۰۷۰۹۱۴۰۱

۱۴ سال بعد از موفقیت مجموعه تلویزیونی “خط قرمز”، نسخه سینمایی این سریال ساخته می‌شود/اشکان خطیبی و پریناز ایزدیار بازیگران اصلی فیلمند

سینماژورنال: حدودا ۱۴ سال قبل و در ابتدای دهه هشتاد خورشیدی مجموعه ای با نام “خط قرمز” به کارگردانی قاسم جعفری از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت.

به گزارش سینماژورنال سناریوی “خط قرمز” را شعله شریعتی همسر جعفری با محوریت زندگی چند جوان بلندپرواز نگاشته بود؛ جوانانی که برای رسیدن به آرزوهای دور و دراز خود از خانه فرار کرده و پای در مسیری می گذارند که پایانی غیرقابل پیش بینی را برای آنها به دنبال دارد.

شهرام حقیقت دوست، سروش گودرزی، پویا امینی، مهسا کرامتی و ساناز کیهان از جمله بازیگران آن مجموعه ۲۳ قسمتی بودند که البته به هنگام پخش سریال به شدت در کانون توجه رسانه های در آن زمان اغلب کاغذی قرار گرفتند.

در روزگاری که نه خبری از سریالهای “جم” بود و نه “فارسی۱” و “من وتو” فعالیتشان را آغاز کرده بودند و تنها تصور از شبکه های فارسی زبان ماهواره ای، شبکه‌هایی بودند که با روی آنتن فرستادن کلیپهای موزیکال خوانندگان لس‌آنجلسی و پخش فیلمفارسی ها به دنبال جلب مخاطب بودند “خط قرمز” به واسطه سوژه تا حدودی خط شکن خود توانست مخاطبان بسیاری را  به خود جلب کند.

احیای خاطرات “خط قرمز” با پروژه ای سینمایی

حالا یک دهه و اندی بعد از آن قاسم جعفری بار دیگر تصمیم گرفته در پروژه ای سینمایی به دنبال احیای خاطرات خوشی که از “خط قرمز” دارد، برود.

این پروژه سینمایی “پیچ تند” نام دارد که به مانند “خط قرمز” داستان همراهی چند جوان برای فرار از مشکلات و رفتن به سفری تا نقطه ای مرزی را روایت می کند؛ سفری که البته سرنوشتی تراژیک را هم برای آنها در پی دارد.

این چند جوان به فکر خروج از کشور هستند اما اتفاقات برخلاف برنامه های آنها پیش رفته و پایانی دردناک انتظار آنها را می کشد.

تهیه کننده “پنجاه قدم آخر” تولید را برعهده دارد

تهیه کنندگی “پیچ تند” را سعید سعدی تهیه کننده آثاری چون “پنجاه قدم آخر”  برعهده دارد؛ سعدی چندی قبل کمدی پرحاشیه “قندون جهیزیه” را روی پرده داشت و جالب آن که در بحبوحه جنجال آفرینی کارگردان این کمدی و اعتراضش به اوضاع اکران، سعدی کلمه ای درباره فیلم حرف نزد.

حالا سعدی کنار قاسم جعفری قرار گرفته و بناست در جهت ساخت ورسیون سینمایی “خط قرمز” به وی کمک کند.

تست بازیگری برای انتخاب نقشهای مختلف پروژه

قاسم جعفری این روزها درگیر پیش تولید “پیچ تند” است و از آنجا که این پروژه پربازیگر هم هست از طریق تست بازیگری به دنبال یافتن بازیگران نقشهای مختلف است.

قطعی شدن حضور اشکان خطیبی و پریناز ایزدیار

شنیده های سینماژورنال حکایت از آن دارد که تا اینجای کار حضور اشکان خطیبی و پریناز ایزدیار بازیگران جوان سینما و تلویزیون به عنوان بازیگران نقشهای اصلی قطعی شده است.

به مانند دیگر پروژه های سینمایی هفته های اخیر و از جمله “ایستاده در غبار” و “برسد به دست آهو” عوامل “پیچ تند” نیز با یک آگهی تلگرامی به دنبال جلب بازیگر برای فیلم خویش هستند و البته در این بین یکی دو چهره خوب را هم پیدا کرده اند.

پیش تولید این پروژه تا دو هفته آینده ادامه خواهد داشت و بعد از آن فیلمبرداری “پیچ تند” در لوکیشنهایی که بخشی از آنها در تهران و بخشی دیگر در یک شهر مرزی انجام خواهد شد.

خط قرمز
نمایی از “خط قرمز”

کارنامه سینمایی در حاشیه کارنامه تلویزیونی

قاسم جعفری بعد از “خط قرمز” مجموعه های دیگری چون “کمکم کن” و “مسافری از هند” را هم برای تلویزیون کارگردانی کرد و البته در سینما نیز هم قبل از “خط قرمز” و هم بعد از آن آثار مختلفی را کارگردانی کرد.

با این حال نکته مهم درباره کارنامه سینمایی جعفری آن است که هیچ یک از آثار سینمایی وی از “بازنده” و “گرگ و میش” تا “مجنون لیلی” و “دختران” و “پروانگی” نتوانست حتی یک سوم شهرت “خط قرمز” را پیدا کند.

شاید اینکه جعفری دوباره تصمیم گرفته داستانی در حال و هوای خط قرمز را به سینما بیاورد و “پیچ تند” را بسازد دقیقا به دلیل همین در حاشیه قرار گرفتن کارنامه سینمایی وی باشد.

آخرین ساخته سینمایی قاسم جعفری “ع ش ق” نام داشت که سال قبل ساخته شد و البته هنوز فرصت اکران پیدا نکرده است.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=11201

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code