۰۷۱۱۱۴۰۱

۲۵۶ فیلم به دفتر جشنواره رسیدند⇐۷۳ فیلم بلند، ۳۷ فیلم اولی، ۶۴ فیلم هنروتجربه‌ای(!!!) و ۸۲ مستند

سینماروزان: مدیر دبیرخانه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر آمار فیلم‌هایی که فرم حضور در جشنواره امسال را پرکرده‌اند، ۲۵۶ فیلم اعلام کرد.

به گزارش سینماروزان سحر آذین گفت: امسال تعداد آثار رسیده به جشنواره، ۲۵۶ فیلم بوده است که از این تعداد به ترتیب و تفکیک، صاحبان ۶۴ فیلم برای شرکت در گروه «هنر و تجربه»، ۸۲ فیلم برای شرکت در بخش مستند، ۳۷ فیلم اول و ۷۳ فیلم بلند سینمایی برای حضور در بخش «چشم‌انداز سینمای ایران» فرم پر کرده‌اند.
آذین همچنین گفت: آثاری که سال‌های قبل توسط هیئت‌‌های انتخاب مورد ارزیابی قرار گرفته بودند و امسال سازندگان‌شان بار دیگر متقاضی شرکت در جشنواره هستند، براساس آئین‌نامه جشنواره فیلم فجر کنار گذاشته شده‌اند.
او درباره اخباری که در برخی از رسانه‌ها درخصوص اسامی آثار ارسالی به جشنواره منتشر شده است، اظهار کرد: اعلام اسامی آثاری که صرفا فرم شرکت در جشنواره را پر کرده‌اند، پیش از ارزیابی منطقی نیست و ممکن است برخی آثار جهت ارائه به هیات انتخاب آماده نشود و این فرصت حضور آنها در دوره بعد را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.
سحر آذین تأکید کرد: ملاک دبیرخانه جشنواره، آثاری تلقی می‌شود که علاوه بر پر کردن فرم حضور در موعد مقرر، نسخه اولیه دارای پروانه ساخت را نیز جهت بازبینی هیات انتخاب ارائه دهند.
image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=32403

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code