۱۵۱۱۱۴۰۱

۱۴ ماه بعد از اهدای یک پیاله آلبالو به رییس معزول سینما⇐بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در نامه‌ای به وزیر ارشاد نسبت به رفع توقیف فیلمهای مشکل‌دار هشدار داد!

سینماروزان: حدود ۱۴ ماه بعد از آن که بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) یعنی دانشگاه محل تحصیل حجت ایوبی رییس معزول سینما در اعتراض به اکران فیلم «۵۰ کیلو آلبالو» یک پیاله آلبالوی فاسد تقدیم وی کردند و در روزهایی که مجوز خانگی نسخه تعدیل شده «۵۰ کیلو آلبالو» در دوران ریاست محمدمهدی حیدریان بر سازمان سینمایی صادر شده، یک بار دیگر بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) خبرساز شده است.

به گزارش سینماروزان بسیج امام صادق(ع) در واکنش به دستور صریح وزیر ارشاد به رییس سازمان سینمایی درباره تعیین تکلیف فیلمهای توقیفی ظرف دو ماه آینده(اینجا را بخوانید) نامه ای را خطاب به وزیر نوشته و در آن درباره رفع توقیف آثار مشکل دار هشدار داده است.

متن این نامه را بخوانید:

اين روزها اخباري از دستور حضرت‌عالي مبني بر رفع توقيف برخي آثار سينمايي به گوش مي‌رسد. اين دستور شما در مرحله نخست يک سؤال مهم را به ذهن مي‌آورد. تدبيرمردان را چه شده است که خودشان براي فيلم‌ها پروانه ساخت صادر مي‌کنند؛ خودشان توقيف مي‌کنند و بعد خودشان دلسوز هنر و هنرمندان مي‌شود و به فکر رفع توقيف مي‌افتند! جناب آقاي وزير، آيا معناي تدبير و اميد در امر فرهنگ اين است؟

جناب آقاي صالحي‌اميري، شما بهتر از هر فرد ديگري مي‌دانيد که مشکل بسياري از اين فيلم‌ها با چند اصلاح جزئي قابل‌رفع نيست و لذا رفع توقيف آنها، نتيجه‌اي جز دامن‌زدن به ولنگاري فرهنگي ندارد. اي ‌کاش باور کنيد که تلاش براي بازگشت به اصلاحات بي‌ثمر است و وزارتخانه شما نمي‌تواند به اسم آزادي، ارزش‌هاي اخلاقي و ديني جامعه را تضعيف کند.

آقاي وزير، اي‌ کاش در سردادن شعار آزادي، قدري حريت داشتيد و آن‌گاه فکري به حال مظلوميت آثار ارزشي در سينماي ايران مي‌کرديد. بي‌توجهي فراوان همکاران شما به فيلم «ويلايي‌ها» نشان از وجود يک سياست نانوشته در سازمان سينمايي دارد و آن سياست اين است که هرکس فيلمي بسازد که در آن سرسوزني به ارزش‌هاي ديني توجه شده باشد، بايد از ساختن اين فيلم پشيمان شود!

آقاي وزير ظاهرا قرار است بخشي از بار بازي راديکال‌شدن دولت در حوزه فرهنگ بر روي دوش شما باشد، خيرخواهانه به شما توصيه مي‌کنيم که بازيچه قدرت‌خواهي ديگران نشويد و به‌جاي دادن آدرس‌هاي غلط به جامعه به فکر بهبود وضعيت فرهنگي جامعه باشيد.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۴:۰۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=38938

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code