۱۰۰۳۱۴۰۲

آیا دبیری جشنواره فجر و ریاست جشن خانه سینما به این مدیرعامل «۶ شغله» می‌رسد؟

سینماروزان: با احکام تازه ای که محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی در هفته گذشته صادر کرد منوچهر شاهسواری در کنار رضا میرکریمی به صدرنشینان دریافت حکم بدل شد.(اینجا را بخوانید)

به گزارش سینماروزان منوچهر شاهسواری که بعد از مدیرعاملی خانه سینما قید کار تولید را هم زده و همچنان آخرین فیلمش همان فیلم ارگانی «مزارشریف» است که با حمایت حوزه هنری تولید شد از سوی رییس سازمان سینمایی دو حکم گرفت؛ یکی برای حضور در هیأت امنای مدرسه ملی سینما و دیگری برای حضور در هیأت امنای موسسه رسانه های تصویری.

شاهسواری که به غیر از مدیرعاملی خانه سینما(۱)، حضور در شورای صنفی نمایش(۲) و عضویت در شورای صدور پروانه ساخت(۳)  و عضویت در هیأت مدیره صندوق اعتباری هنر(۴) را هم برعهده دارد با احکام جدیدش یعنی عضویت در هیأت امنای مدرسه ملی سینما(۵) و هیأت امنای موسسه رسانه های تصویری(۶) صاحب شش عنوان شغلی شده است که رکوردی است در نوع خودش.

اگر بدانیم شاهسواری که کارنامه لاغری هم در تهیه‌کنندگی دارد پیش از حضور در قامت مدیرعاملی خانه سینما این همه شغل نداشته است این پرسش به ذهن خطور می‌کند که آیا مدیرعاملی نهادی صنفی مانند خانه سینما که ده‌ها مشکل ریز و درشت پیش‌روی اعضایش است مجالی شده برای افزایش دایره مشاغل ایشان؟ این پرسش را هیأت مدیره خانه سینما باید پاسخ دهد.

از این گذشته شاهسواری چگونه خواهد توانست در آن واحد به هر ۶ مسئولیتش برسد و برنامه زمان‌بندی هفتگیش را چطور تنظیم خواهد کرد که بتواند فرصت تأمل و اندیشیدن برای بهبود امور هر ۶ حیطه ای که در آن فعالیت میکند را داشته باشد؟

این را هم که کنار بگذاریم از شنیده‌های مرتبط با پیشنهاد ریاست بر جشن خانه سینما و دبیری جشنواره فیلم فجر نمی‌توانیم بگذریم.

آیا اگر این پیشنهادات به شاهسواری صورت گیرد با این همه مشغله‌ای که دارد دبیری جشنواره فجر و ریاست بر جشن خانه سینما را خواهد پذیرفت؟ و بر فرض پذیرش برنامه زمان‌بندی‌اش برای آن که همه این مسئولیتها را به درستی و در کمال صحت انجام دهد چیست؟

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=39214

بعدش؟

مطالب مرتبط

10 نظر برای مطلب "آیا دبیری جشنواره فجر و ریاست جشن خانه سینما به این مدیرعامل «۶ شغله» می‌رسد؟"

 1. حسین ف گفت:

  اینا که شمقدری رو مسخره میکردن که به رفقاش سمت میده . آقای حیدریان و هیئت مدیره بی خاصیت خانه سینما آیا مدیر دیگری در سینمای ایران نداریم که همه سمت های شده مال یک فرد خاص؟!! واقعا که

 2. محمدرضا باشکندی گفت:

  یه سوال واسه من پیش اومد
  پارسال که ایشون مدیرعامل خانه سینما بودن و مسئول شمارش آرای مردمی
  فیلم ۲۰ میلیاردی گشت ارشاد۲ حتی جزو ۳ تا فیلم اولی آرای مردمی هم نبود
  اما فیلمی مثل آباجان که در گیشه کاملا شکست خورد تبدیل شد به یکی از برندگان فیلم مردمی جشنواره!
  آیا اگه ایشون بشه دبیر فجر یا رییس خانه سینما از این تناقضات در برنده های رشته های مختلف جشنواره و جشن هم شاهد خواهیم بود؟؟؟

 3. ارغوان گفت:

  دم سعید سهیلی گرم که کارتشو آتش زد
  اعتراضش در ظاهر به قاچاق برمیگشت
  اما در باطن خیلی چیزای دیگه رو نشون گرفته بود

 4. مجید گفت:

  حتما از همه این مسئولیت ها حقوق میگیره . بعدش دولت ادعای عدالت اجتماعی هم داره . اینم از مدیریت مدیر فدیمی سینما جناب حیدریان!! هیئت مدیره بی عرضه خانه سینما هم که سایلنتن

 5. ناهید طلوعی گفت:

  اقای شاهسواری
  یعنی وقتی میان و به شما میگن بیا تو هیأت امنا
  نباید بگی این همه ادم لایق تر از من در سینما هستن
  برین سراغ اونا
  اینکه درست نیست هر چی اونا میگن شما میگی تقبل

 6. ر.م گفت:

  ۶ تا شغل داره ماشاللله
  من یه صدابردار هستم و بیشتر از ده سال هم تو این سینمای کوفتی سابقه کار دارم
  اما باعث تاسفه که هنوز برای اینکه سالی یک کار داشته باشم
  باید به در و دیوار بزنم
  اینم رییس صنف مون

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code