۱۸۰۳۱۴۰۲

«خالتور» به ۷٫۵میلیارد نزدیک شد/«دخترعمو پسرعمو» در آستانه ميلياردي شدن/«ثبت…» ۳میلیارد را رد کرد/«قاتل اهلي» در مرز ۳ميلياردی شدن/«کمدي انساني» دو روزه در آستانه ۱۰۰میلیون قرار گرفت/اختلاف ۱۷۸ سالنی(!!!) میان «آینه بغل» و «آرمانشهر»+آمار فروش

سینماروزان: آمار فروش سینماها همچنان با صدرنشینی کمدیها اعلام میشود. «آینه بغل» بعد از یک ماه و نیم اکران همچنان حاکم بلامنازع در تعداد سالن است وبا نزدیک به ۲۰۰ سالن. این فیلم توانسته به رقم فروش ۱۳ میلیارد دست یابد.

«خالتور» علیرغم آن که بخش عمده سالنهایش را از دست داده فروشش را از ۷ میلیارد گذرانده و به زودی ۷٫۵میلیاردی خواهد شد. «ثبت…» دیگر کمدی است که رفم فروش ۳میلیارد را رد کرده است.

«قاتل اهلی» در آستانه ۳میلیارد فروش قرار گرفته که برای فیلمی غیرکمدی رقمی منطقی است. «آذر» هم در مرز ۹۰۰ میلیون قرار گرفته است.

کمدی «دخترعمو پسرعمو» که به خاطر اقبال مخاطبان با افزایش سالن روبروست و بیش از ۸۰ سالن دارد توانسته در آستانه میلیاردی شدن قرار گیرد. «سد معبر» هم در فروشی وضعیتی شبیه به «دخترعمو…» دارد.

فیلم پربازیگر «کمدی انسانی» که در آخرهفته اخیر روی پرده رفته بدون دارا بودن هر گونه تبلیغات محیطی و با داشتن فقط ۱۰ سالن فول سانس توانسته رقم فروش ۸۰ میلیون را رد کند که فروشی خوب به شمار میرود.

«حریم شخصی»، «خانه کاغذی»، «عشقولانس» و «اشنوگل» فیلمهای میانه جدول فروشند که به ترتیب مابین ۷۰۰ تا ۲۰۰ میلیون فروش داشته اند.

قعرنشین گیشه ها همچنان «آرمانشهر» به نویسندگی امیر آقایی است که فروشش به زحمت از ۱۰ میلیون عبور کرده و «پینوکیو…» که بعد از دو ماه از فروش ۳۰ میلیون عبور کرده و «آپاندیس» که در حدود چهل روز فقط ۶۰میلیون فروخته است.

نکته آنجاست که «آرمانشهر» فقط ۴ سالن دارد و «آینه بغل» ۱۸۲ سالن و به بیان بهتر اختلاف سالن میان بالا و پایین جدول ۱۷۸ است!!!

آمار کامل فروش تا ابتداي جمعه ۲۹ دي ۱۳۹۶ به شرح زير است:

(تمام ارقام به تومان است)

–آينه بغل ۱۳ ميليارد(۴۴ روز)

–خالتور ۷ ميليارد و ۲۱۰ ميليون(۷۹ روز)

–ثبت با سند برابر است ۳ ميليارد و ۴۰ ميليون(۵۸ روز)

–قاتل اهلي ۲ميليارد و ۸۰۰ميليون(۵۸ روز)

–آذر ۸۹۰ ميليون(۵۲روز)

–سدمعبر ۸۵۰ ميليون(۲۳ روز)

–پسرعمو دخترعمو ۸۴۰ ميليون (۲۳ روز)

–حريم شخصي ۷۰۵ ميليون(۳۷ روز)

–شکلاتي ۵۶۰ ميليون(۵۱روز)

–خانه کاغذي ۵۴۰ ميليون(۳۰ روز)

–عشقولانس ۳۳۰ ميليون(۹ روز)

–اشنوگل ۲۲۰ ميليون (۵۸ روز)

–فهرست مقدس ۲۱۰ ميليون(۴۴ روز)

–پل خواب ۲۰۰ ميليون(۹روز)

–راز سياوش ۱۵۰ ميليون( ۵۱ روز)

–کليله و دمنه ۱۳۰ ميليون (۲۳ روز)

–کمدي انساني ۸۰ ميليون(۲روز)

–آپانديس ۶۰ميليون(۳۷ روز)

–پينوکيو، عاموسردار و رييسعلي ۳۵ ميليون(۵۱ روز)

–آرمانشهر ۱۱ميليون(۲۳ روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=46799

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code