۱۷۰۹۱۴۰۰

«اکسیدان» ۹میلیارد را رد کرد/«رگ خواب» در آستانه ۵میلیارد فروش/«پا تو کفش من نکن» میلیاردی شد/«۲۱ روز بعد» ۸۰۰ میلیون را رد کرد/«..۵عصر» از ۸ میلیارد عبور کرد+آمار کامل فروش

سینماروزان: در میان فیلمهای تازه اکران شده این «سارا و آیدا» است که به لطف تعداد بالای سینماهایش که به نزدیکی ۱۰۰ سالن کامل رسیده فروش خوبی را تجربه میکند و در آستانه دو میلیارد قرار گرفته است. «تابستان داغ» هم در دو روز ابتدایی اکرانش نزدیک به ۱۰۰ میلیون فروش داشته است که رقمی متوسط است.

به گزارش سینماروزان صدرنشینان گیشه همچنان «اکسیدان» و «ساعت ۵عصر» هستند که البته اولی نزدیک به ۶۰ سالن کمتر از دومی دارد و علاوه بر تحریم توسط حوزه، تیزر تلویزیونی هم ندارد اما توانسته رقم فروش ۹ میلیارد را رد کند. «اکسیدان» که رکورددار تعداد سالن هم هست و بیش از ۱۵۰ سالن در اختیار دارد رقم فروش ۸ میلیارد را رد کرده است.

«رگ خواب» هرچند سرگروهش را از دست داده اما همچنان فروش روبه رشد خود را ادامه میدهد و در آستانه رقم ۵میلیارد فروش خالص قرار گرفته است.

کمدی کثیرالمحدودیت پویافیلم یعنی «پا تو کفش من نکن» که نه سینماهای حوزه را دارد و نه تیزر تلویزیونی و در پردیسهای شهرداری هم تعداد سانسهای معدودی به آن تخصیص یافته رقم فروش ۱ میلیارد را رد کرده است.

«۲۱روزبعد» از محصولات حوزه هنری در آستانه رقم فروش ۱ میلیارد قرار گرفته اما «فصل نرگس» که متعلق به آقازاده ناقل «ژن خوب» است علیرغم حمایت حوزه هنری در پخش بعد از سه هفته به زحمت به رقم فروش ۲۰۰ میلیون رسیده است.

«زادبوم» که با حمایت فارابی تولیدشده است علیرغم تبلیغات فراوان بر سر توقیف توسط حوزه و حتی کشاندن بهرام رادان و رضا عطاران به اکرانهای مردمی هنوز بعد از سه هفته به نیم میلیارد فروش هم نرسیده که رقمی نومیدکننده است.

آمار کامل فروش تا ابتداي جمعه دهم شهریور ۱۳۹۶ به شرح زير است:

(تمام ارقام به تومان است)

–نهنگ عنبر(۲) ۲۱ میلیارد و ۸۰میلیون(۱۱۴روز)

–اکسیدان ۹ میلیارد و ۱۵۰ میلیون (۷۳روز)

–ساعت ۵ عصر ۸میلیارد و ۲۰۰ میلیون(۴۱روز)

–رگ خواب ۴میلیارد و ۹۰۰ میلیون(۷۶روز)

–زیر سقف دودی ۲میلیارد و ۸۰۰ میلیون(۸۶روز)

–سارا و آیدا ۱میلیارد و ۷۵۰ میلیون(۲۳روز)

–پا تو کفش من نکن  ۱میلیارد و ۱۰۰ میلیون(۳۷روز)

–۲۱ روز بعد ۸۱۰ میلیون(۳۰روز)

–زادبوم  ۴۰۰ میلیون(۲۳روز)

–گذر موقت ۲۱۰ میلیون (۳۰روز)

–فصل نرگس ۲۰۰ میلیون(۲۳روز)

–تابستان داغ ۹۰ میلیون(۲روز)

–ماه در جنگل ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان(۹روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۱۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=42278

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code