۱۸۰۳۱۴۰۲

توضیحات یک متخصص پوست و مو درباره اصلی‌ترین دلایل ریزش مو⇔قابل توجه بازیگرانی که از کم‌مویی واهمه دارند

سینماروزان: سن ریزش مو به ۱۵ سالگی رسیده است؛ این مسأله هرچند برای اغلب آدمیان نگران کننده است اما برای جامعه هنری و به خصوص بازیگرانی که باید تا مدتها چهره مناسبی داشته باشند تا نقشی خوب عایدشان شود نگران کننده تر است.

آیا تا امروز چهره خود را بدون مو تصور کرده اید؟ آیا این موضوع برای خودتان قابل تحمل خواهد بود؟ آیا تا امروز استرس ناشی از دیدن چند تار مو برروی شانه و لباس خود را تجربه کرده اید؟

واقعیت امر این است که ریزش مو یکی از مهمترین دغدغه هایی است که یک فرد در دوران زندگی خود آن را تجربه می کند و آمارها نشان می دهد که تقریبا همه افراد در طول دوران زندگی خود حداقل یک بار با این استرس و دغدغه مواجه می شوند. جهت پاسخ و رفع این چالش انکارناپذیر  شرکت های مختلف اقدام به معرفی و عرضه شامپو وسایرمحصولات محافظتی ، مراقبتی و حتی درمانی جهت حفظ سلامت موی سر کرده اند.

قاعدتا هر محصول نیز طرفداران خاص خود را نیز دارد.بااین طیف وسیع محصولات با برندهای رنگین تجاری هنوزهم در دنیا چالش ریزش موی سر واسترس مراقبت از موی سر پا برجاست.

دکتر امیرهوشنگ احسانی متخصص پوست و مو و زیبایی دلایل افزایش ریزش مو درجامعه را اینگونه توضیح می دهد: کلمه طاسی معمولا در موارد ارثی و در پی بیماری های هورمونی به کار می رود ولی درمورد ریزش مو بیش ازسی تا چهل دلیل می‌ تواند موثر باشند. مسایل ارثی،کم خونی، کم کاری تیروئید، بیماری های داخلی، مصرف داروهای شیمیایی، عوارض زایمان، حوادث ناگوار و شوک و استرس ناشی از آن، بیماری های اعصاب، داروهای مختلف و….درسال های  اخیر  کمبود میکرو و ماکروالمنتها  و ویتامینهای حیاتی  مانند ویتامین دی حاصل از تغذیه اشتباه افراد.

ولی همچنان مهمترین علت ریزش مو جنبه ارثی میباشد  که  معمولا در نواحی پیشانی و از رستنگاه مو آغاز می شود. دکتر احسانی در مورد اینکه آیا این ریزش ‌ها برگشت‌پذیرند یا خیر ؟ و همچنین مصرف شامپوهای حاوی کمپلکس کافئین در درمان عنوان کرد: روند کچلی معمولا پيش‌رونده  و تهاجمی است و اصول اساسی تجویز برای این معضل رویکرد دفاعی و کنترلی دارد به طور مثال برخی داروهای هورمونی می توانند از پیشروی کچلی و ریزش مو جلوگیری نمایند که  طبیعتا عوارض جانبی  مربوط به خود را دارند و به مدت زمان  محدودی میتوان از آنها استفاده کرد. يكي از سخت کنترل شونده ترین مدل های ریزش مو در افراد نوع ارثی – ژنتیکی – هورمونی است که احتمال برگشت پذیری ان بیشتر از سایر انواع مدل های ریزش مو است. درمورد شامپوهای حاوی کمپلکس  کافئین باید عرض کنم که رویکرد کنترلی – مراقبتی مو در دنیا چند سالی است که به سمت و سوی  استفاده از کمپلکس کافئین سوق داده شده است و این تمایل نتیجه اثبات اثرات بسیار مفید کافئین در کنترل و مراقبت از ریزش مو و عدم وجود عوارض جانبی  در نتیجه استفاده از آن می باشد. پیشگام و پیشتاز شامپوهای کافئین دار در ابتدا یک شرکت المانی بوده است که اقدام به تولید و عرضه جهانی ان کرده است و با گذشت چند سال و اثبات اثرات مثبت ان برای افراد اینک تقاضای جهانی برای استفاده ازشامپوهای  حاوی کمپلکس کافئین بسیار افزایش یافته است.

همچنین این متخصص پوست و مو در مورد سن ریزش مو می‌گوید: یکی از مهمترین عوامل ریزش مو تداخلات  هورمونی بیان می شود اما این بدان معنی نیست که عوامل دیگر نمی توانند تاثیری در ریزش موی افراد داشته باشند و یا بالعکس عوامل دیگر نمی توانند موجب سلامت و کیفیت مو در افراد شوند. نتیجه زندگی صنعتی امروزی آن شده که سن ریزش مو با کاهش چشمگیری روبرو شده است به طوریکه در گذشته بازه سنی ریزش مو ۳۰ سالگی رو به بالا بوده است .اما امروزه بازه سنی ریزش مو از ۱۵ سالگی شروع می شود.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۴:۴۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=47937

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code