۰۴۰۳۱۴۰۱

توصیه‌های بازیگر باسابقه به رئیس تازه سینما⇐خزاعی با شجاعت، مدیران تمام زیرمجموعه‌ها را تغییر داده و افراد پاکدست را جایگزین کند!/خزاعی به هیچ عنوان درگیر اسامی نشود و از مدیران شکست‌خورده قبلی، مدیری انتخاب نکند!/خزاعی از مدیرانی استفاده کند که دغدغه کار داشته باشند نه کسانی که بخواهند برای خودشان باند و گروه تشکیل دهند و بیت‌المال را بین خود تقسیم کنند!!/رئیس جدید سینما، رسیدگی به امور رفاهی و معیشتی سینماگران را در صدر کارهایش قرار دهد!

سینماروزان: احمد نجفی بازیگر باسابقه سینما که در اعتراض به کم‌کار‌ی‌ها درقبال بدنه سینما اقدام به گل گرفتن در خانه سینما کرده بود خواستار تغییر و تحول بنیادین در زیرمجموعه سینما شد.

احمد نجفی با اشاره به معرفی محمد خزاعی به عنوان رئیس جدید سازمان سینمایی به سینماپرس گفت: آنچه ما امروز برای نجات سینمای کشور نیازمندیم تغییر و تحولات ۱۰۰ درصدی و اساسی است؛ خزاعی باید با جسارت و شجاعت مدیران تمام نهادهای زیرمجموعه سینمایی را تغییر دهد و با رویکرد ملی و انقلابی دست به تحول در سینما بزند! سینمای ایران نیاز به مدیرانی کاربلد، پاکدست، کارکشته، متعهد، انقلابی و دغدغه مند دارد نه مدیرانی از جنس مدیران سال های گذشته که فقط شعار دادند و هیچ قدم مثبتی برای سینما برنداشتند.

بازیگر فیلمهای سینمایی “دندان مار” و “سگ کشی” افزود: ما نیاز به تغییر کامل و ۱۰۰ درصدی در تمامی بخش ها و زیرساخت های سینمای کشور داریم. خوشبختانه محمد خزاعی فردی شناخته شده در سینما است که کارهای خوبی داشته و در میان اهالی سینما از شهرت خوبی برخوردار است. او انسانی آگاه و باسواد است و از این رو انتظاری که اهالی سینما از وی دارند این است که با عجله فراوان و بدون فوت وقت دست به تغییرات اساسی در سینما زده و عقب افتادگی سینما را جبران کند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین کارهایی که محمد خزاعی باید انجام دهد این است که به هیچ عنوان درگیر اسامی نشود و از میان مدیران قبلی مدیری را انتخاب نکند. او باید برای زیرمجموعه های سازمان سینمایی به ویژه بنیاد سینمایی فارابی مدیری انقلابی و کارکشته را به کار بگیرد، مدیری که دغدغه کار داشته باشد نه اینکه بخواهد برای خودش باند و گروه تشکیل دهد و تنها از عده ای خاص حمایت کند و شعار بدهد و بیت المال را میان خود و رفقا تقسیم کند‌.

این سینماگر با بیان اینکه رئیس جدید سازمان سینمایی کار بسیار سختی در پیش رو دارد و من صمیمانه برایش دعا می کنم اظهار داشت: محمد خزاعی باید مصمم و قاطعانه با فساد در سینما مبارزه کند و اجازه ندهد کسانی که اصلاً ارتباطی با سینما ندارند در سینما جولان بدهند و در عوض نیروهای متعهد و قدیمی سینما بیکار و خانه نشین باشند!

بازیگر “تاواریش” و “هتل کارتن” تأکید کرد: امروزه وضعیت اقتصادی و معیشتی اهالی سینما در بدترین شرایط ممکن است و رئیس جدید سازمان سینمایی باید رسیدگی به امور رفاهی و معیشتی سینماگران را در صدر کارهایش قرار دهد.

این بازیگر یادآور شد: طی سالهای اخیر سینما از مدیران ناآگاه ضربه خورد و از این رو سینما نیاز به مدیری دارد که بتواند با اختصاص بودجه های مناسب برای بهبود اوضاع اقتصادی سینماگران تحول اساسی در زندگی آن ها به وجود بیاورد.

وی متذکر شد: اهالی سینما امروز بیش از هر چیز دیگری محتاج کار هستند و فرصت کار کردن باید برای یکایک سینماگران فراهم شود. باید تمام کم کاری های مدیران گذشته جبران شود تا سینما بتواند مجدداً احیاء شده و روی پای خودش بایستد.

نجفی تصریح کرد: سینماداران، سرمایه گذاران و تهیه‌کنندگان واقعی سینما طی سال های اخیر ضررهای مالی بسیاری دیدند و بعضاً ورشکسته شدند. میلیاردها تومان سرمایه این افراد خوابیده و سینما مدت ها است مخاطب جدی ندارد و این جزو وظایف مدیر جدید سینمایی است که این معضل مهم و اساسی را یک بار برای همیشه برطرف کند و تدبیری جدی برای رفع بحران در سینما داشته باشد.

 

 

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۵:۵۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=65619

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code