۲۳۰۵۱۴۰۱

اين آقازاده جوان و بدون تخصص مربوطه چطور مدير پشتيباني بين‌الملل فجر شد؟!+عکس

سینماژورنال: انتشار خبر حضور محمدصادق کریمی فرزند ۲۸ ساله رضا میرکریمی مدیرعامل خانه سینما به عنوان یکی از مسافران خانه سینما در جشنواره کن اول بار از  طریق رسانه مستقل “سینمامثبت” منتشر شد.

به گزارش سینماژورنال انتشار این خبر موجی از پرسشها را هم پیش روی اهالی صنف سینمای ایران قرار داد که چرایی چنین اعزامی متعجب شان کرده بود؛ صنفی که در روزهای اخیر بدنه اش به دلیل مشکلات فراوان رفاهی و از جمله مساله خلاء نظام جامع بیمه مجبور به نامه نگاری به رییس جمهور شد.(اینجا را بخواتید)

بدنه صنف انتظار این را داشت که یک شفاف سازی آشکار صورت گیرد در چگونگی انتخاب و اعزام نماینده از سوی خانه سینما به کن و آشکار شدن حقایق درباره ماجرای اعزام تمامی آنها که با حمایت این نهاد صنفی به این جشنواره رفته اند.

ایشان مدیر پشتیبانی بین الملل فجر بود

اما نیک که بنگریم عجیبتر از ماجرای حضور همه ساله نمایندگانی از خانه سینما در کن، چگونگی حضور محمدصادق میرکریمی در سمت “مدیر امور پشتیبانی” بین الملل فجر بود.

آقازاده میرکریمی که متولد ۶۷ است، امسال از سوی پدرشان که دبیر بین الملل فجر بود به عنوان مدیر امور پشتیبانی این جشنواره منصوب شد بدون اینکه مشخص باشد با کدام رزومه عملیاتی به چنین عنوانی نائل شده است؟

همه سابقه این آقازاده در سینما به عنوان ناظر کنترل پروژه اکران فیلمهای “امروز” و “یه حبه قند” بوده و با همین سابقه به مدیریت تولید فیلم “دختر” هم رسیده اند. جالب است که همه این پروژه ها هم با حمایت ارگانهای دولتی از حوزه هنری تا منطقه آزاد اروند تولید شده اند!

کنترل پروژه ایشان چه دستاوردی داشت؟

كنترل پروژه اصطلاحی رایج در سینما نیست و در علم مدیریت فرایندی است در جهت حفظ مسیر پروژه برای دستیابی به یك تعادل اقتصادی موجه بین سه عامل هزینه، زمان و كیفیت در حین اجرای پروژه؛ با این تعریف وظیفه آقازاده میرکریمی به عنوان مدیر کنترل پروژه اکران مثلا “امروز” چه بوده؟ و برمبنای هزینه ای که برای تولید فیلم صرف شده و جایگاه نهایی فروش آن که در مدت زمان حدودا دو ماهه ای که فیلم روی پرده بوده به زحمت یک میلیارد را رد کرد و در نهایت حتی بین ۱۵ فیلم ابتدایی جدول فروش سالانه هم نبود، آیا کنترل پروژه ایشان مفیدفایده هم بوده؟؟

محمدصادق میرکریمی
محمدصادق میرکریمی آقازاده رضا میرکریمی مدیر امور پشتیبانی بین الملل فجر

با کدام سابقه مرتبط ایشان به مدیریت در بین الملل فجر رسیده اند

جدا از این، داشتن سابقه در پست گویا تازه راه اندازی شده “کنترل پروژه اکران” چه تجربه ای می تواند ایجاد کند برای انتخاب نامبرده به عنوان مدیر امور پشتیبانی جشنواره ای که ادعای جهانی بودن دارد؟

آیا جز رابطه فرزندی با دبیر جشنواره دلیل دیگری هم برای این انتخاب وجود داشته؟
این پرسش هم جای بحث دارد که برای قرارگیری ایشان در پست مذکور چه دستمزدی برایشان درنظر گرفته شده بود؟

آقای ایوبی! استعفای آن مدیر بیمه حرفهای فراوان داشت

در روزگاری که همه چیز در جهت شفاف سازی پیش می رود و یکی از مدیران بیمه مرکزی به دلیل انتشار فیش حقوقی ۸۰ میلیونی استعفا می دهد قطعا رییس سازمان سینمایی که دبیر بین الملل فجر را برگزیده می تواند به چنین پرسشهایی پاسخهای مبسوط دهد تا خدای نکرده این ظن به ذهن مخاطبان خطور نکند که بدنه متصل به بودجه های دولتی سینما در حال پرورش نوعی ملوک الطوایفی درون خویش است.

تصویری از صفحه مربوط به فهرست عوامل جشنواره جهانی فجر که در آن نام محمدصادق کریمی به عنوان مدیر پشتیبانی دیده می شود
تصویری از صفحه مربوط به فهرست عوامل بین‌الملل فجر که در آن نام محمدصادق کریمی به عنوان مدیر پشتیبانی دیده می شود
معرفی آقازاده میرکریمی در سایت بین الملل فجر
معرفی آقازاده میرکریمی در سایت بین الملل فجر
image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=22496

بعدش؟

مطالب مرتبط

5 نظر برای مطلب "اين آقازاده جوان و بدون تخصص مربوطه چطور مدير پشتيباني بين‌الملل فجر شد؟!+عکس"

 1. گوهربین گفت:

  عجب
  عجب
  عجب
  عجب
  عجب
  عجب
  عجب
  عجب

 2. رهی گفت:

  این شیوع اقازادگی خیلی خطرناااااااااااااااااکه
  خیلی اقایون
  مراقب باشید

 3. حسنک گفت:

  …به آدم دست میده. جالب اینجاست تمام این اقایان هم با تظاهر فراوان به دینداری و اسلام مداری و مذهبی گری به این سمت ها رسیده اند. اینهمه جوان بااستعدادخلاق با تحصیلات عالی افسردگی گرفته اند که این اقازاده ها بر گرده ی ملت سوار شوند . تاسف تاسف تاسف به حال ما…

 4. اکبری گفت:

  در روزگاری ک جوونای این مملکت با هزار رنج و سختی و مشقت تحصیل و تجربه کسب میکنن تا بتونن ی شغل آبرومند برا خودشون دست و پا کنن تا سرشون یکم پیش خانوادشون بالا باشه و بتونن به حداقل های زندگی برسن،آقا زاده ها و سایر افراد وابسته به راحتی … جای این جوونای بدبخت و بی دفاع رو ک دیوارشون از همه کوتاه تره رو میگیرن و پول مملکتو…
  ما ک نمگیذریم،خدا هم نمیگذره…

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code