۰۹۰۱۱۴۰۲

ترس انجمن سینمای جوانان از رسانه‌‌های مستقل!؟

مهدی آذر پندار

سینماروزان/حامد مظفری: اینکه در این یک سال و با تغییر و تحول در انجمن سینمای جوانان ایران در این زیرمجموعه دولتی سینما چه گذشته بر ما معلوم نیست.

اینکه در این یک سال بودجه تولید انجمن صرف فیلمسازی چه افرادی شده و چه فیلمسازانی و چرا نتوانسته‌اند ‌از بودجه انجمن برای فیلمسازی بهره‌مند باشند، مشخص نیست. سابق بر این هر چند ماه یک بار گزارش عملکرد مالی انجمن منتشر می‌شد که در این یک سال خبری نیست.

اینکه چرا رزومه روشنی از افراد مسئول در انجمن سینمای جوانان و حتی تیم اجرایی جشنواره کوتاه در ذهن نداریم باز هم معلوم نیست.

مساله فقط این است که مهدی آذرپندار رئیس انجمن سینمای جوانان ایران در این یک سال مدیریت خود کمترین گفتگو را با رسانه‌های مستقل سینما داشته. نه تنها در کل سال هیچ دیالوگی با رسانه مستقل در کشف پاسخ پرسش‌های فوق صورت نگرفته بلکه در موعد جشنواره مدام نشست پرسش و پاسخ صورت گرفته بدون حضور رسانه‌های مستقل.

ترس انجمن سینمای جوانان از رسانه‌های مستقل!؟؟

ترس انجمن سینمای جوانان از رسانه‌های مستقل!؟؟

اینکه شماری رسانه ارگانی گیفت‌باز را گزینش کنی و با همین اقلیت نشست‌هایی را برگزار کرده و احیانا رابط خبری برنامه‌ها را نیز از کارمندان این رسانه‌ها بگماری از هر که قابل تحمل باشد از آذرپندار ی که زمانی کار رسانه می‌کرد پسندیده نیست.

درست است که مهدی آذرپندار سابقه چندانی در مدیریت سینمایی ندارد ولی اهالی رسانه او را به واسطه فعالیت رسانه ای در رجانیوز -که در حیطه کاری خویش می‌کوشید، انتظارت را برآورده کند-خوب می‌شناسند.

آذرپندار در نشست دوم جشنواره کوتاه میگوید: معتقدم اگر همدیگر را نبینیم و صله رحم نباشد سوءتفاهم‌ها بیشتر می‌شود!

باید از ایشان پرسید کِی و کجا شما خواستی پاسخگوی رسانه های مستقل باشی که به زعم‌تان این سوءتفاهم رخ ندهد؟؟ بله، الان می‌توانید بگویید ایراد از زیرمجموعه بی‌خبر از رسانه است که این نشست‌های فرمایشی بی‌خرد را ترتیب می‌دهد ولی این زیرمجموعه را چه کسی چیده برادر؟؟ جز این است که برخی از این جماعت که چهره‌شان یادآور م.ک.هاست بعد از انتصاب شما وارد انجمن شده‌اند و شما را در چنین بن‌بستی کشانده‌اند که کل نشست یکطرفه‌ات شده توجیه برگزاری جشنواره در این اوضاع؟

حامد+مظفری+منتقد+سینما+روزنامه+نگار

حامد+مظفری+منتقد+سینما+روزنامه+نگار

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=71888

بعدش؟

مطالب مرتبط

5 نظر برای مطلب "ترس انجمن سینمای جوانان از رسانه‌‌های مستقل!؟"

 1. حسن گفت:

  وقتی از مسیر عادی رشد نکرده باشی و با سفارش اومده باشی در یک مسوولیت مهم معلومه که اعتماد به نفس مواجهه با رسانه واقعی رو نداری والا اون جمع خبرنگار حاضر تو نشست که اغلب شون معلومه چی میپرسن!!!

 2. نغمه گفت:

  متاسفانه حرفاسون در نشست هم کم و بیش گنگ و متناقض بود
  و این حمیت برای برگزاری جشنواره حقیقتا که جای تقدیر داره

 3. علیرضا حسینی گفت:

  من مخاطب یادداشت‌های ایشون و همکاران در رجا بودم
  ولی اینکه ربط آیت یادداشت نویس با انجمن چیه
  اصولا ربط آهن فروش به تولید در سینما چیه
  مگه رئیس صنف تهیه کننده ها تا قبل از ازدواج با اون
  مرحوم ه چه می‌کرد

 4. میکاییل گفت:

  بسیار مرد شریفی ه آقای آذر
  عزیز دل ماست
  اذیت ش نکنید

 5. عارفه معماری گفت:

  ایشون زمانی هم در تلویزیون و شبکه سه
  مسئول فیلم و سریال بود
  اونجا هم شاهکارهایی خلق کرد

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code