۰۸۰۱۱۴۰۲

آیا”عطسه” مهران مدیری همان قسمتهای باقیمانده “شوخی کردم” است؟ یکی از بازیگران: نه، چنین نیست!/ “عطسه” نه با “شوخی کردم” مرتبط است و نه با “در حاشیه”/تولید کار در زمان توقیف موقت “در حاشیه” انجام شد+ماجرای کنایه “عطسه” به پزشکانی که نادیده به “در حاشیه” تاختند

سینماژورنال: در شرایطی که بسیاری از مخاطبان تلویزیون پیگیر اخبار مربوط به ادامه تولید سریال “در حاشیه” بودند به ناگاه دیروز خبر رسید که مجموعه ای تازه از مهران مدیری با نام “عطسه” به شبکه خانگی می آید.

به گزارش سینماژورنال از آنجا که مهران مدیری در یکی دو سال اخیر به طور مداوم درگیر تولید سریالهایی چون “ویلای من”، “شوخی کردم” و همین “در حاشیه” بود خبر توزیع قریب الوقوع مجموعه ای تازه از وی به شدت پرسش برانگیز بود.
پرسش اصلی این بود که مهران مدیری با این تراکم کاری چه زمانی فرصت کرده به سراغ تولید “عطسه” برود.

قسمتهای باقیمانده “شوخی کردم” یا آیتمهایی موازی با “در حاشیه”؟
برخی گمانه زنیها حکایت از آن داشت که “عطسه” قسمتهای باقیمانده “شوخی کردم” است که در زمان موعود به بازار نیامد و حالا بناست با قالبی جدید و عنوانی متفاوت به بازار عرضه شود. برخی گمانه زنیها نیز حکایت از آن داشت که این مجموعه حاوی آیتمهایی است که همزمان با “در حاشیه” ولی با سناریویی متفاوت ضبط شده است.
سینماژورنال برای آگاهی از صحت و سقم ماجرا با چندین نفر از عواملی که در یک سال اخیر درگیر پروژه های مهران مدیری بوده اند تماس گرفت و جالب اینکه اغلب آنها سعی کردند با طفره رفتن از پاسخگویی در این باره همه چیز را به روابط عمومی موسسه هنر اول که بناست “عطسه” را به بازار عرضه کند محول کنند.
با این حال یکی از بازیگرانی که از سالها پیش یعنی زمان تولید “ساعت خوش” در کنار مهران مدیری بوده اطلاعات جالبی درباره “عطسه” را در اختیار سینماژورنال داد با این شرط که نامش فاش نشود.

تولید سریال در زمان تعلیق موقت “در حاشیه”
این بازیگر میانسال درباره اینکه “عطسه” چه زمانی تولید شده به سینماژورنال گفت: اوایل آذرماه سال قبل و دو ماه بعد از آغاز فیلمبرداری “در حاشیه” و درست در همان روزهایی که فشارهای فراوان از سوی برخی از پزشکان به مهران مدیری و معاونت سینما وارد می شد تولید سریال “در حاشیه” برای مدتی معلق شد. بعد از مدتی استراحت مدیری از ما خواست که برای تولید کاری تازه آماده شویم.

وی ادامه داد: ما گمان می کردیم همان “در حاشیه” بناست با شکل متفاوت ادامه یابد اما بعد از انجام صحبتهای ابتدایی متوجه شدیم سریال دیگری با سناریویی متفاوت از “در حاشیه” می بایست تولید شود.

این بازیگر درباره وضعیت کیفی “عطسه” و تفاوتهایش با “شوخی کردم” بیان کرد: خط داستانی واحدی در کار وجود ندارد و کار بصورت آیتمی ضبط شده است یعنی بیشتر شبیه به “شوخی کردم” است تا “در حاشیه” اما نمی توان گفت مجموعه ای است که در امتداد “شوخی کردم” تولید شده است چون متن کار تفاوتهای خاص خود را دارد.

دست گذاشتن بر معضلات جامعه دهه ۹۰
بازیگر “ویلای من”، “شوخی کردم” و “در حاشیه” با اشاره به اینکه سبک کاری “عطسه” شاید شبیه باشد به آیتمهای شوخی با ماهواره که چند سال قبل توسط مدیری کارگردانی شده بود به سینماژورنال گفت: بلحاظ صراحت مطمئنا خط قرمزهای معمول را رعایت کرده ایم و مثلا شوخیهای خاصی مثل رقصیدن که در آیتمهای ماهواره ای بود را نمی بینید اما از نظر سوژه، سعی شده بر معضلاتی دست گذاشته شود که جامعه امروز یعنی جامعه دهه ۹۰ با آن روبرو است.

کنایه “عطسه” به پزشکانی که نادیده به “در حاشیه” تاختند
یکی از پرسشهای سینماژورنال بعد از فهمیدن اینکه “عطسه” در زمان تعلیق موقت “در حاشیه” تولید شده این بود که آیا این تعلیق باعث شده که در “عطسه” هم به نوعی با پزشکان شوخی شود.
بازیگر سالیان دراز مدیری در پاسخ به این پرسش اما فقط خندید و بیان داشت: این را بگذارید سورپرایز سریال باشد!
لحن این بازیگر بیش از پیش این فرض را در ذهنمان تقویت کرد که احتمالا مهران مدیری در “عطسه” بصورت موردی هم که شده کنایاتی را داشته است به جامعه پزشکان؛ البته به آن دسته از پزشکانی که بدون دیدن مجموعه های تلویزیونی یا فیلمهای سینمایی به موضع گیری در برابر آن می پردازند.

“عطسه” هر دو هفته یک بار می آید
مجموعه ده قسمتی “عطسه” بناست از اول تیرماه به شبکه خانگی بیاید. تهیه کنندگی این سریال را محمد داوری برعهده داشته است.
این ده قسمت هر دو هفته یک بار همراه با پشت صحنه به شبکه خانگی عرضه خواهد شد. تیم بازیگران کار تقریبا همان تیمی هستند که در سریال “در حاشیه” حضور داشتند.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=5119

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "آیا”عطسه” مهران مدیری همان قسمتهای باقیمانده “شوخی کردم” است؟ یکی از بازیگران: نه، چنین نیست!/ “عطسه” نه با “شوخی کردم” مرتبط است و نه با “در حاشیه”/تولید کار در زمان توقیف موقت “در حاشیه” انجام شد+ماجرای کنایه “عطسه” به پزشکانی که نادیده به “در حاشیه” تاختند"

  1. رضا گفت:

    سلام واقعا این چیه ساختند یعنی چطوری روشون شده دزدی به معنی واقعی کلمه هست این سریال از مردم یه چیزی بدتر از ساعت خوش یه دی وی دی که شاید بشه نیم ساعت نصف اش هم نقاشی می کشه و اون چیزی هم که هست واقعا ضعیف و بدرد نخور پول ندید اینو نخرید یه قسمت اش رو دانلود کنید مطمئن باشید دیگه حتی دانلودش هم نمی کنید واقعا واقعا واقعا از دیدنش عصبانی شدم

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code