۱۲۰۷۱۴۰۲

اتحاد حوزه هنری و شهرداری برای ایجاد تعادل در اکران!؟

اتحاد حوزه هنری و شهرداری برای ایجاد تعادل در اکران!؟

سینماروزان/روح‌الله نشیبا: بعد از مدتها اوضاع بحرانی فروش در سینمای ایران قدری آرام شده و نوروز امسال سالن‌های سینمایی نسبتا پررونق بودند؛ اغلب فیلم‌ها می فروشند و ظاهرا سالن‌داران سینما هم راضی هستند.

در این بین در لایه‌های زیرین توزیع فیلم در سینمای ایران، اتفاقاتی در حال رخ دادن است که حاکی از شکل گیری نظام جدیدی از پخش فیلم در سالن‌های سینمایی است.

حوزه هنری و شهرداری تهران با امضای تفاهم‌نامه‌ای استراتژیک برای همکاری دو ساله در زمینه سینمادارای، پخش و اکران با تقویت قوای خود، به دنبال طراحی یک نظام مهندسی تازه برای اکران هستند.

موسسه بهمن سبز وابسته به حوزه هنری با در اختیار داشتن ۱۷۶ پرده نمایش، در ۲۰ استان و سینماهای پرفروشی مانند آزادی تهران، هویزه مشهد و ساحل اصفهان بیش از ۳۰ درصد از ظرفیت‌های سینمایی کشور را در اختیار دارد. مهمترین نقطه قوت این موسسه، سینماهای پرتعداد و بخصوص پراکندگی آن در سراسر کشور و بسیاری استانها است که نبض سینماداری در خارج از پایتخت را به دست این نهاد می‌دهد با این حال تعداد صندلی‌هایی بهمن سبز در سینماهای تهران در مقایسه با رقبا کم تعداد بوده و حالا در اتحاد با شهرداری تهران- که ۴ پردیس و از جمله پردیس های سینمایی پرفروش ملت و راگا را با ۲۰ پرده در تهران دارد- شاید تعادلی در اکران برقرار شود.

با امضای تفاهم‌نامه مذکور، چهار پردیس سینمایی پایتخت با سالن‌های نمایش حوزه هنری در ۲۰ استان کشور یکپارچه می‌شوند تا زنجیره بزرگی از سالن نمایش به اندازه ۱۹۶ پرده(حدود ۲۰۰سالن) را در سراسر کشور شامل شوند. طبق مفاد این تفاهم نامه این دو نهاد در صدد هستند تا نقاط ضعف خود را در سالن‌داری، پخش و تبلیغات توسط یکدیگر پوشش دهند تا احتمالا شاهد دوره جدیدی در عرصه مدیریت توزیع فیلم‌های سینمایی در کشور باشیم.

رویه جدید مدیران سینمایی حوزه هنری در عدم تحریم آثار سینمایی مجوزدار و سعی در افزایش مخاطب اگر با توزیع بهینه سانس برای تمام آثار باکیفیت همراه گردد و با پرهیز از شکل گیری انحصاری تازه توام شود، شاید جریان تازه‌ای در عرصه اکران ایجاد کند و بتواند عامل تضعیف مافیایی گردد که در دهه گذشته با استفاده از پول‌های مشکوک به مرگ تنوع ژانری و سینمای قهرمان محور دامن زد…

اتحاد حوزه هنری و شهرداری در سینماداری در چه جهت است؟؟

اتحاد حوزه هنری و شهرداری در سینماداری در چه جهت است؟؟

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=74843

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code