۲۸۰۷۱۴۰۰

اظهارنظر رک و پوست کنده سفیر ترکیه درباره شبکه پرحاشیه GEM+عکس

سینماژورنال: شبکه ماهواره ای جم در ماههای اخیر از یک طرف به واسطه پخش تیزرهای آثار سینمای ایران و طرف دیگر به واسطه جذب برخی از بازیگران و کارگردانان درجه دوم ایرانی حاشیه ساز شده است.

به گزاش سینماژورنال این حاشیه سازی آن قدر بوده که باعث شده “رضا هاکان تکین” سفیر ترکیه در ایران نیز به هنگام گفتگوی تفصیلی با روزنامه “خراسان” در کنار حجم عمده ای از پرسشهای سیاسی-اقتصادی در این باره هم طرف سوال قرار گرفته و رک و پوست کنده بگوید آنهایی که با محتوای برنامه های جم مشکل دارند، این شبکه را نبینند.

من جم را ندیده ام اما طرفدار زیاد دارد

رضا هاکان تکین گفت: واقعیت این است که من جم تیوی را اصلا ندیده ام اما میدانم که سریالهای ترک طرفداران زیادی دارند.

وی ادامه داد: علاوه بر این در خاورمیانه، اروپای شرقی، شوروی سابق و آمریکای لاتین این سریالها دیده میشوند و الان سریالهای ترک به عنوان یکی از اقلام صادراتی ما محسوب می شوند. مباحثی که{درباره انتقاد به مضمون سریالهای ترک} گفتید در ترکیه هم مطرح شده و در ترکیه نیز این انتقاد هست که برخی از این سریالها به بافت خانوادگی ما نمی خورد اما در ترکیه هیچ محدودیتی در این باره نیست.

هر کس دوست ندارد تماشا نکند

این سفیر خاطرنشان ساخت: کانالهای بسیاری داریم که برخی بسیار اصولگرا و محافظه کارانه هستند و برخی هم نگاه لیبرال دارند و هر کس دوست دارد می بیند و هر کس نمی خواهد، نمی بیند. من فکر می کنم این راه درست است و اگر برادران ایرانی ما هم نمی پسندند نگاه نکنند ضمن اینکه یک سری سریالها موضوعات تاریخی و مذهبی را دارند. البته خودم شخصا سریال نمی بینم و فرصت هم ندارم اما باید به صورت مثبت نگاه کنیم.

رضا هاکان تکین
رضا هاکان تکین

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۰:۳۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=27131

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code