۱۴۰۳۱۴۰۲

اظهارات مدیرپخش نسیم‌صبا که علیرغم ثبت قرارداد اکران، فیلم تازه‌اش این هفته روی پرده نرفت⇐به نشانه اعتراض فیلممان را اکران نکردیم/باید ساختار شورای صنفی نمایش تغییر کند/اینکه با یک جلسه دوساعته برای کل اکران تصمیم می‌گیرند به صلاح نیست!/انبوهی از پردیس‌ها دوروبرمان را گرفته اما ساختار شورای صنفی نمایش مانند سینمای تک‌سالنه است!!!

سینماروزان: ضرب المثل «هر دم از این باغ بری میرسد…» مصداق بارز وضعیت اکران پاییزی سینماهاست؛ از یک طرف مدام فیلم جدید وارد چرخه اکران میشود و از آن سو تراکم اکران و عدم تخصیص سالن کافی به فیلمها مدام با اعتراض سینماگران مواجه میشود و اگر پیشتر هفته ای یک سینماگر زبان به انتقاد از شورای صنفی نمایش می گشود حالا هر هفته چند سینماگر هستند که ضعف عملکرد شورا را زیر سوال می برند.

به گزارش سینماروزان همین دو روز قبل بود که داریوش باباییان مدیر پخش شکوفافیلم در گفتگو با سینماروزان انتقادات شدیدی را روانه شورای صنفی نمایش و شخص رییس آن کرد(اینجا را بخوانید) و حالا سعید خانی مدیر پخش نسیم صبا به انتقاد از شورای صنفی نمایش پرداخته است.

سعید خانی که قرارداد اکران یک فیلم کودک با نام «پینوکیو، عاموسردار و رییسعلی» را در شورای صنفی نمایش برای اکران از اول آذرماه ثبت نموده بود فیلمش را روی پرده نفرستاد و دلیل آن را اعتراض به شورا دانست!!

سعید خانی با اشاره به وضعیت امروز اکران فیلم‌ها در سینماها به «ایلنا» گفت: هم‌اکنون ترافیک شدیدی در حوزه اکران وجود دارد. ما هم قصد داشتیم فیلم سینمایی «پینوکیو، عامو سردار و رئیس‌علی» را اکران کنیم اما متاسفانه این ترافیک اجازه اکران فیلم را نداد. در این میان سرگروه‌های دو فیلم کودک در حال اکران تغییر می کند. ما هم به نشانه اعتراض تغییر سینماهای این دو فیلم، از اکران فیلم خودداری کردیم.

تهیه‌کننده فیلم «من» ادامه داد: امروز با برنامه‌ریزی‌ که صورت می‌گیرد شاهد فیلم‌سوزی هستیم و فیلم‌ها به خوبی دیده نمی‌شوند. باید ساختار شورای صنفی نمایش تغییر کند و اصلاح شود. ادامه عملکرد این شورا با این منوال دیگر به صلاح سینمای ایران نیست. اینکه ما در هفته فقط دو ساعت جلسه برگزار کنیم و در این جلسه برای اکران سینمای ایران تصمیم بگیریم، مشکلی از سینمای ایران حل نمی‌کند.

وی ادامه داد: شورای صنفی نمایش زمانی تشکیل شد که تعداد پردیس‌ها بسیار کمتر از امروز بود و هر سینما نیز فقط یک سالن نمایش داشت ولی امروز شاهد هستیم که بسیاری از سینماها تبدیل به پردیس سینمایی شده و هرکدام از این پردیس‌ها حداقل پنج سالن و برخی از آنها نیز تا ۱۲ سالن را طراحی کردند که هر سالن نماینده یک سینمای مستقل است.

تهیه‌کننده فیلم بلاتکلیف «ارادتمند، نازنین، بهاره، تینا» ادامه داد: همچنان و با وجود پیشرفت در ساخت سالن‌های سینمایی، ساختار شورای صنفی نمایش مانند سینماهای تک‌سالنه است به همین دلیل امروز ما نیاز به یک شورای صنفی چابک‌تر داریم که با حضور کارشناسان و کارگروه‌های حرفه‌ای فعالیت کنند و بتوانند همزمان با تکنولوژی روز فعالیت کنند.

وی ادامه داد: ما تصمیم گرفتیم برای احترام به تماشاگران شهرستانی و همچنین اعتراض به وضعیت فعلی اکران فیلم‌ها، نمایش فیلم «پینوکیو، عامو سردار و رئیسعلی» را از شهرستان‌ها آغاز کنیم. به همین دلیل اولین اکران فیلم نیز در شهرستان بوشهر با حضور جمعی از دست‌اندرکان فیلم کودک و در شهری که فیلم در آنجا ساخته شده، برگزار می‌شود.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - ۶:۲۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=45398

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code