۰۳۱۱۱۴۰۰

اتمام حجت شورایعالی تهیه کنندگان با همکاران سرمایه های مشکوک⇐قراردادهای مالی تهیه کنندگان با عوامل باید شفاف سازی شود/هر تهیه کننده ای که تعادل اقتصادی تولید را به هم بزند جرایمی سنگین در انتظارش است!!

احتیاط-خطر-هشدار-آیکون

سینماروزان: بالاخره و بعد از مدتها حرف و حدیث پیرامون فساد ناشی از حضور سرمایه های مشکوک به سینما که اصلی ترینش بالا بردن بی دلیل هزینه های تولید است، شورایعالی تهیه کنندگان در اطلاعیه ای سرگشاده خطاب به تمام تهیه کنندگان سینمای ایران به آنها هشدار داده که اگر تعادل اقتصادی تولید را به هم بزنند جریمه های سنگینی در انتظارشان است.

اطلاعیه شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران به دبیری سیدضیاء هاشمی را بخوانید:

به نام خدا

همکاران ارجمند، تهیه کنندگان محترم سینمای ایران

وظیفه ی همه ما حراست از کیان سینما است در این راستا سلامت بنیان های اقتصادی سینما بر دوش تهیه کنندگان و سرمایه گذاران سینمای ایران است.

با کمال تأسف مدتی است با افزایش بی رویه و غیرمتعارف هزینه های تولید خصوصاً در بخش دستمزدها روبرو هستیم.

ما نظم دهنده و آرایش دهنده سینمای کشور هستیم بدین سبب و به منظور حراست از شرافت حرفهای و امنیت سرمایه مصمم هستیم با اجرای برنامه های بلند مدت و میان مدت در اصلاح شیوه های تولید اقدام کنیم.

مهمترین اصل رعایت تعادل در نظام تولید به نسبت پیش بینی های درآمدی است. اصلی که متاسفانه به شدت توسط برخی از همکاران و سرمایه گذاران مخدوش شده است و این امر علاوه بر ایجاد شکاف های حرفه ای باعث سوء استفاده های خطرناکی در عرصه اقتصادی صنعت تصویر شده است.

به همه تهیه کنندگان آثار تصویری اعم از سینمایی و نمایش خانگی تاکید می کنیم زین پس صرفا باید در چهارچوب قواعد مدنظر فعالیت نمایند و در صورت عدم رعايت سطح دستمزد و عقد قراردادهاى نامتعارف با پرداخت هاى خارج از عرف به بازيگران، تهيه كننده و سرمايه گذار مسئول خواهند بود و بنا بر تشخيص كميته تشخيص و بررسى شوراى عالى تهيه كنندگان متخلف متحمل جرائمى سنگین و جدی همچون تعليق فعاليت، عدم همراهی صنفی و محدوديت هايى مشابه را خواهند داشت و فعالیت سرمایه گذاران متخلف نیز ممنوع و محدود خواهد شد.

ما خواهان شفافیت درخصوص اعلام منابع سرمایه گذاری و قراردادهای فی ما بین هستیم و این امر را لازمه سلامت تولید در سینمای ایران می دانیم.

به یقین همه همکاران ما در نظام تولید آثار و سازمان سینمایی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز مدافع و پشتیبان این رویکرد هستند و از آنان خواهان همراهی هستیم.

رونق سینمای ایران در سال های اخیر مدیون تلاش همه دست اندرکاران سینمای ایران است و نباید اجازه دهیم دستمزدهای ناهنجار، همدلی و همراهی و همکاری همه ما را دچار خدشه کند.

با آرزوی عزت و سربلندی سینمای ایران

شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۶:۵۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56574

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code