۰۸۰۹۱۴۰۰

ارشاد به‌خاطر دفاع از شجریان تصنیف وی را از “دراکولا” حذف کرد

سینماژورنال: در حالی که در روزهای گذشته نقل قولی منسوب به رضا عطاران درباره ممیزی “دراکولا” و حذف صدای شجریان از این کمدی منتشر شده بود سازمان سینمایی ارشاد با صدور بیانیه ای به این نقل قول واکنش نشان داد.

به گزارش سینماژورنال در این بیانیه این طور آمده که چون قطعه ای از شجریان در حال استعمال دخانیات توسط دراکولا و رفقایش در فیلم پخش شده اداره نظارت ارشاد حکم به ممیزی آن داده است.

متن کامل بیانیه سازمان سینمایی را بخوانید:


ماجرای حذف سرود “ای ایران” از فیلم “دراکولا”

رضا عطاران در گفتگو با یک پایگاه خبری گفته است که صدای شجریان از فیلم “دراکولا” حذف شده است و بعضی از پایگاههای خبری فرصت را برای کژتابی مناسب دیده اند و اضافه کرده اند پس از حذف ربنای شجریان از صداو سیما، “ای ایران” از سینما حذف شده است.

روابط عمومی سازمان سینمایی جهت تنویر افکار عمومی اعلام می کند، شورای پروانه نمایش به دلیل استفاده بسیار نامناسب از این ترانه ملی و در جهت حفظ کرامت موسیقی ملی، این نحوه برخورد را شایسته استاد شجریان وسینمای ایران نمی داند.

 شورا با توجه به اينكه در سكانسي از فیلم “دراکولا” ترانه “ايران اي سراي اميد” شجريان  استفاده شده بود كه چند معتاد در حال ترياك كشيدن، چرت زدن و پس از آن ورزش و تلاش براي ترك كردن بودند؛ از این رو شورا اعلام كرد كه اين استفاده نابجا از اين ترانه ضمن اينكه وهن اين سرود است توهين به استاد شجريان و ايران نيز مي باشد.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=25370

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code