۱۲۰۷۱۴۰۲

یک کارگردان سینما خطاب به وزیر ارشاد⇐ انفعال و بي‌عملي شما، مجموعه وزارت ارشاد و سازمان سينمايي در پي بحران اخير شيوع ويروس كرونا مايه حيرت است!/آيا وظيفه شما و سازمان سينمايي تنها در بگير و ببند، تيز كردن قيچي سانسور و آقا بالاسر هنرمندان بودن به وقت ساخت آثارشان خلاصه ميشود؟/بي‌ راه‌اندازی كارگروه نمی‌توان دريافت كه شب عيد بايد بخشي از بريز و بپاش‌هاي ميلياردي جشنواره‌ها و مجامع را صرف بسته حمايتي از سينماگران كرد؟؟/آن دسته از عوامل سینما كه هرگز از خوان دستمزدهاي كلان و بودجه‌هاي ميلياردي بهره نبرده‌اند، در ذهن و برنامه‌هاي شما جايگاهي دارند؟/چرا بخشی از میلیاردهای تلف‌شده در پروژه‌های فاخر را صرف اعطای کمک‌هزینه به سینماگران نمی‌کنید؟؟/تا دير نشده دامن خود و همكاران‌تان را از اتهام انفعال پاك كنيد! در غير اين صورت انفعال شما و همكاران‌تان در اين روزها هرگز از ياد اهالی سینما نميرود

اصغر+نعیمی+عباس+صالحی

سینماروزان: انفعال مدیران ارشاد و سازمان سینمایی در جبران ضرر و زیان وارده به سینماگران بخاطر شیوع کرونا و بی‌توجهی کامل به بدنه سینما از بابت تخصیص عیدی یا توزیع سبدکالا در شب عید، با انتقاد یک کارگردان و نویسنده مواجه شد‌.

اصغر نعیمی کارگردان سینما با گلایه از انفعال ارشاد و زیرمجموعه سینمایی‌اش خواستار واکنش وزیر ارشاد به این انفعال شد‌.

متن نامه اصغر نعیمی خطاب به وزیر ارشاد را بخوانید:

جناب آقاي سيد عباس صالحي! با سلام! انفعال و بي‌عملي شما، مجموعه وزارت ارشاد و سازمان سينمايي در پي بحران اخير شيوع ويروس كرونا مايه حيرت است و اگر به همين نحو غيرمسئولانه اين برهه را بگذرانيد در تاريخ خواهد ماند كه درست در دوران دشواري كه اهالي سينماي ايران نيازمند تدبير و ياري مسئولين وزارت ارشاد و امور سينمايي بودند، مقامات مسئول در كنج عافيت تنها نظاره‌گر رنج كشيدن هنرمندان بودند؛ بي آنكه سر سوزني برنامه و تمهيد براي كاستن از بار اين رنج داشته باشند.

جناب وزير! آيا وظيفه شما و سازمان سينمايي تنها در بگير و ببند، تيز كردن قيچي سانسور و آقا بالاسر هنرمندان بودن به وقت ساخت آثارشان خلاصه ميشود.
اين روزها كه با توقف توليدات چشم انداز اقتصادي نگران كننده اي مقابل چشم دست اندركاران سينماي ايران است برنامه شما براي كمك و حمايت از اين قشر نجيب چيست؟

آن دستيار فيلمبردار، مجري گريم، دستيار كارگردان، مجري گريم و ديگر عواملي كه هرگز از خوان دستمزدهاي كلان و بودجه هاي ميلياردي بهره نبرده اند در ذهن و برنامه هاي شما جايگاهي دارند؟

اگر عزمي باشد به عنوان مثال به تمام چهار هزار عضو خانه سينما نفري دو ميليون تومان عيدي يا كمك هزينه بدهيد تازه مي شود هشت ميليارد تومن كه تنها بخشي از بودجه يك پروژه به اصطلاح فاخر شما است.

اميدوارم اين وسط فقط دغدغه تعطيلي سينماها و اعتراض صاحبان سينما را نداشته باشيد و حواس تان متوجه بدنه صنف باشد نه آن هايي كه در اين سال ها بيشترين منافع را برده اند.

قطعا تعطيل كردن صدور پروانه ساخت، توقف توليدات، مشكلات معيشتي اهالي سينماي ايران را مضاعف مي كند. راه حل شما چيست؟ نگوييد با تشكيل فلان كارگروه در حال بررسي هستيم، بي‌كارگروه هم مي توان دريافت كه شب عيد بايد بخشي از بريز و بپاش هاي ميلياردي توليد فيلم و برگزاري جشنواره ها و مجامع را صرف بسته حمايتي از سينماگران كرد.

آقاي وزير! من شما و زير مجموعه شما در وزارت ارشاد را متهم مي كنم به اينكه در دشوارترين روزها سينماگران ايراني را به حال خود رها كرديد و ياري شان نداديد، اما اميد دارم تا دير نشده دامن خود و همكاران تان را از اين اتهام پاك كنيد.

در غير اين صورت انفعال شما و همكاران تان در اين روزها هرگز از يادمان نميرود و سينماگران ايراني فراموش نخواهند كرد كه مديران شما فقط مدير روزهاى خوش پشت ميز نشين و از موضع بالا حرف بزن هستند، نه مرد روزهاي سخت و همدل هنرمندان.
مطمئن باشيد اين در تاريخ مي ماند.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=59797

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code