۲۶۰۷۱۴۰۰

داعش؛ علت مميزي “دراكولا”؟⇔فيلم عطاران مجوز نمايش گرفت

سینماژورنال: مجوز نمایش تازه ترین فیلم رضا عطاران با عنوان “دراکولا” بعد از ایراد پاره ای اصلاحات صادر شد.

به گزارش سینماژورنال امروز ۲۰ اردیبهشت آخرین مهلت دریافت پروانه نمایش آثار برای قرار گرفتن در گزینه های اکران عیدفطر بود و همین امروز هم پروانه نمایش “دراکولا” صادر شد.

“دراکولا” که سومین فیلم بلند سینمایی عطاران بعد از “خوابم می آد” و “رد کارپت” به شمار می رود داستان یک دراکولا یا خون آشام را روایت می کند که به ناگاه سر از تهران درآورده و در اولین برخوردش با یک مرد معتاد روبرو می شود.

رفاقت یک معتاد و خون آشام

خون آشام قصد دارد خون  معتاد را بنوشد اما معتاد از در رفاقت وارد شده به او رکب زده و او را معتاد می کند!!! از آن طرف رفیق معتاد هم همراه این سه نفر شده و  همه با هم شروع می کنند به مصرف مواد…

رضا عطاران نقش معتاد فیلم را بازی می کند و لوون هفتوان نقش خون آشام را! سیامک انصاری هم نقش دوست معتاد را بازی می‌کند. ویشکا آسایش هم نقش اصلی زن فیلم را ایفا می‌کند.

نقش داعش در ممیزی “دراکولا”

برخلاف آثار قبلی عطاران که با حداقل ممیزی اکران شدند “دراکولا” اما در بازبینی های ابتدایی توسط شورای نمایش محل اختلاف واقع شد و در نهایت با اصلاح و تعدیل بخشهایی از فیلم پروانه نمایش صادر شد.

شنیده های سینماژورنال حکایت از آن دارد که تأکید بیش از حد بر مصرف مخدر در کنار شوخی هایی که با برخی مضامین استراتژیک شده است سبب ساز اعمال اصلاحات به فیلم شده است.

در این بین یکی از موارد اصلاحی مربوط به دیالوگهایی بوده که درباره “داعش” در فیلم وجود داشته و در نسخه فعلی که پروانه نمایش گرفته این دیالوگها دستخوش تغییر شده است.

“دراکولا” رقیب “لانتوری”

“دراکولا” را علی سرتیپی تهیه کنندگی کرده است؛ مدیرعامل شرکت پخش فیلمیران که در سالهای اخیر نقش مهمی در چینش اکران در سینمای ایران داشته است. با دریافت پروانه نمایش “دراکولا”، این فیلم در کنار “لانتوری” دو فیلمی خواهند بود که توسط فیلمیران عیدفطر اکران خواهند شد.

“دراکولا” بعد از “یک دزدی عاشقانه” در گروه کوروش روی پرده می رود.

بعد از رکوردشکنی نوروزی عطاران با “من سالوادور نیستم” حالا باید منتظر ماند و دید “دراکولا” که علاوه بر عطاران بازیگر او را در قامت کارگردان هم دارد خواهد توانست رکورد فروش “سالوادور…” را بزند یا نه؟

دراکولا رضا عطاران لوون هفتوان
رضا عطاران و لوون هفتوان در نمایی از “دراکولا”
image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=22268

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code