۰۸۱۱۱۴۰۰

انتقاد رسانه اصولگرا از واسپاری کارگردانی یک سریال تلویزیونی به نویسنده ای که علاقمند تصویرسازی عشق عروس به پدرشوهر است!!!

سینماروزان: واسپاری کارگردانی مجموعه تلویزیونی “زمین گرم” به نویسنده ای که اظهارات صادقانه اش(!) درباره علاقمندی به نگارش آثاری با مضامین خاص حاشیه ساز شده بود با انتقاد روزنامه اصولگرای “جوان” مواجه شده است.

سعید نعمت الله کارگردان سریال “زمین گرم” چند ماه قبل در خلال گفتگو با “اعتماد” اظهار داشته بود: شايد دوست داشته باشم يك روزي قصه عشق عروسي به پدر شوهرش را بنويسم! اگر سوييس بودم حتما مي‌نوشتم، اما مي‌دانم اينجا نمي‌شود سراغ چنين داستاني رفت!

حالا روزنامه اصولگرای “جوان” به انتقاد از واسپاری تولید سریال “زمین گرم” به سعید نعمت الله پرداخته است.

متن تحلیل روزنامه “جوان” را بخوانید:

در دوره‌ای که بسیاری از نویسندگان و کارگردانان شناخته‌شده سینما و تلویزیون، به دلایلی، چون نداشتن بودجه صداوسیما بیکار مانده‌اند، چهره‌هایی هم هستند که حضورشان در تلویزیون به یک عادت مضر تبدیل شده است.

در ماه رمضان گذشته سریال «برادر جان» به نویسندگی سعید نعمت‌الله از تلویزیون پخش شد. این سریال که در بهترین زمان ممکن روی آنتن می‌رفت، قرار بود داستانی از حق‌الناس را روایت کند ولی آنقدر در این کار ناتوان بود که در عمل نتیجه عکس داد و فردی که حق‌الناس را زیر پا گذاشته بود به قهرمان سریال تبدیل شد.

در این سریال که انواع و اقسام بدآموزی‌ها را داشت حتی به عزاداری امام حسین (ع) نیز رحم نشد و به مدد قلم نویسنده فیلمنامه دسته عزاداری امام حسین (ع) که جزو شعائر مذهبی شیعه است به نمادی از دشمنی و کینه تبدیل شد!

بعد از نقد‌هایی که به سریال “برادرجان” وارد شد، این احتمال می‌رفت که تلویزیون همکاری با افرادی را که کارنامه قابل دفاعی ندارند کنار بگذارد و سراغ افرادی برود که حداقل پایبندی‌شان به اخلاق و مذهب را اثبات کرده‌اند، اما در کمال تأسف شاهد آن هستیم که بار دیگر تلویزیون روی خوشش را به نویسنده برادر جان نشان داده و در حالی که برای بسیاری از پروژه‌های تلویزیونی، بی‌پولی را بهانه می‌کنند، برای سعید نعمت‌الله با گشاده‌دستی عمل کرده و سریال دیگری را به وی سپرده‌اند.

«زمین گرم» به نویسندگی و کارگردانی سعید نعمت‌الله تولید خواهد شد. نعمت‌الله در گفت‌وگویی اعلام کرده این سریال تکمیل کننده سه‌گانه اختلاف‌های خانوادگی میان برادرهاست که از سریال «جراحت» آغاز شده و در «برادر جان» ادامه پیدا کرده است.

نعمت‌الله به لطف دایره تنگ همکاری در تلویزیون که فقط برای بعضی از فیلمسازان وجود دارد، وارد دنیای کارگردانی نیز شده است. وی پیش از این در مصاحبه‌ای از علاقه‌اش به خلق سریالی که در آن پدر شوهر با عروسش رابطه داشته باشد(!) ابراز تمایل کرده بود و در مصاحبه دیگری از بی‌اعتنایی‌اش به حجاب گفته بود.

سؤال این است که اگر تلویزیون قرار است سریال بسازد چرا فقط روی چند چهره خاص تمرکز کرده است و عده زیادی از هنرمندان متعهد نمی‌توانند در آن فعالیت کنند؟؟ در مقابل پول بیت‌المال در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که اگر چه پر کار هستند ولی پرونده کاری‌شان هیچ کار قابل دفاعی از نظر محتوا ندارد؟؟

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=57214

بعدش؟

مطالب مرتبط

3 نظر برای مطلب "انتقاد رسانه اصولگرا از واسپاری کارگردانی یک سریال تلویزیونی به نویسنده ای که علاقمند تصویرسازی عشق عروس به پدرشوهر است!!!"

  1. احسان گفت:

    اینم از اون حرفاست! طرف داستان جدیدی به ذهن خسته‌ش نمی‌رسه اسم کارای تکراریشو میذاره سه‌گانه اختلاف بین برادرها!

  2. احسان گفت:

    یه داستان اختلاف برادری دیگه برات دارم آقا سعید. ماجرای دو برادر که همه استعداد و سواد و هوش رسیده به داداش بزرگه و داداش کوچیکه بی‌استعداد هر چی زور می‌زنه کار خوبی ازش برنمیاد که نمیاد، و مثلا تصمیم می‌گیره از داداشش انتقام بگیره. اسمش رو هم بذار ژن خوب و ژن تعطیل!

  3. یکی گفت:

    یه سری داستانها فقط از ذهن های بیمار خارج می شن. جراحت و برادر جان سر افطار حسابی لعصاب ملت رو خورد و خاک شیر کردند. با این یکی احتمالا بریم برای دیوونه شدن. ولی قول می دم که نگاه نکنم من. #نه_به_زمین_گرم #نه_به_سعید_نعمت_الله

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code