۱۱۰۳۱۴۰۲

«خالتور» در مرز ۵٫۵ میلیاردی شدن/«قاتل اهلی» دومیلیارد را رد کرد/«خانه دختر» همزمان با عرضه نسخه خانگی ۳میلیاردی شد/«آذر» نیم میلیاردی شد/صرف معنای واقعی عدالت در اکران با اختلاف ۷۰ سالنی میان «آینه بغل» با برخی فیلمهای سرگروه‌دار+آمار کامل فروش

سینماروزان: مناسبات اکران و مهمترین مولفه فروش که تعداد بالای سالن باشد طوری پیش میرود که «آینه بغل»ی که خیلی سریع پروانه نمایش گرفت و سریعتر از آن قرارداداش در شورای اکران ثبت شد و سرگروه استقلال متعلق به حوزه هنری نصیبش شد، بتواند بفروشد. این فیلم از همان ابتدای اکران بیشتر از صد سالن را به خدمت گرفت که در تناسب با فیلمهایی مانند «وقتی برگشتم» که با یک فاصله زمانی کوتاه نسبت به آن اکران شدند عددی رویایی است. کافیست در نظر بگیریم «وقتی برگشتم» با داشتن سرگروه فقط ۳۰ سالن دارد و «آینه بغل» باز هم با داشتن سرگروه بیش از ۱۰۰ سالن دارد تا عمق عدالت(!) حاضر در اکران مشخص شود.

به گزارش سینماروزان با این توزیع عادلانه «آینه بغل» در مدت زمانی حدودا ده روزه بیشتر از ۲٫۵ میلیارد فروخته است که نه رقمی رویایی که رقمی کاملا متوسط است و فیلمی مثل «وقتی برگشتم» به زحمت فروشش از ۲۰۰ میلیون گذشته.

در صدر آمار فروش همچنان «زرد» قرار دارد که با اندک سینماهای باقیمانده خود در آستانه ۵٫۵ میلیارد فروش است و بعد از آن کمدی «خالتور» که بدون هرگونه تبلیغ محیطی و با توقیف نمایش در سینماهای شهرداری در آستانه فروش ۵٫۵ میلیارد قرار دارد.

«خفگی» در آستانه ۴٫۵ میلیارد فروش است و «خانه دختر» حتی بعد از عرضه نسخه خانگیش توانسته به فروش مطلوب ادامه داده و از ۳ میلیارد هم بگذرد.

«قهرمانان کوچک» به لطف پخش حوزه هنری همچنان حدی مطلوب از سانس و سالن دارد و بر این اساس در آستانه ۲٫۵ میلیاردی شدن قرار گرفته است. «ثبت…» و «قاتل اهلی» که اولی کلی اکران مردمی داشته و دومی حتی یک اکران مردمی هم نداشته هر دو از رقم ۲میلیارد عبور کرده اند.

«آذر» با کلی بیلبورد و حواشی تبلیغی به زحمت از نیم میلیارد عبور کرده است و مستند «صفر تا سکو» هم ۳۰۰ میلیون را رد کرده که رقمی متناسب است برای یک فیلم مستند.

قعر جدول فروش، انیمیشن ارگانی «فهرست مقدس» قرار گرفته که در حدود ده روز کمی بیش از ۲۰ میلیون فروخته و حتی فروشش از انیمیشنی مثل «راز سیاوش» که هیچ اله‌مان تبلیغی نداشته کمتر است!!! انیمیشن «پینوکیو…» هم کمی بیش از ۱۵میلیون فروخته است.

«آپاندیس» که از جمله محصولات سیمافیلم است که دست اندرکارانش مدام بر ارزشهایش تأکید کرده اند(!) حتی ده میلیون هم نفروخته که ناگفته پیداست چه آمار نومیدکننده ایست.

آمار کامل فروش تا ابتداي جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ به شرح زير است:

(تمام ارقام به تومان است)

–زرد ۵ میلیارد و ۴۷۰میلیون(۷۲ روز)

–خالتور۵ میلیارد و ۴۵۰ میلیون(۴۴ روز)

–خفگی ۴میلیارد و ۲۷۰ میلیون(۵۸ روز)

–خانه دختر ۳ میلیارد و ۴۰ میلیون(۶۵ روز)

–آینه بغل ۲میلیارد و ۶۰۰میلیون(۹روز)

–قهرمانان کوچک ۲میلیارد و ۴۳۰ میلیون(۷۲ روز)

–ثبت با سند برابر است ۲میلیارد و ۵۶میلیون(۲۳روز)

–قاتل اهلی ۲میلیارد و ۵۰ میلیون(۲۳روز)

–آذر ۵۵۰ میلیون(۱۶روز)

–حقه باز دم دراز ۵۱۰ میلیون(۶۵روز)

–غیرمجاز ۳۳۰ میلیون(۴۴روز)

–صفر تا سکو  ۳۲۰ میلیون(۲۳ روز)

–شکلاتی ۲۶۵ میلیون(۱۶ روز)

–وقتی برگشتم ۲۲۰ میلیون(۱۶ روز)

–انزوا  ۱۱۵ میلیون (۳۷ روز)

–اشنوگل ۹۰میلیون (۲۳ روز)

–حریم شخصی ۳۵میلیون(۲روز)

–راز سیاوش ۲۵میلیون(۱۶روز)

–فهرست مقدس ۲۱ میلیون(۹ روز)

–پینوکیو، عاموسردار و رییسعلی ۱۵ میلیون(۱۶ روز)

–آپاندیس ۶٫۵ میلیون(۲روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=46080

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code