۳۰۰۲۱۴۰۱

توضیحات سازنده آثار ارگانی درباره ساخت فیلم سردار سلیمانی توسط اصغر فرهادی!

اصغر+فرهادی+سردار+سلیمانی

سینماروزان: همزمان با سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، بحث فیلمسازی درباره این شهید، داغ شده است.

به گزارش سینماروزان بعد از آن که فیلمسازی حاتمی‌کیا درباره سردار تکذیب شد و مسعود ده‌نمکی نیز فیلمسازی درباره این شهید را الویت نزدیکان آن شهید دانست، حالا یک فیلمساز تازه‌کار ارزشی در این باره حرف زده است.

محمدهادی نائیجی کارگردانی که یک اپیزود از فیلم ارگانی “هیهات” محصول اوج و فیلمی ارگانی با نام “حق سکوت” محصول حوزه را در کارنامه دارد به نیوشا روزبان در خبرگزاری مهر گفت: شهید سردار سلیمانی در طبقات فکری مختلف در جامعه محبوبیت داشته است، اما فیلمی از سوی اقشار مختلف در این زمینه تولید نشده است، این تصور از کجا آمده است؟ این تصور ناخواسته به وجود آمده است و من هادی نائیجی فکر می‌کنم که به من که نمی‌دهند فیلمی درباره حاج قاسم بسازم، پس دیگر به آن فکر نمی‌کنم.

این فیلمساز ارزشی ادامه داد: به عنوان مثال می‌توانید تصور کنید که اصغر فرهادی که از فیلمسازان موفق سینمای ایران در عرصه بین‌المللی است، روزی از تیپ فیلم‌هایی که تابه حال ساخته است، فاصله گرفته و برای حاج قاسم سلیمانی فیلم بسازد؟؟

به گزارش سینماروزان نائیجی افزود: من فکر می‌کنم، اصغر فرهادی حتی اگر دلش هم بخواهد روی موضوع سردار کار کند، فکر نمی‌کند که چنین فیلمی توسط نهادهای مختلف حمایت شده و در سبد فیلمسازی وی قرار گیرد.

این کارگردان تاکید کرد: معتقدم طبقه بندی‌های این چنینی در سینمای ایران باعث می‌شود که همه فیلمسازان به همه موضوعات فکر نکنند. البته این را هم باید بگویم که نهادهای مربوطه کمتر به فیلم‌سازانی که تا به حال فیلم‌هایی با چنین موضوعاتی نساخته‌اند، اعتماد می‌کنند.

اصغر+فرهادی+سردار+سلیمانی

اصغر+فرهادی+سردار+سلیمانی

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۶:۲۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=62719

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "توضیحات سازنده آثار ارگانی درباره ساخت فیلم سردار سلیمانی توسط اصغر فرهادی!"

  1. . گفت:

    و عمدا عکس رو جوری انتخاب کردین ک انگار جدی جدی می‌خواسته فیلم بسازه. اسکار از کاه کوه ساختن میرسه ب نویسنده این مقاله.
    همچین کسی برای سردار سلیمانی که در غرب تروریست تلقی میشه فیلم نخواهد ساخت. و این تقصیر نهاد های مربوطه نیست. بخاطر اینه که اقامتش به خطر نیفته

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code