۱۱۱۱۱۴۰۱

اندر احوالات کارگردان «متغیرالبیان» یک فیلم «۳ارگانی»⇐اخوی! یا حرف نزن یا پای حرفت بایست! از آنهایی بیاموز که روی پاهای خود ایستادند و نه بر شانه ارگانهای متصل به منابع عمومی!

سینماروزان: اینکه کارگردان جوان یک فیلم «۳ارگانی» سه شنبه صبح به انتقاد از داوری جشنواره می پردازد و تیتر «سیمرغ کیلویی چند؟» را به رسانه ها می دهد و چند ساعت بعد یعنی سه شنبه عصر در مراسم تجلیل از نامزدها شرکت می کند و لبخند بر لب هدیه زرین اش را می گیرد و چهارشنبه صبح نیز تلویحا بحاطر انتقادات روز قبلش از هیات داوران عذرخواهی می کند چه معنایی دارد جز تذبذب؟

این تذبذب اگر از کارگردانی رخ می داد که با فیلمی در نقد نفاق و دورویی در جشنواره حاضر نبود باز هضمش راحتتر بود اما از او که منافقان را در شمایل زامبی ها تصویر کرده، انتظار این بود که لااقل یک شبانه روز بر دیدگاههایش بایستد.

این رفتار دوگانه را باید در تعامل با دو اتفاق مورد سنجش قرار داد؛  اول حمایت همه جانبه ای که از حوزه هنری تا فارابی و تصویرشهر نثار فیلم این کارگردان «متغیرالبیا» شده و دوم انصراف سه سینماگر به نامهای محسن نصراللهی، مسعود سلامی و منیر قیدی از نامزدی جشنواره بخاطر اعتراض به روند داوری و البته ایستادگی بر این انصراف.

مرور بر رزومه این سه سینماگر بیانگر فعالیت بلندمدت آنها در کف سینما و پله پله بالا آمدن است.

همین حرکت تدریجی در متن سینما و تلاش برای دوری از آلودگیهای ارگانی بوده که باعث شده امثال مسعود سلامی در واکنشهای خود ثابت قدم تر باشند از کارگردانی که فقط در تولید دو فیلم حضور پررنگ چهار ارگان متنفذ را کنار خود داشته!

شاید اگر این کارگردان هم در بدنه سینما و روی پاهایش رشد می کرد و نه بر شانه بودجه های ارگانی، یاد می گرفت که یا نباید اظهارنظری صریح کند یا وقتی اظهارنظر می کند پای حرف خود بایستد.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=34563

بعدش؟

مطالب مرتبط

5 نظر برای مطلب "اندر احوالات کارگردان «متغیرالبیان» یک فیلم «۳ارگانی»⇐اخوی! یا حرف نزن یا پای حرفت بایست! از آنهایی بیاموز که روی پاهای خود ایستادند و نه بر شانه ارگانهای متصل به منابع عمومی!"

 1. وحید گفت:

  واللا این متن رو خوندیم ، بیشتر بغض و کینه نویسنده ش از منش سیاسی و بقول شما ضدنفاقی کارگردان معلوم بود تا چیزهای دیگر !!!!
  همه چیز را سیاسی می کنید ! حتی سینما.

 2. رضا گفت:

  دم مسعود سلامی گررررم
  امثال مهدویان باید برن از سلامی ها یاد بگیرن
  که جرات دارن و پای حرفشون می ایستن

 3. الی گفت:

  مهدویان تازه از راه رسیده اس
  عقبه ای نداره که انتظار داشته باشید ازش

 4. sadr گفت:

  مهدویان نشان داد که از یک زن هم کمتره و خانم قیدی پای حرفش ایستاد ولی این آقا با یک سیمرغ شیشه‌ای گول خورد. این آقا شاید الان مطرح شده باشه ولی مطمئن باشید جرقه‌ای بیش نخواهد بود و بزودی رو به افول می ره.

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code