۱۱۱۱۱۴۰۱

جمشید مشایخی در مراسم بزرگداشت خود در پردیس تماشا بیان کرد⇐دعا کنید جمشید آدم شود!+عکس

سینماژورنال: جمشید مشایخی همزمان با اکران تازه ترین فیلمش «رفقای خوب» در مراسم بزرگداشت‌اش در پردیس تماشا در جنوب تهران بعد از دریافت لوح بزرگداشت‌اش در جمله‌ای گفت: «امیدوارم دعا کنید جمشید آدم شود».

به گزارش سینماژورنال وی ادامه داد:‌ اینجا شمال و جنوب نداریم؛ هر جا ایرانی پاک نژاد زندگی می‌کند آنجا قسمتی از ایران عزیز ماست.
این استاد در این مراسم با خواندن ابیاتی اظهار کرد: باری سوار گرده مردم نکرده‌ایم، خود را به روزی گران گم نکرده‌ایم، دریای شوربخت و صبوریم و سال‌هاست، طوفان چشیده‌ایم و تلاطم نکرده‌ایم، گر در تنور دست تهی پیش برده‌ایم، یک جو طمع به حرمت گندم نکرده‌ایم، جنگل گواه باش اگر خانه سرد بود، یک شاخه از درخت تو هیزم نکرده‌ایم.
در ادامه مراسم از سوی پردیس تماشا و موسسه تصویر شهر لوحی به رسم یادبود به مشایخی اهدا شد.
حبیب اسماعیلی مدیر رسانه فیلمسازان نیز هدایایی به جمشید مشایخی اهدا کرد.
پس از آن به درخواست حاضران این بازیگر تفألی به دیوان حافظ اهدایی حبیب اسماعیلی زد و غزل «سالها دل طلب جام جم از ما می کرد» توسط مدیرعامل موسسه تصویرشهر قرائت شد.

دو ماه فرصت داد تا تهیه کننده پیدا کنم
در این مراسم که عوامل فیلم «رفقای خوب» حضور داشتند، مجید قاری‌زاده کارگردان فیلم در سخنانی با بیان اینکه همه دوست دارند با استاد همکاری داشته باشند، با یادآوری ساخت فیلم «پدربزرگ» در سال ۶۴ گفت:‌ وقتی سناریو تصویب شد با ذوق به منزل استاد رفتم و ایشان وقتی اشتیاق من را دیدند، پرسیدند تهیه‌کننده دارید؟ گفتم هنوز نه و ایشان در حالی که دو سناریو آماده داشتند، دو ماه فرصت دادند تا تهیه‌کننده پیدا کنم.
وی ادامه داد: بعد از ۳۰ سال تنها کاری که توانستم انجام دهم ساخت «رفقای خوب» بود و بعید می‌دانم بازیگری پیدا شود مانند استاد برای جوانی که آمده فیلم اولش را بسازد صبر کند و بگوید برو تهیه‌کننده پیدا کن. ایشان دریایی از محبت است و می‌توانند جهان پهلوان سینما باشند.

الگوی ما در جوانی
حبیب اسماعیلی مدیر رسانه «فیلمسازان» هم با بیان اینکه یک دنیا می‌شود درباره استاد مشایخی صحبت کرد، گفت: الگوی ما در جوانی تئاترهای ایشان در سنگلج بود و در کنار آن درس زندگی، رفاقت، انسان‌دوستی و رفتار با مردم را از ایشان یاد گرفتیم و امیدوارم جوانان امروز هم استاد مشایخی را الگوی خود قرار دهند.

بزرگداشت جمشید مشایخی در پردیس کوروش
بزرگداشت جمشید مشایخی در پردیس کوروش
بزرگداشت جمشید مشایخی در پردیس کوروش

بزرگداشت جمشید مشایخی در پردیس کوروش

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ - ۶:۳۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=28849

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code