۱۸۰۹۱۴۰۰

ماجرای پیشنهاد شهبال شب‌پره به یک خواننده وطنی+عکس

سینماژورنال: محمدمهدی معافی خواننده ای است که به خاطر سبک خواندنش به “متین دوحنجره” مشهور شده است.

به گزارش سینماژورنال این خواننده قطعاتش را با دو صدا یکی صدای بم و دیگری صدای در اوج تنظیم می کند و همین دوصدایی خواندن است که باعث شده به پیشنهاد برادرش نام “متین دوحنجره” را برای خود برگزیند.

این خواننده که در سالهای گذشته در خارج از ایران به سر برده مدتی است به ایران بازگشته و به دنبال آن است که مسیری تازه را برای امتداد فعالیت پی گیرد.

فقط دو سال ایران نبودم

وی درباره سالهای فعالیت در خارج از ایران به “تماشاگران امروز” گفته است: من فقط دو سال ایران نبودم. مالزی بودم. دوبی بودم. ترکیه بودم… در کل این طور نبوده که چند سال ایران نبوده باشم چون در رفت و آمد بودم.

وی درباره تلاش برای دریافت مجوز بیان داشته است: طبعا به من که راحت مجوز نمی دهند و این را خودم هم می دانم. تصمیم دارم سبکم را کمی آرامتر کنم. من هم می توانستم مثل خیلیهای دیگر کار کنم و خواننده مردمی تری باشم اما…جوان بودم و تجربه ام کمتر بود. سر خیلی از عقایدم ماندم و شاید همین باعث شد که پیشرفتم کمتر شود.

من و چاووشی و قمیشی و شهبال

این خواننده جوان درباره شباهتهای صدایش با چاووشی گفته است: فکر می کنم الان فقط من و ایشان{محسن چاووشی} هستیم که این طور می‌خوانیم. اگر بخواهم از آن ور آبیها مثال بزنم باید به سیاوش قمیشی اشاره کنم.

وی با اشاره به پیشنهاد شهبال شب‌پره بنیانگذار گروه “بلک کتس” گفته است: یک بار شهبال شب پره به بنده گفتند که خواننده اصلی گروهشان شوم ولی با صدای بیس ام نخوانم. من قبول نکردم.

متین خاطرنشان ساخته است: با کمپانی های خارجی هم صحبت کرده بودم و آنها هم از صدای من خوششان آمده بود و می خواستند با هم همکاری کنیم؛ یکی‌شان کمپانی سونی رومانی بود. یک کمپانی نروژی هم بود که با آنها هم وارد مذاکره شده بود و اصلا قرارمان بود که که قرارداد ببندیم اما چون با اسپانسر خودم در دوبی به مشکل خوردم نتواستم با آنها همکاری کنم و برگشتم به ایران.

محمدمهدی معافی متین دوحنجره
محمدمهدی معافی مشهور به متین دوحنجره

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ۴:۳۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=25657

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code