۱۳۰۱۱۴۰۲

افشاگری فرزاد موتمن درباره جشن اخیر خانه سینمایی که هنوز مشخص نشده بودجه برگزاریش در برج میلاد چگونه تأمین شده؟؟⇐هـمه فیلم‌هـا توسط همه اعضا مشاهـده نمی‌شوند!/فیلم‌هـایی که در جشنواره فجر جایزه گرفته‌اند یا اکران موفقی داشته‌اند، بیشترین توجه را جلب می‌کنند!!/حین نمایش باقی فیلم‌هـا، سالن بسیار خلوت است/بسیاری از اعضا واقعاًً رأی نمی‌دهـند بلکه لیستی را از یک سرگروه می‌گیرند و کپی می‌کنند!!

سینماروزان: برگزاری تازه ترین دوره جشن خانه سینما در تالار گران برج میلاد و از آن سو حال حسابی این جشن به آثاری از یک سرمایه گذار جدیدالورود به سینما و حتی برگزاری جشن تولد بازیگر زن متبوع آثار همین سرمایه گذار در این جشن، شک و شبهه هایی را درباره نحوه تأمین سرمایه این جشن شکل داده است.

در این اوضاع اصلی ترین اتفاقی که باید بیفتد شفاف سازی درباره چگونگی تأمین هزینه برگزاری این جشن است که تاکنون محقق نشده. به جز این شیوه انتخاب برگزیدگان این جشن هم به مانند همیشه با حرف و حدیثهایی روبروست.

فرزاد موتمن از جمله اعضای آکادمی جشن خانه سینما به افشاگری درباره پشت پرده رأی گیری این جشن پرداخته است و آن را یک بازی ناجوانمردانه توصیف کرده است.

فرزاد موتمن، درباره نحوه انتخاب برگزیدگان جشن خانه سینما اظهار داشت: مشکل اصلی جشن خانه سینما، نحوه فیلم دیدن و رأی دادن اعضای آکادمی است که من هـم یکی از آن‌هـا هـستم. هـمه فیلم‌هـا توسط همه اعضا مشاهـده نمی‌شوند. فیلم‌هـایی که در جشنواره فجر جایزه گرفته‌اند یا اکران موفقی داشته‌اند، بیشترین توجه را جلب می‌کنند و حین نمایش باقی فیلم‌هـا، سالن بسیار خلوت است، مواردی پیش می‌آید که فیلمی بر‌خلاف انتظار در یکی دو رشته کاندید می‌شود و آنگاه در مرحله دوم، تعداد بیشتری از اعضای آکادمی آن را می‌بینند و احساس می‌کنند که این فیلم می‌توانست در رشته هـای بیشتری کاندید شود، در واقع سایه فجر و گیشه از هـمان ابتدا بر تصمیم‌گیری‌هـا سنگینی می‌کند، اما مسئله به این ختم نمی‌شود.

این فیلمساز در ادامه تصریح کرد: تعداد اعضا، بسیار زیاد است و این به این معنی است که آرای هـر فرد، چندان تصمیم گیرنده و پررنگ نیست، به هـمین دلیل اغلب شاهـدیم که بسیاری از اعضا واقعاًً رأی نمی‌دهـند. برخی از اعضای صنوف، لیستی را از یک سرگروه می‌گیرند و کپی می‌کنند. هـر‌طور که به این شرایط نگاه می‌کنی چندان «بازی جوانمردانه»‌ای به نظر
نمی‌رسد…

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۳:۴۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=57248

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code