۰۸۱۱۱۴۰۱

۹۹ ضربه شلاق+۲ سال ممنوعیت از فعالیت؛ در انتظار بازیگر معروف

سینماژورنال: بازیگر مشهور تلویزیون که با شکایت دختری جوان راهی دادگاه شده بود، هر چند از اتهام تجاوز به عنف تبرئه شد اما دادگاه او را به‌خاطر ارتکاب عمل منافی عفت به تحمل شلاق و ممنوع‌الکاری محکوم کرد.

به گزارش سینماژورنال و به نقل از “همشهری” رسيدگي به اين پرونده از چندي قبل در دستور كار قضات دادگاه كيفري قرار گرفت. دختر جواني به دادگاه كيفري يك استان تهران رفت و مدعي شد از سوي يكي از بازيگران معروف مورد آزار و اذيت قرار گرفته است. او گفت: مدتي قبل از طريق يكي از دوستانم با بازيگر معروفي آشنا شدم و دوستم گفت كه او از من خوشش آمده و قصد ازدواج دارد. من هم گفتم اگر واقعا اين نيت را دارد بايد به خواستگاري‌ام بيايد. به اين ترتيب يك روز او همراه با مادرش به خانه‌مان آمد و در حضور پدر و مادرم از من خواستگاري كرد. از آن روز به بعد چند مرتبه با يكديگر بيرون رفتيم تا اينكه او يك شب از من براي شركت در مهماني‌اي كه در خانه‌اش گرفته بود دعوت كرد.

وی افزود: آن شب حدود ساعت۱۱ مهماني تمام شد و به‌جز من و خواستگارم هيچ‌كس در خانه نبود. او يك ليوان شربت به من داد اما همين كه شربت را نوشيدم دچار سرگيجه و دوبيني شدم. او در شرايطي كه نمي‌توانستم از خودم دفاع كنم من را مورد آزار و اذيت قرار داد.

شاكي ادامه داد: پس از آن ديگر جوابم را نمي‌داد و گفت قصدي براي ازدواج ندارد. اين در حالي بود كه او باعث آبروريزي شده بود. به همين دليل من هم تصميم گرفتم از او شكايت كنم. دختر جوان براي اثبات اظهاراتش مداركي نيز به دادگاه ارائه كرد. از اين‌رو به دستور قاضي پرونده اين بازيگر سرشناس به دادگاه احضار شد.

هر چند اين چهره مشهور در حضور قاضي به‌طور كلي ماجراي آزار و اذيت دختر جوان را انكار كرد اما شواهد و مداركي كه عليه وي وجود داشت باعث شد قاضي براي وي قرار وثيقه سنگيني صادر كند. در شرايطي كه بازيگر مشهور قادر به تأمين اين وثيقه نبود چاره‌اي نداشت تا اين بار نه به‌عنوان بازيگر بلكه به‌عنوان يك متهم راهي زندان شود.

دومين دردسر

زنداني شدن بازيگر جوان چند روز بيشتر طول نكشيد چرا كه او سرانجام توانست وثيقه سنگيني را كه برايش درنظر گرفته بودند تأمين كند و آزاد شود. اما نمي‌دانست در بيرون از زندان چه دردسر بزرگي در انتظارش است. در شرايطي كه چند روز از آزادي موقت آقاي بازيگر مي‌گذشت وي سوار بر خودرواش در يكي از خيابان‌ها حادثه بزرگي به‌وجود آورد.

او هنگام رانندگي در جريان تصادف با خودروي ديگري كه راننده‌اش زن جواني بود باعث مرگ وي ‌شد تا دردسرهاي زندگي‌اش دوچندان شود. در چنين شرايطي اين بار وي به اتهام بي‌احتياطي در رانندگي منجر به فوت بازداشت شد و تا زماني كه نتوانسته بود وثيقه ۱۳۰ميليون توماني دومين پرونده‌اش را فراهم كند، در زندان ماند.

حكم دادگاه

آقاي بازيگر در انتظار سرنوشت دومين پرونده‌اش بود كه موعد محاكمه به‌خاطر آزار و اذيت دختر جوان رسيد. قضات دادگاه هر چند بعد از بررسي محتويات پرونده اين بازيگر را از اتهام تجاوز به عنف تبرئه كردند اما او را در مورد ارتكاب عمل منافي عفت مجرم تشخيص دادند و به ۹۹ضربه شلاق و منع از اشتغال به فعاليت‌هاي فرهنگي به‌مدت ۲سال محكوم كردند.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=27559

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code