۱۲۰۳۱۴۰۲

«بدون تاریخ…» با ۱۵۰ سالن، ۴میلیارد را رد کرد/«کمدی انسانی» با ۵ سالن در آستانه میلیاردی شدن!/«آینه بغل» بعد از ۱۳ هفته نمایش و دارا بودن بیش از ۱۰۰ سالن بالاخره ۲۰میلیاردی شد/قعرنشینی «دعوتنامه»، «بلوک۹…»، «من یک ایرانیم» و «اشک نرگس» که روی‌هم ۱۰۰ سالن هم ندارند!! +آمار کامل فروش

سینماروزان: صدرنشینی همچنان از آن فیلمهایی است که تعداد بالای سالن دارند و به مانند قبل بخش عمده سالنها در اختیار فیلمهای موسسه فیلمیران یعنی «آینه بغل»، «بدون تاریخ…» و «ما خیلی باحالیم» است؛ در این بین «آینه بغل» بالاخره بعد از نزدیک به ۱۰۰ روز میلیاردی شده آن هم در حالی که همچنان بیش از صد سالن در اختیار دارد.

«بدون تاریخ…» هم از فیلمهای پرسالنی است که با بیش از ۱۵۰ سالن و حجم بالای تبلیغات محیطی، فروش خود را از ۴میلیارد گذرانده است. «ما خیلی باحالیم» سومین فیلم فیلمیران با بیش از ۱۰۰ سالن فروش خود را به حدود ۲میلیارد رسانده است!!

تبعیض در توزیع سالن آن قدر هست که در برابر این ۳ فیلم بالانشین که رویهم نزدیک ۴۰۰ سالن دارند چهار فیلم قعرنشین جدول یعنی «دعوتنامه»، «بلوک۹…»، «من یک ایرانیم» و «اشک نرگس» رویهم ۱۰۰ سالن هم ندارند! و طبیعی است که وقتی سالن نباشد مخاطبی نمی‌آید که بخواهد ارتقای فروش را موجب شود.

مسأله تبعیض در تخصیص سالن ضربه بالایی به فیلمهای میانه جدول فروش زده است. فیلمهایی مانند «کمدی انسانی» و «پل خواب» که علیرغم رضایت نسبی مخاطبان به دلیل محدودیت سالن که به ۵ سالن فول سانس هم نمیرسد به شدت از بی عدالتی زیان دیده اند اما هر دو با این حجم اندک سالن فروش خود را به نزدیکی میلیارد رسانده اند.

آمار کامل فروش تا ابتداي جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ به شرح زير است:

(تمام ارقام به تومان است)

–آينه بغل ۲۰ ميليارد و ۱۷۰میلیون(۹۳ روز)

–بدون تاریخ بدون امضاء ۴ میلیارد و ۲۰ میلیون(۲۳ روز)

–پسرعمو دخترعمو ۱میلیارد و ۷۲۰ميليون(۷۲ روز)

–عشقولانس ۱میلیاد و ۶۲۰ميليون(۵۸ روز)

–ما خیلی باحالیم ۱ میلیارد و ۲۹۰ میلیون(۳۰ روز)

–کمدي انساني ۹۱۰ ميليون(۵۱ روز)

–پل خواب ۸۴۰ ميليون(۵۸ روز)

–اسرافیل ۵۰۴ میلیون (۲۳ روز)

–کليله و دمنه ۳۲۵ ميليون (۷۲ روز)

–راز سياوش ۲۳۰ميليون( ۱۰۰ روز)

–هاری ۳۰۰ میلیون (۲۳ روز)

–مادری ۲۷۰ میلیون(۱۶ روز)

–افسانه گل‌آباد ۹۰ میلیون (۴۴ روز)

–شاخ کرگدن ۳۲ میلیون (۳۷ روز)

–دعوتنامه ۲۷ میلیون(۱۶ روز)

–بلوک نهم خروجی دوم ۲۶میلیون(۱۶ روز)

–من یک ایرانی ام ۲۱ میلیون(۳۰ روز)

–اشک نرگس ۳ میلیون و ۲۰۰هزارتومان(۱۶ روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=48223

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code