۱۵۱۱۱۴۰۱

ادعای «کیهان»⇐رایزنی سرمایه گذار قطری؛ عامل نمایش «فروشنده» در سرزمین‌های اشغالی

سینماروزان: در حالی که پیش فروش بلیت برای نمایش فیلم «فروشنده» در اسرائیل به زودی آغاز خواهد شد، روزنامه «کیهان» در تحلیلی با اشاره به اینکه اصغر فرهادی درباره این اکران هیچ واکنشی نشان نداده است رایزنی سرمایه گذار قطری را عامل این نمایش فیلم در سرزمینهای اشغالی دانسته است.

متن گزارش «کیهان» را بخوانید:

در روزهایی که برخی افراد ساده اندیش سرگرم تبریک گفتن به جایزه اسکار اصغر فرهادی هستند و این نشان را نشانه موفقیت هنر ایرانی در جهان معرفی می‌کنند، رژیم صهیونیستی هم خریدار «فروشنده» شد! روز گذشته سایت‌های صهیونیستی به تبلیغ فیلم «فروشنده» پرداختند و اعلام کردند که پیش فروش بلیط‌های این فیلم از روز ۱۶ مارس در اسرائیل آغاز می‌شود.
پس از افشای هویت ضدایرانی و ضد دینی نماینده اصغر فرهادی در مراسم آمریکایی اسکار، استقبال اشغالگران قدس تازه‌ترین دستاورد این فیلم در آن سوی مرزهاست! اما واضح است که رژیم صهیونیستی از این فیلم به عنوان تبلیغی علیه ملت ایران استفاده خواهد کرد.
البته این اولین بار نیست که فیلمی از اصغر فرهادی در اسرائیل اکران می‌شود. پیش از این فیلم «جدایی نادر از سیمین» هم با استقبال این رژیم اشغالگر قدس مواجه شد و اسفند سال ۹۰ روی پرده سینماهای اسرائیل رفته بود.
متأسفانه اصغر فرهادی، نه موقع اکران «جدایی…» و نه الان که «فروشنده» قرار است در اسرائیل به نمایش در بیاید هیچ واکنشی نشان نداده است. این درحالی است که معمولا هنرمندان آزادی خواه و مستقل جهان، امکان اجرا یا نمایش آثار هنری خود در فلسطین را ندارند. برخی منابع رایزنی سرمایه گذار قطری فیلم را در نمایش فروشنده در سرزمین‌های اشغالی بی‌تأثیر نمی‌دانند. این تهیه کننده؛ «انستیتو فیلم دوحه» متعلق به خواهر امیر قطر است.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۶:۳۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=35947

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code