۱۵۱۱۱۴۰۱

آخرین فیلم روی پرده کیانیان بعد از ۲ ماه ۱۰۰ میلیون هم نفروخته!!!⇐کیانیان در سراشیبی حرفه‌ای؟

سینماروزان: رضا کیانیان از جمله بازیگران تئاتری بود که وقتی برای اولین بار و با اعتماد حمید سمندریان در درام سینمایی “تمام وسوسه های زمین” ایفای نقش کرد نوید یک بازیگر آینده دار را داد و البته به تدریج توانست جایگاه معتبری در سینما کسب کند.

به گزارش سینماروزان با این حال حواشی بیش از حدی که این هنرمند در سالهای اخیر درگیر آنها شده است از حضور به عنوان مدیر کاخ در بین الملل فجر گرفته تا اجرای حراج و اشتغال در کمپین هایی خیرخواهانه آن هم نه کمپین های صنفی برای کمک به همکاران بلکه کمپین های غیرمرتبط با سینما که بیشتر برای در کانون توجه بودن است، باعث شده او از حضور حرفه ای خود بازبماند و کارنامه حرفه ای او افولی چشمگیر داشته باشد.

به عنوان یک مصداق می توان به فروش کاملا ضعیف آخرین فیلم روی پرده کیانیان یعنی “سایه” اشاره کرد که بعد از نزدیک به دو ماه اکران هنوز ۱۰۰ میلیون هم فروش نداشته است!!!این فروش پایین برای فیلمی که بازیگر آثاری مانند “سگ کشی” و “آژانس شیشه ای” را در رأس بازیگران دارد قطعا یک سراشیبی حرفه ای است.

این افول سبب ساز آن شده است که رضا استادی در “سینمامثبت” با ارائه یادداشتی نسبت به این روند غیرحرفه ای به کیانیان هشدار دهد.

متن کامل یادداشت سینمامثبت را بخوانید:

دوران درخشش رضا کیانیان تمام شده است؟

تکرار دوباره سریال تلویزیونی «مختارنامه» از شبکه آی فیلم باعث شد مخاطبان سینما و تلویزیون بار دیگر بازی زیبای رضا کیانیان در نقش عبدالله ابن زبیر را مشاهده کرده و با یکی از بهترین هنرنمایی‌های این بازیگر دوباره مواجه شوند. این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که کیانیان در سال های اخیر کارنامه کم فروغی در بازیگری داشته است.

کیانیان با حضور در دو سریال «شلیک نهایی» و «آپارتمان» به صورت جدی به مخاطبان تلویزیون معرفی شد اما او برای سال‌هایی طولانی بازیگر نقش‌های مکمل بود و اتفاقاً این نقش‌ها به خوبی در خاطره مخاطبان باقی می‌ماند.

سریالهای “کیف انگلیسی” و “دوران سرکشی” و فیلمهای “کیمیا”، “آژانس شیشه‌ای”، “سگ کشی” و “یک حبه قند” برخی از بازی‌های خوب این هنرمند سینمای ایران است اما کیانیان از دوره‌ای به بعد پُرکار شده و ظاهراً بدون در نظر گرفتن هیچ استاندارد و چهارچوبی انواع و اقسام نقش‌هایی که به وی پیشنهاد می‌شود را می‌پذیرد.

حضور در فیلمهای کم مخاطب

این بازیگر در طول یک سال گذشته چندین فیلم مختلف و متفاوت بر روی پرده سینماها داشته که با وجود بازی قابل قبول در برخی از آن‌ها، هیچ یک از این آثار موفق به فروش خوبی نشده است.

“سایه” ساخته مسعود نوابی، “کفش‌هایم کو؟” ساخته کیومرث پوراحمد و “خبر خاصی نیست” ساخته مصطفی شایسته برخی از فیلم‌های کم فروغ این بازیگر هستند که در کنار “قشنگ و فرنگ” ساخته وحید موسائیان و “پنج تا پنج” ساخته تارا اوتادی این فهرست را تکمیل می‌کنند. تنها فیلمی که با حضور این بازیگر فروش داشته “بارکد” ساخته مصطفی کیایی است که در این فیلم کیانیان نقش کوتاهی داشته و بازیگری محوری نبوده است.

کم شدن پیشنهادات کیانیان

این کارنامه کم فروغ باعث خواهد شد تا کارگردان‌ها و تهیه کنندگان در سپردن نقش‌های اصلی و بلند به کیانیان تأمل کرده و باز هم برای نقش‌های کوتاه و چند سکانسی به سراغ این بازیگر بروند.

البته کیانیان بازیگر و هنرمند توانایی است و بهتر است با دقت در انتخاب نقش‌ها و گذاشتن زمان کافی برای شخصیت پردازی و اصطلاحاً «در آوردن نقش» بیشتر مراقب کارنامه هنری‌اش باشد تا خدای ناکرده در آینده نزدیک و در اثر تعدد فیلم‌های ضعیف و شکست خورده، از پرده سینما حذف نشود و به بازیگر سریال‌های تلویزیونی تبدیل نگردد.

کفشهایم کو؟
کیومرث پوراحمد از جمله کارگردانانی بود که علیرغم افول کیانیان به او اعتماد کرد و نقش اصلی “کفشهایم کو؟” را به وی سپرد ولی حاصل کار چندان دلچسب نبود
image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۵۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=29609

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "آخرین فیلم روی پرده کیانیان بعد از ۲ ماه ۱۰۰ میلیون هم نفروخته!!!⇐کیانیان در سراشیبی حرفه‌ای؟"

  1. سارا گفت:

    واقعا بازی رضا کیانیان افت کرده مخصوصا با فیلم سایه که فاجعه بود

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code