۰۸۱۱۱۴۰۰

یک کارگردان جوان با انتقاد از سازوکار صدور مجوز برای فیلم اولیها بیان داشت⇐همه تصمیم گیرندگان سینما از اداره نظارت تا خانه سینما علیه فیلم من بودند!/تمام تلاششان را کردند که این فیلم زمین بخورد و کسی آن را نبیند!/فیلم را ندیده بودند ولی برای ضربه زدن به فیلم از هیچ اقدامی دریغ نکردند!! /درست زماني كه همه به سمت من سنگ پرت مي‌كردند کیومرث پوراحمد به كمك من آمد!!

سینماروزان: سازوکار صدور مجوز سینمایی برای جوانان فیلم اولی دشواریهایی دارد که گاهی به جای حل شدن مسأله به تغییر صورت مسأله می انجامد یعنی فیلمساز را وادار میکند که بدون مجوز ساخت فیلم بسازد و بعدتر برای دریافت پروانه نمایش گرفتار شود.

به گزارش سینماروزان علیرضا معتمدی که بعد از تجربه نویسندگی فیلمهایی نظیر “صحنه جرم ورود ممنوع”، “متل قو” و “آقای هفت رنگ” دو سال پیش فیلمی به نام “رضا” را ساخته بود ازجمله فیلم اولیهایی است که گرفتار تنگناهای صدور مجوز بوده است.

معتمدی با گلایه از مدیران تصمیم گیرنده سینما به “اعتماد” گفت: در این دو سال که برای دریافت پروانه نمایش “رضا” تلاش کردم همه تصميم‌گيران سينمايي از آقاي داروغه‌زاده، رييس اداره نظارت و ارزشيابي گرفته تا آقاي منوچهر شاهسواري، مديرعامل خانه سينما همه عليه اين فيلم بودند و تمام تلاش‌شان را كردند كه اين فيلم زمين بخورد و كسي آن را نبيند. هيچ‌كدام هم فيلم را نديده بودند هنوز هم فكر نمي‌كنم، ديده باشند اما از هيچ كاري براي ضربه زدن به اين فيلم دريغ نكردند.

معتمدی ادامه داد: مشكل‌شان اين بود كه من فيلم را بدون مجوز كارگرداني خانه‌ سينما و با پروانه ساخت ويديويي ساخته‌ام. ولي به اين فكر نكردند كه اين نتيجه‌ موانعي است كه آنها بر سر راه آدم‌ها قرار داده‌اند. چرا من بايد مجبور شوم براي ساختن فيلمم وارد چنين مسير سخت و كشنده‌اي شوم؟

این کارگردان افزود: آقايان! مقصر شما هستيد و كسي كه بايد مجازات شود، شما هستيد نه من كه با وجود همه اين سنگ‌اندازي‌هاي استعدادكش فيلمي ساختم كه فيلم بدي نيست. ولي خب اين آقايان به جاي درس گرفتن از اشتباهات‌شان طبق معمول با يك اشتباه بزرگ‌تر درصدد پوشاندن اشتباه قبلي خود برآمدند و جلو اكران عمومي فيلم را گرفتند. من دو سال براي اكران اين فيلم مبارزه كردم اما اجازه ندادند كه اين فيلم كه مي‌توانست مخاطب خيلي بيشتري داشته باشد، اكران شود. رفتاري كه اينها با فيلم من كردند لكه سياهي در كارنامه مديريتي‌شان است. فيلم‌هاي متفاوتي مثل “رضا” را به محاق مي‌فرستند اما اين كمدي‌هاي سخيف و سطح پايين را كه دو سه سال است يكي پس از ديگري روي پرده مي‌رود، ترويج مي‌كنند.

علیرضا معتمدی با تمجید از كيومرث پوراحمد خاطرنشان ساخت: کيومرث پوراحمد درست زماني كه همه به سمت من سنگ پرت مي‌كردند به كمك من آمد و در كنار من ايستاد و چون كارت تهيه‌كنندگي داشت به عنوان تهيه‌كننده به من كمك كرد. با وجود همه اين حرف‌ها من از اكران فيلمم در گروه هنر و تجربه راضي‌ام. چون فيلم مخاطبان جدي پيدا كرده در شبكه‌هاي مجازي راجع به فيلم حرف زده مي‌شود و مردم يكديگر را به تماشاي فيلم توصيه مي‌كنند. از آنجايي كه زمان اكران هنر و تجربه طولاني است، اميد دارم كه فيلم در زمان طولاني به فروش خوبي برسد.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۶:۳۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55785

بعدش؟

مطالب اخیر

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code