۱۰۰۳۱۴۰۲

«اکسیدان» در آستانه ۱۰میلیاردی شدن/«۲۱ روز بعد» میلیاردی شد/«تابستان داغ» نیم میلیاردی شد/«پا تو کفش من نکن» در نزدیکی ۱٫۵ میلیارد فروش/«نگار» دوروزه ۱۰۰ میلیونی شد/فروش نومیدکننده فیلم آقازاده «ژن خوب»/آغاز تراژیک فیلم تصویرشهر +آمار کامل فروش

سینماروزان: در میان فیلمهایی که در دو هفته اخیر اکرانشان را آغاز کرده اند «تابستان داغ» و «نگار» هستند که فروش مطلوبی داشته اند. «تابستان داغ» بعد از نزدیک ده روز رقم فروشش را از نیم میلیارد عبور داده و «نگار» هم در دو روز ابتدایی اکران بیشتر از ۱۰۰ میلیون فروش داشته است.

به گزارش سینماروزان صدرنشینان جدول فروش همچنان «نهنگ۲»، «اکسیدان» و «ساعت ۵ عصر» هستند. در این بین «نهنگ۲» رقم فروشش را به ۲۱٫۵ میلیارد رسانده است و کمدی «اکسیدان» که همچنان از سینماهای حوزه و تیزرهای تلویزیونی محروم است در آستانه فروش ۱۰ میلیارد قرار گرفته است. «…۵عصر» علیرغم همه تبلیغات دوروبرش متوسط فروش هفته اخیرش از «اکسیدان» کمتر بوده و به ۸٫۵ میلیارد فروش رسیده است.

«رگ خواب» ملودرام کاملا دردناک روی پرده به رقم فروش ۵ میلیارد و ۱۹۰ میلیون رسیده که رقم خوبی است. «سارا و آیدا» هم به لطف تیزرهای فراوان و حجم بالای سالنهایش توانسته فروش ۲میلیارد را رد کند.

کمدی کثیرالمحدودیت «پا تو کفش من نکن» که درجه ۱۲+ گرفته و پخشش در سینماهای حوزه ممنوع است و تیزر تلویزیونی هم ندارد در آستانه ۱٫۵ میلیارد فروش است آن هم در حالی که بخشی از سینماهایش را به خاطر روی پرده رفتن تعدادی فیلم جدید از دست داده است.

«۲۱ روز بعد» از محصولات حوزه هنری هم میلیاردی شده است و «زادبوم» از محصولات فارابی به سختی به نزدیکی نیم میلیارد فروش رسیده است.

اوضاع فروش «فصل نرگس» متعلق به آقازاده عارف که مدعی ژن خوب است همچنان نومیدکننده است و بعد از یک ماه حدودا ۲۰۶ میلیون فروخته است.

کمدی «من و شارمین» در دو روز  ابتدایی اکران ۲۵ میلیون فروخته است و «ماجان» که با بودجه تصویرشهر وابسته به شهرداری تولید شده در دو روز ابتدایی اکران کمی بیشتر از ۶ میلیون فروخته(!) که رقمی ناراحت کننده است بخصوص برای فیلمی که بیلبوردهای عظیمی هم برایش تدارک دیده شده.

آمار کامل فروش تا ابتداي جمعه هفدهم شهریور ۱۳۹۶ به شرح زير است:

(تمام ارقام به تومان است)

–نهنگ عنبر(۲) ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون(۱۲۱روز)

–اکسیدان ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون (۸۰روز)

–ساعت ۵ عصر ۸میلیارد و ۵۰۰ میلیون(۴۸روز)

–رگ خواب ۵ میلیارد و ۱۹۰ میلیون(۸۳روز)

–زیر سقف دودی ۲میلیارد و ۸۵۰ میلیون(۹۳روز)

–سارا و آیدا ۲ میلیارد و ۱۶۰ میلیون(۳۰روز)

–پا تو کفش من نکن  ۱میلیارد و ۳۵۰ میلیون(۴۴روز)

–۲۱ روز بعد ۱میلیارد و ۱۵میلیون(۳۷روز)

–تابستان داغ ۵۸۰ میلیون(۹روز)

–زادبوم  ۴۷۰ میلیون(۳۰روز)

–گذر موقت ۲۲۰ میلیون (۳۷روز)

–فصل نرگس ۲۰۶ میلیون(۳۰روز)

–نگار ۱۲۵میلیون(۲روز)

–من و شارمین ۲۵میلیون(۲روز)

–ماجان ۶٫۵میلیون(۲روز)

–ماه در جنگل ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان(۱۶روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۴۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=42534

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code