۰۷۱۱۱۴۰۱

تقابل در هیأت مدیره خانه سینما⇐همایون اسعدیان: کانون کارگردانان قدرتمندترین صنف خانه سینماست⇔علی قائم‌مقامی: اینها نظرات شخصی اسعدیان است و نه نظر رسمی خانه سینما!!

سینماروزان: از همان زمان برگزاری انتخابات هیأت مدیره خانه سینما و اینکه همایون اسعدیان که از جمله گزینه‌های نزدیک به مدیرعامل خانه سینما بود با رأی حداقلی و به عنوان نفر ششم وارد هیأت مدیره شد و بعدتر با تأخیر و با ذکر عبارت «تعاملی بسیار مطلوب» به عنوان رییس هیأت مدیره انتخاب شد(اینجا و اینجا را بخوانید) می‌شد حدس زد که برخلاف ادوار گذشته که حلقه ای معدود برای کلیت صنف تصمیم می‌گیرند در هیأت مدیره جدید این تضارب نسبی آراست که وجود خواهد داشت.

به گزارش سینماروزان یکی از تازه ترین نمونه تضارب آرا در هیأت مدیره خانه سینما در تقابل لفظی شکل گرفته که میان همایون اسعدیان و یکی از اعضای هیأت مدیره یعنی علی قائم مقامی رخ داده است.

اسعدیان در گفتگویی تفصیلی که با «خبرآنلاین» داشته بر اهمیت کانون کارگردانان به عنوان قدرتمندترین صنف سینما تأکید کرده و از این گفته که هیأت مدیره خانه سینما در انتخابات از هیچ کاندیدایی حمایت نخواهد کرد اما قائم مقامی که سخنگوی هیأت مدیره هم هست در گفتگو با «فارس» نظرات اسعدیان را کاملا نقض کرده است.

همایون اسعدیان گفته است: کانون کارگردانان همواره قدرتمندترین صنف خانه سینما بوده و خواهد بود، چه زمانی که آقای رئیسیان بودند، چه دوره‌ای که خانم بنی اعتماد بودند، چه دوره‌ای که من رئیس کانون بودم و چه زمان کمال تبریزی. باور ما با احترام به تمام صنوف خانه سینما این است که کانون کارگردانان به دلیل جایگاه کارگردان همیشه قدرت داشته است. شورای عالی تهیه‌کنندگان به لحاظ اقتصادی صنف قدرتمند خانه سینماست و کانون کارگردانان به دلیل نگاه فرهنگی که اساسا به سینما دارد همیشه از این زاویه در بالاترین جایگاه قرار داشته است.

اسعدیان درباره انتخابات گفته است: به عنوان هیئت مدیره و مدیرعامل خانه سینما و نهاد صنفی خانه سینما به هیچ عنوان از هیچ کاندیدایی حمایت نخواهیم کرد.

علی قائم‌مقامی اما در واکنش به اسعدیان اعلام کرده است: نظرات مطرح شده توسط اسعدیان در ارتباط با صنوف خانه سینما و انتخابات که در یکی از خبرگزاری‌ها دیروز منتشر شده نظر رسمی هیات مدیره خانه سینما نیست و نظر شخصی ایشان است.  نظر رسمی خانه سینما از طریق سخنگو یا سایت رسمی خانه سینما اعلام می‌شود.

چه کسی درست می گوید؟؟؟

اما میان قائم مقامی و اسعدیان کدامیک درست می گوید؟

آیا واقعا آن طور که اسعدیان ادعا کرده کانون کارگردانان قدرتمندترین صنف خانه سینماست؟ اگر این طور بوده چرا در مجمع اخیر خانه سینما نماینده کانون کارگردانان که همایون اسعدیان باشد در میان ۷ نفر راه یافته به هیأت مدیره به لحاظ آمار رأی در ردیف ششم یعنی یکی مانده به آخر قرار داشت؟؟؟

از آن سو اینکه اسعدیان گفته خانه سینما از هیچ کاندیدایی حمایت نخواهد کرد چقدر در راستاست با تلاشهای برخی از سینماگران نزدیک ایشان نظیر مازیار میری مجری طرح فیلم کم فروش «یک روز بخصوص» در حمایت از حسن روحانی و حتی جمع آوری امضاهای تلگرامی برای حمایت از این کاندیدا؟

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=37945

بعدش؟

مطالب مرتبط

8 نظر برای مطلب "تقابل در هیأت مدیره خانه سینما⇐همایون اسعدیان: کانون کارگردانان قدرتمندترین صنف خانه سینماست⇔علی قائم‌مقامی: اینها نظرات شخصی اسعدیان است و نه نظر رسمی خانه سینما!!"

 1. دال. الف گفت:

  این خانه سینما واقعا کارش چیه؟
  یه نفر نیست به ما بگه کار این هیات مدیره چیه؟
  همین اقای اسعدیان که رییس ه و اون یکی که نائب رییس ه و بقیه
  که چی
  واقعا من یک بازیگر ۷۰ ساله که لنگ یارانه ۴۰ هزار تومانی ام
  چه فرقی برام داره که این خانه باشه یا نباشه
  اقای رییس خانه سینما
  شب عید یک عیدی به ما دادی؟
  روز ملی سینما یه هدیه ای دادی به ما؟
  همه اش شده تظاهر و تظاهر تظاهر

 2. مهین نصیبی گفت:

  همایون اسعدیان از نظر گرید کارگردانی واقعا کجاس؟
  کارگردان شوخی؟
  کارگردان یک روز بخصوص
  که این فیلم چسبیده به کف جدول فروش؟
  این کارگردان چطوری تونسته رییس سینماییا بشه
  یعنی این همه کارگردان باتجربه ول معطلن

 3. ناهید میم. گفت:

  خسته مون کردید به خدا
  همه سینما خسته ان از دست این خانه سینما
  اقای اسعدیان چی میگه
  اقای قائم مفامی تکذیب میکنه
  چه وضعشه واقعا
  دیوونه خونه است این سینما

 4. یک کارگردان بدبخت گفت:

  اگه شما ها به فکر سینما بودید اونوقت میتونستین خانه سینما رو بسیج کنید برای حمایت از هر کاندیدایی که دلتون میخواد
  منتها اینقدر کاسبی کردید با این خانه سینما
  که دیگه هیشکی پشتتون وانمیسته
  و واسه همین ه که باید تو تلگرام دنبال امضا جمع کردن باشید

 5. زری گفت:

  اقای اسعدیان به جای این حرفا بیا و جواب ما رو بده:
  چرا با این کارت خانه سینما نمیتونیم حتی تو یکی از این همه پردیس شهر
  یک فیلم و با تتخفیف ببینیم
  مگه نه اینکه کار شما صنفی ه
  چرا؟؟؟
  مگه سینما مال ما نیست؟

 6. رسول گفت:

  اون قائم مقامی هم میخواد بره شورای شهر
  این ژستا رو میگیره
  وگرنه اونم تا هاشمی زنده بود
  هر هفته میرفت دستبوسیش

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code