۰۸۱۱۱۴۰۱

با پخش تیزرهای “استراحت مطلق” در جوار “فاطما گل” اکران جهانی “استراحت مطلق” آغاز شد؟!

سینماژورنال: در شرایطی که تازه ترین فیلم عبدالرضا کاهانی با نام “استراحت مطلق” همچنان با ممنوعیت پخش تیزرهای تلویزیونی روبروست اما در روزهای اخیر اتفاقی جالب برای این فیلم رخ داده است.

به گزارش سینماژورنال این اتفاق عبارتست از پخش تیزرهای این فیلم از یکی از شبکه های ماهواره ای فارسی زبان.

این شبکه ماهواره ای همان شبکه ای است که سریال معروف “فاطما گل” را روی آنتن می فرستد و حالا با پخش تیزرهای “استراحت مطلق” از این شبکه مخاطبان “فاطما گل” هم با فیلم تازه کاهانی آشنا می شوند!

آیا این پخش تیزر عواقب دارد؟

هنوز معلوم نیست که پخش تیزرهای یک فیلم داخلی از شبکه های ماهواره ای عواقبی را برای صاحبان فیلم دارد یا نه.

یک دهه پیش زمانی که تعدادی از خوانندگان داخلی کلیپهای مجاز خود را برای پخش در اختیار شبکه های ماهواره ای قرار دادند با مجازاتی به نام ممنوع الکاری از کوتاه مدت تا بلندمدت مواجه شدند با این حال درباره پخش تیزر وضعیت مشخص نیست.

البته که این را هم باید درنظرگرفت که صاحبان یک محصول سینمایی اگر بتوانند شرایط پخش تیزرهای خود از رسانه ملی را داشته باشند هیچ گاه به سراغ شبکه های ماهواره ای نمی روند و اگر بناست درباره این ماجرا تصمیم گیری خاصی صورت گیرد حتما باید درباره عملکرد سلیقه ای مدیرانی که اجازه پخش تیزرهای یک محصول مجوزدار از ارشاد را نمی دهند هم در این تصمیم گیری دخیل باشد.

شاید هم بناست پخش جهانی “استراحت مطلق” آغاز شود…

به گزارش سینماژورنال پخش تیزرهای “استراحت مطلق” از این شبکه ماهواره ای واکنشهای مختلف سینماگران و مخاطبان را در فضاهای مجازی به دنبال داشته است و از همه جالبتر واکنش یکی از فیلمنامه نویسان و کارگردانان مشهور سینمای ایران است که با طعنه ای این پخش تیزرها را مرتبط دانسته بود به اکران های خارجی “استراحت مطلق” که احتمالا در کشورهایی مانند انگلیس یا مالزی صورت خواهد گرفت؛ یعنی کشورهایی که دفاتر اصلی این شبکه در آنها قرار دارد.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۷:۱۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=3297

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code