم است!»

 

 

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۷:۰۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56517

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code