۲۸۰۵۱۴۰۱

ارتش؛ سدّراه تولید فیلم تازه افخمی؟

سینماژورنال: بهروز افخمی که این هفته ها به عنوان مجری برنامه “هفت” می بینیمش چند ماهی می شود که به دنبال ساخت یک پروژه دفاع مقدسی به نام “خمسه خمسه” است؛ پروژه ای که سیدجمال ساداتیان بناست تهیه کننده آن باشد.

به گزارش سینماژورنال یکی از دلایل عدم تولید این فیلم کمبود بودجه عنوان شده بود با این حال سیدجمال ساداتیان به تازگی از این گفته که “خمسه خمسه” یک پروژه جنگی است که نماهای جنگی آن باید با گلوله های واقعی ساخته شود(!!!) و برای همین تاکنون امکان تولید آن میسر نشده.

گلوله ها باید واقعی باشد

سیدجمال ساداتیان در گفتگو با “فیلمنت نیوز” در این باره گفت: تصمیم داریم این فیلم را واقعی بسازیم یعنی تمام شلیک ها واقعی باشد، قصه این فیلم بین توپخانه ایران و عراق شکل می گیرد و تجهیزاتی که باید در این فیلم استفاده کنیم باید واقعی باشد که تاکنون نشده است.

وی افزود: تجهیزاتی که می بایست در این فیلم استفاده شود را باید از ارتش بگیریم و متاسفانه ارتش کمی تعلل کرده است و هنوز با ما همکاری نکردند و امیدواریم امسال باب مذاکره باز شود و این همکاری صورت بگیرد.

تجهیزاتی که نیاز داریم متعلق به ارتش است

تهیه کننده “به رنگ ارغوان” و “چهارشنبه سوری” در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا به سراغ همکاری ارگانهای نظامی دیگر مانند سپاه نرفته اید، بیان داشت: این تجهیزات به لحاظ سازمانی متعلق به ارتش است و در عملیاتی که در سریال به تصویر کشیده میشود هم ارتش نقش کلیدی تری داشته است.

ساداتیان درباره شلیک های واقعی “خمسه خمسه” گفت: قطعا انجام این کار سخت است و برای اینکه حسی واقعی به مخاطب منتقل شود باید این کار انجام شود؛ مثلا لگد توپ در شلیک واقعی تا مشقی متفاوت است و اگر قرار باشد که همه چیز به واقعیت نزدیک باشد باید واقعی ساخته شود، ولی باید مراقبت های خاص خودش هم صورت بگیرد.

وی در پایان گفت: اگر رایزنی ها با ارتش محقق شود مرداد یا شهریور امسال تولید فیلم آغاز شود.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=22253

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code