۰۴۰۳۱۴۰۱

اظهارات بازیگر سریالی که درباره سانسورش حرف و حدیث فراوان است⇐ فضای جامعه خیلی متشنج است!/مردم می‌گویند وسط این همه مشکل چرا سریال شاد و عاشقانه‌ ساختید؟/نه تیزری برای سریال رفتند و نه تبلیغی!/حتی در برنامه‌ ارائه شده از معاون سیما ، نام سریال ما نبود!/فکر می‌کردیم قرار است سریال آرشیو شود ولی با ممیزی مدنظرشان سریال را پخش کردند!/نمیدانم چرا معرفی شخصیت‌ها و روابط‌شان حذف شده!/حذفیات دیالوگ خیلی داریم!/به محض آن که دختر و پسر داستان خواستند قهوه بخورند، سریال تمام شد

سریال زندگی زیباست

سینماروزان: “زندگی زیباست” ازجمله سریالهای روی آنتن رسانه ملی است که درباره حذف و تعدیلهای آن نقطه نظرات مختلفی وجود دارد. نویسنده از ممیزی سریال گفته ولی تهیه کننده به این امر اعتقاد ندارد. (اینجا را بخوانید)

به گزارش سینماروزان این سریال را قاسم جعفری ساخته و شهرزاد جعفری آقازاده جعفری نیز علاوه بر طراحی لوگو و پوستر سریال در آن ایفای نقش کرده است.

شهرزاد جعفری با اشاره به فاصله دوساله میان تولید و پخش سریال به روزنامه فرهیختگان گفت: اگر آن موقع که کار آماده پخش بود پخش می‌شد، هم جذب جامعه نسبت به حرف‌های پرامید و پرانرژی زندگی خیلی بهتر بود و هم مخاطبان بیشتری جذب تلویزیون می‌شدند. الان فضای جامعه خیلی متشنج است مردم مثلا می‌گویند وسط این همه مشکل شما چه سریال شاد و عاشقانه‌ای ساختید. من می‌گویم این برای سه سال پیش است. بازهم معتقدم اگر زمان خودش پخش می‌شد جذاب‌تر و پربیننده‌تر از الان می‌شد. البته امسال خودمان هم قبل از پخش متوجه شدیم که قرار است پخش شود!!!

شهرزاد جعفری ادامه داد: نه تیزری برای سریال بود و نه تبلیغی. حتی در برنامه‌ای که خود آقای معاون سیما آمد و برنامه سریال‌های تابستان را اعلام کرد، اصلا سریال ما نبود. ما هی چک می‌کردیم و می‌دیدیم که خبری نیست و فکر می‌کردیم قرار است که آرشیو شود. حالا مثل اینکه به این نتیجه رسیدند که پخش کنند و با ممیزی‌ای که مدنظرشان بوده این سریال را پخش کردند.

شهرزاد جعفری درباره حذفیات کاراکترش در سریال گفت: از همه بیشتر به نقش من ضربه زده است. ۹۰ درصد به نقش من و سعید لطمه زده است. شخصیت و معرفی شخصیت‌ها و روابط‌شان با همدیگر حذف شدند و ما یهویی وارد یک قصه‌ای شدیم که هیچ ایده‌ای راجع‌به آن بچه‌ها نداشتیم. یعنی وسط یک قصه وارد شدیم. خب این اتفاق یک ذره کار را سخت کرد و روزهای اول همه با سریال ارتباط برقرار نمی‌کردند و گیج می‌شدند. چون آن بخش اصلی شخصیت‌پردازی ما حذف شده بود و همه احساس کردیم که شوکا یا آرش چطوری با هم آشنا شدند و اصلا از کجا آمده‌اند

بازیگر “زندگی زیباست” ادامه داد: حذفیات دیالوگی که خیلی زیاد داریم. اگر بخواهم مثال بزنم مثلا  سعید و شوکا(دختر و پسر داستان) سر یک میز در کافه نشسته بودند بعد آمدند یک قهوه بخورند و بعد سریال تمام شد. درحالی که در ادامه در کافه دیالوگ‌هایی داشتند. اصلا محیط جور خاصی نبود که بخواهد حذف شود؛ واقعا بدآموزی هم ندارد!!

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۸:۰۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=64775

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code