۳۰۰۶۱۴۰۲

حرفهای #ابراهیم_وحیدزاده کارگردان باسابقه خطاب به روسای خانه سینما و صندوق هنر: بدنه سینما با شرایط اقتصادی سختی روبرو هستند!/ای کاش مدیران صنفی ده درصد از بودجه هر فیلم را صرف کمک به بدنه صنف می‌کردند!/هر چه زودتر یک کمک‌هزینه معیشتی را به سینماگران تخصیص دهند!!

ابراهیم وحیدزاده

سینماروزان/پیمان اسماعیلی: مشکلات معیشتی سینماگران از کرونا به این سو، مرتب بیشتر شده و در ماههای اخیر نیز هیچ کمک هزینه معیشتی از سوی خانه سینما و صندوق هنر به سینماگران تعلق نگرفته.

#ابراهیم_وحیدزاده کارگردان قدیمی به سینماپرس گفت: این روزها نه تنها ما اهالی سینما با بحران رکود در تولید و گیشه سینماها روبرو هستیم که اغلب صنوف و صنایع با چنین معضلاتی در حال دست و پنجه نرم کردن هستند؛ مثلاً صنف فروشندگان پوشاک هم قطعاً وضعیت مالی مناسبی ندارند و این اتفاق نیازمند آن است که نهادهای زیرمجموعه صنفی در هر حوزه ای اوضاع زندگی اعضای شان را سامان دهند.

کارگردان #تحفه‌ها ادامه داد: سینما هنر-صنعتی است که بیشتر جنبه سرگرمی برای افراد دارد و وقتی اوضاع اقتصادی جامعه مطلوب نباشد قطعاً تفریح و سرگرمی برای خانواده ها در اولویت های اول و دوم نخواهد بود و از این رو نمی توان انتظار داشت که آن ها از سینما استقبال کنند.

وحیدزاده سپس با تأکید بر اینکه آینده سینما نامشخص است اظهار داشت: قطعاً تا حال عمومی جامعه به ویژه از نظر اقتصادی خوب نشود در سینما با همین بحران و مشکلات فعلی روبرو خواهیم بود و چه بسا که وضعیت بدتر از این را هم تجربه کنیم.

این سینماگر یادآور شد: مشکل اصلی ما مدیران صنوف هستند که باید از سال ها قبل تدبیر جدی و آینده نگری و پیش بینی برای چنین روزهایی می‌داشتند اما فقط به زمان حال شان نگاه کردند؛ ما باید به جای صنف دولتی اجازه می دادیم اتحادیه خاص مختص خود سینماگران تشکیل شود و ۱۰ درصد بودجه تولید یا درآمد هر فیلم به این اتحادیه اختصاص داده شود تا در بحران هایی مانند رکود سینما از مبالغ جمع شده در این صندوق به عنوان حقوق بیکاری به یکایک اهالی سینما اعطا شده تا زندگی شان دچار بحران نشود.

کارگردان فیلم های سینمایی «عشق فیلم» و «معادله» افزود: من امیدوارم مسئولان فرهنگی و صنفی کشور هرچه سریع تر مبالغ کمک معیشتی فوری برای اهالی سینما در نظر بگیرند هرچند که معتقدم امروز اکثریت جامعه نیازمند حمایت معیشتی مستقیم از سوی دولت هستند.

وحیدزاده با مخاطب قرار دادن مدیران خانه سینما و صندوق هنر گفت: باید مبالغ کمک معیشتی برای رفع بحران از زندگی سینماگران در نظر بگیرند؛ این اتفاق در کوتاه مدت می تواند به مثابه مسکنی برای اهالی سینما باشد و کمی وضعیت بد معیشتی آن ها را التیام بخشد و کنارش مدیران از همین حالا باید تدبیری برای آینده در بلند مدت داشته باشند که اگر وضعیت سینما همچنان در رکود باشد بتوانند به طریقی دیگر مشکلات زندگی اهالی سینما را رفع کنند.

نیاز فوری سینماگران به کمک هزینه معیشتی از نظر ابراهیم وحیدزاده کارگردان سینما

نیاز فوری سینماگران به کمک هزینه معیشتی از نظر ابراهیم وحیدزاده کارگردان سینما

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۹:۵۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=72333

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code