۰۷۱۱۱۴۰۱

امتداد انتقادات صریح «کیهان» از رسانه ملی⇐این کارگردان سلطنت‌طلب در تلویزیون چه میکند؟

سینماروزان: درست یک روز بعد از آن که روزنامه اصولگرای «کیهان» به انتقاد از بهروز افخمی و «هفت» پرداخته بود(اینجا را بخوانید) حالا این روزنامه با امتداد انتقادات خود به صراحت از حضور سامان مقدم در قامت سریال ساز نوروزی شبکه دوم گلایه کرده است. «کیهان» که پیشتر هم درباره چرایی حضور کارگردان یک فیلم توقیفی با نام «صد سال به این سالها» در رسانه ملی از مدیران صداوسیما پرسش کرده بود باز هم پرسش خود را تجدید کرده است.

به گزارش سینماروزان «صد سال به این سالها» داستان زنی به نام «ایران» را روایت میکند که آرامش ظاهری زندگیش بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و شروع جنگ تحمیلی به هم می خورد!!!

متن گزارش «کیهان» درباره حضور سامان مقدم در رسانه ملی را بخوانید:

کیهان در ۱۹ دی سال جاری، نسبت به به‌کارگیری یک کارگردان سلطنت‌طلب در مرکز امور نمایش سیما هشدار داد و سؤال کرد؛ دلیل انتخاب «س.م» برای ساخت یک سریال سنگین ویژه شبکه دوم سیما چیست؟
متاسفانه خبرهای رسیده حاکی است کارگردان یاد شده کار ساخت سریال هر شبی را به نیمه رسانده است و مدیران مربوطه همچنان در قبال یک سؤال ساده کیهان پاسخی در کف ندارند.
این سکوت نشان می‌دهد؛ در نزد مدیران مربوطه و خاصه مدیری که حکم به استفاده از کارگردان مذکور داده، به‌کارگیری و جولان‌دهی کارگردانی هتاک نسبت به انقلاب اسلامی، مسئله نیست! وگرنه چه دلیلی دارد که با وجود انذار، یک سینماگر هتاک در مقام کارگردانی سریالی هر شبی تکیه بزند؟!
در همان خبر ۱۹ دی تاکید کردیم که با وجود کارگردانان متعهد، چرا باید از فردی بدنام استفاده شود که دوران پهلوی را دوران سرخوشی و دلشادی مردم ایران توصیف می‌کند و دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی را دوران سیاه و سرشار از غم و اندوه و مصیبت؟
فیلم «صد سال به این سال‌ها» به حدی شرم‌آور است که دولت فعلی هم جرات دادن مجوز نمایش بدان را ندارد.
چه اتفاقی افتاده است؛ کارگردانی با وجود اهانت به انقلاب و ستایش حکومت جور و طاغوت، ناگهان محبوب برخی مدیران سیما می‌شود و یا به حدی «حرفه‌ای» تشخیص داده می‌شود که مدیران مربوطه، حرفه‌ای بودن وی را به عدم تعهدش به انقلاب ترجیح می‌دهند؟!
کیهان اغلب مدیران سیما و از جمله دکتر علی عسکری را فردی متدین و انقلابی می‌داند اما این را هم نمی‌پذیرد که برخی از مدیران سطوح میانی،  نسبت به هتک حرمت انقلاب اسلامی، بی‌اعتنا بمانند و راه خود را بروند. مدیریت رسانه ملی باید از مدیران مربوطه دلیل و حجت به‌کارگیری کارگردان درجه سوم و ضدانقلاب را مطالبه کند.
در حالی که رسانه‌های ضدانقلاب نام هنرمندانی را که کوچک‌ترین ارتباطی با جریان‌های ارزشی سینما و تلویزیون داشته باشند سانسور کرده و به ترور شخصیت‌ آنها می‌پردازند در تنها تریبون رسمی دیداری و شنیداری نظام مظلوم جمهوری اسلامی،یک سلطنت‌طلب، پروژه‌ای سنگین را به چنگ می‌آورد و..!

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۴:۴۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=35579

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code