۳۰۱۰۱۴۰۰

انتقادات یک فیلمساز دیگر از گروه دولتی هنروتجربه⇐وضعیت “هنروتجربه” به مرحله‌ای رسیده است که مدیرانش تنها می‌خواهند بگویند که ما این تعداد فیلم را اکران می‌کنیم!!/در بخش اداری و تبلیغات، “هنروتجربه” به یک روند کسل‌کننده افتاده است!!/مدیران “هنروتجربه” تبلیغات در فضاهای شهری و تلویزیون را هم به گردن فیلمساز انداخته اند!!

سینماروزان: راه اندازی گروه دولتی “هنروتجربه” در دوران رییس معزول سینما از همان آغاز با انتقادات مختلف مواجه شد.

نگاه کمیت گرای مدیران این گروه که موجب اکران انبوهی فیلم در تعداد محدودی سالن میشود و غلبه نگاه کارمندی بر مدیریت این گروه از جمله دلایل انتقاد بوده است.

هادی آفریده مستندسازی که فیلم تازه اش “باشگاه حیوانات” را برای اکران در هنروتجربه داشته
با اشاره به چگونگی اکران فیلم‌های مستند در گروه «هنر و تجربه» عنوان کرد: وضعیت اکران “هنروتجربه” به مرحله‌ای رسیده است که گویا دوستان مدیر تنها می‌خواهند بگویند که ما این تعداد فیلم را اکران می‌کنیم، اما این فیلم‌ها در چه شرایطی اکران می‌شوند؟ آیا با مخاطب ارتباط برقرار می‌کنند؟

وی ادامه داد: سانس‌های پراکنده گروه «هنر و تجربه» به ویژه در تهران باعث می‌شود هیچ برنامه‌ریزی خاصی برای تبلیغات رخ ندهد. این اکران شناور یک روش غلط است که باعث می‌شود سانس‌های پراکنده در ازدحام نمایش فیلم‌های جریان اصلی سینمایی ایران گم شوند. مستندها حتی یک بیلبورد در سر در سینماها هم ندارند. البته در شهرستان‌ها وضعیت کمی بهتر است و مردم عادت کرده‌اند که یک روز در هفته و در سانسی مشخص فیلمی از گروه هنروتجربه اکران شود.

آفریده با تاکید بر اینکه این نوع برنامه‌ریزی‌ها علیه فیلم‌هاست، گفت: در بخش امور اداری و تبلیغات، “هنروتجربه” به یک روند کسل‌کننده افتاده است. پوسترهای فیلم ما ۲ ماه پس از اکران آماده شد که تقریباً بی‌فایده بود. تبلیغات در تلویزیون و فضاهای شهری هم که باید طی ساز و کاری از سوی «هنر و تجربه» صورت گیرد، به گردن فیلمساز افتاده است. ما زبان دولتی‌ها را بلد نیستیم و آن‌ها هم متوجه حرف‌های ما نمی‌شوند!!!

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۷:۴۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55968

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code