۱۰۱۱۱۴۰۱

این روزها همه منتقد ایوبی شده‌اند حتی محمود رضوی تهیه‌کننده جوان “معراجیها”، “سیانور” و البته “دلبری”!!!

سینماروزان: محمود رضوی تهیه کننده جوان سینما و تلویزیون که تولید آثاری نظیر “معراجیها”، “دهلیز” و “دلبری” را در کارنامه دارد این روزها فیلم “سیانور” را روی پرده دارد.

به گزارش سینماروزان رضوی به بهانه اکران “سیانور” مهمان “هفت” بود و در آخرین ماههای منتهی به انتخابات ریاست جمهوری به انتقاد از حجت ا.. ایوبی پرداخت؛ رییسی که بعد از استعفای علی جنتی، موقعیتی متزلزل دارد و در هفته های اخیر حتی آنها که زمانی به مدح او می پرداختند نیز زبان به انتقاد از او گشوده اند.

رضوی درباره ایوبی گفت: عیب است که هنوز من گله کنم که آقای ایوبی هنوز فیلم ما را ندیده است. با شعار و شعر نمی توان سینما را اداره کرد. اینکه اهالی سینما امروز سکوت می کنند نه اینکه مشکلی نیست، صبوری می کنند. آقای ایوبی و سازمانش در این منظومه کمک به این فیلم کجا بوده است؟! امیدوارم در دوران جدید بکند.

این تهیه کننده که حضورش در سینمای ایران هنوز به یک دهه نرسیده درباره بودجه “سیانور” بیان داشت: فیلم را با کمتر از ۳ میلیارد تومان تولید کردیم. البته این میزان در میان فیلم ها عدد زیادی است اما برای یک فیلم تاریخی به این شکل خوب بود. استقبال از فیلم با لطف رسانه ها و مردم ممکن شد و شانس نبوده است. نادیده گرفته شدن در جشنواره های فجر و مقاومت از عجایب روزگار بود. یک روز یک آدم بزرگی به من گفت از برخی جریانات و آدم های تاریخ فیلم نساز. چون هرچند به ظاهر نیستند اما وجود دارند.

وی ادامه داد: صحنه پردازی و طراحی لباس و گریم نزدیک به نیم میلیارد هزینه برد. یک اتفاق در فیلم افتاد که سبب شد به تهران آن زمان به خوبی نزدیک شویم. اینکه جزئیات را با دقت تمام و کمترین هزینه تامین کنیم. یعنی از دکورها و طراحی صحنه بیگ پروداکشن دور شویم و دقیقا جزیئاتی را که می خواهیم بدست آوریم. و این را در راستای احترام به مخاطب انجام دادیم. یعنی یک فیلم تاریخی را در بستر عشق، جناحی و داستان درام خلق کنیم.

رضوی بیان داشت: «سیانور» تنها فیلم ۳۵ میلیمتری در جشنواره گذشته و آخرین فیلم از این جنس در سینمای ایران است. آن هم به این دلیل که جنس تصویر نیاز داشت. ما نزدیک به ۲۶۰ حلقه نگاتیو بکار بردیم، هرچند بخش هایی نیز دولت به ما کمک کرد. در فیلم جدید محمدحسین مهدویان، “ماجرای نیمروز”{که گفته می شود ماجرای قتل موسی خیابانی را روایت می کند} نیز از نگاتیو ۱۶ میلیمتری استفاده خواهیم کرد.

رضوی با مخاطب قرار دادن مدیر رسانه ملی گفت: از رئیس سازمان صداوسیما در خواست می کنم پخش مجدد تیزرهای این فیلم از صداوسیما را آغاز کند. آقای علی عسکری! جم فیلم ما را تبلیغ نمی کند و ما هم سراغ آنها نمی رویم، اما تیزرهای فیلم «سیانور» الان نزدیک به یک هفته است از تلویزیون پخش نمی شود، زیرا ما از ابتدای این فیلم۴۵۰ تیزر داشتیم که به اتمام رسیده است.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۰۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=30911

بعدش؟

مطالب مرتبط

7 نظر برای مطلب "این روزها همه منتقد ایوبی شده‌اند حتی محمود رضوی تهیه‌کننده جوان “معراجیها”، “سیانور” و البته “دلبری”!!!"

 1. حمید گفت:

  ببخشید … که ایوبی فیلم شما را ندیده !! ایوبی ضعفهای فراوانی داره ولی اجباری نداره که فیلم سیانور و یا فیلمهای دیگه رو ببینه سالانه ۱۳۰ فیلم تولید میشه اگه بخواد همه فیلم ها رو ببینه که باید هر روز در حال فیلم دیدن باشه … اگه ایوبی بده پس چرا هنگام افتتاح نمایش فیلم در تالار ایوان شمس شهرداری شما و کارگردانتون در معیت ایوبی بودین و دوان دوان در خدمت ایشان و گروه همراه ایشان ! اونشب ایوبی در سخنرانیش که کلی برای شما مایه گذاشت و گفت همه امکانات را به کار میگیریم که سیانور دیده بشه وبفروشه . ..در رویی بده …. بعدشم مگه فیلم سیانور کجای سینما قرار داره .. فروش معمولی فیلم فعلا مدیون تبلیغات پر حجم شهرداری و صدا وسیما بوده که اونم به صورت رایگان بوده ! اگه این امکانات برای هر فیلمی ضعیفی بود میفروخت .

 2. لیانا گفت:

  آقای رضوی شما چند سالته مگه برادر؟
  چه رزومه ای داری؟
  کدوم فیلمتو با پول توجیب تولید کردی؟

 3. sadr گفت:

  البته ایشون با سیمای ارزشی که برای خود ساخته، از این راه ارتزاق می کنه. جبهه کجا بود اخوی؟! این اصلا سنش به این حرفا نمی‌خوره!!!!

 4. یاشار گفت:

  واقعا موضوع غیبت از سربازی ایشون راسته ؟ آخه به سیمای نورانی ایشون نمیخوره که تازه رفته باشه سربازی ! باور کن من فکر میکردم همرزم فرماندهان جنگ بوده . اگه واقعا این موضوع حقیقت داشته باشه باید جایزه اسکار گریم و بازی بهش بدن که همه رو فیلم کرده !!

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code