۰۷۰۹۱۴۰۱

یک نماینده مجلس: عوامل “کیمیا” تنها برای دریافت بودجه از صداوسیما عنوان “انقلابی” به این اثر داده‌اند!

سینماژورنال: انتقادات از کیفیت ساختاری و مضمونی سریال “کیمیا” از سطح مخاطبان و منتقدان فراتر رفته است و در یک مورد یکی از نمایندگان مجلس هم به انتقاد از سریال پرداخته است.

به گزارش سینماژورنال عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس با بیان اینکه به نظر می‌رسد عوامل فیلم «کیمیا» تنها برای دریافت بودجه لازم از صدا و سیما، عنوان و شکل و شمایل انقلابی به این اثر داده‌اند،‌تصریح کرد: به جای تصویر روشن و کامل بخشی از تاریخ معاصر جامعه ایران، اثری خانوادگی و عاشقانه تولید شده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی به “خانه ملت” گفت: آنچه در سریال “کیمیا” بیش از هر مسئله دیگری به چشم می‌آید، مضمون عاشقانه و درگیری‌هایی است که برای شخصیت‌های اصلی آن در این رابطه ایجاد می‌شود در حالی که عوامل این مجموعه تلویزیونی آن را اثری با مضامین انقلابی و مرتبط با دفاع‌مقدس معرفی کرده و حتی با همین عنوان بودجه یک سریال ۱۰۰ قسمتی را از رسانه ملی دریافت کرده‌اند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قرار بر این بود که «کیمیا» نقش یک فرد انقلابی و مذهبی را ایفا کند، اما این ویژگی‌ها در این شخصیت بسیار کم رنگ است و او بیشتر درگیر زندگی شخصیش نشان داده شده است.

وی با بیان اینکه سازندگان سریال “کیمیا” احتمالا توانایی لازم برای جذب مخاطب از طریق حوادث مرتبط با انقلاب را در خود نمی‌دیدند به همین دلیل برای از دست ندادن مخاطب، از میان راه فیلمنامه را به سوی مباحث عاشقانه سوق داده‌اند، اضافه کرد: به نظر می‌رسد عوامل “کیمیا” تنها برای دریافت بودجه لازم از صدا و سیما عنوان و شکل و شمایل انقلابی به این اثر داده و در ادامه به جای تصویر روشن و کاملی بخشی از تاریخ معاصر جامعه ایران اثری خانوادگی و عاشقانه را تولید کردند.

او با تاکید براینکه بی‌شک انتخاب برش تاریخی از دوران انقلاب و جنگ تحمیلی و مرتبط کردن آن به زمان حال بیشتر با هدف مطول کردن سریال به ۱۰۰ قسمت از سوی تولیدکنندگان صورت گرفته است، گفت: البته این مسئله می‌تواند تمهیدی برای ساخت سریال‌های تاریخی باشد؛ اما این به آن معنا نیست که می‌توان هر داستانی را در دل وقایع تاریخ وارد کرد و بی‌هیچ داده صحیحی دیگری گنجاند.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ - ۵:۲۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=15432

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "یک نماینده مجلس: عوامل “کیمیا” تنها برای دریافت بودجه از صداوسیما عنوان “انقلابی” به این اثر داده‌اند!"

  1. saeedeh گفت:

    اجازه بدین فیلم تمام بشه کامل، بعد اظهار نظر کنید که کفه ی عاشقانش سنگین تر بوده یا انقلابیش. اگر این فیلم صد قسمتی از از قسمت یک تا صد همش جنگ و خونریزی بود شما نماینده محترم خودت اعصاب تماشا کردنشو هرشب داشتی؟ متاسفانه بعضی افراد به ظاهر آگاه هنوز نمیدونن فیلمی که محتواش کامل جنگ و حوادث انقلاب باشه میشه فیلم سینمایی توی مدت ۷۰ – ۸۰ دقیقه. نه یک سریال۱۰۰ قسمتی.

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code