۳۱۰۲۱۴۰۱

یک سینماگر پیشکوست بیان کرد⇐در این یک سالی که از شیوع کرونا می‌گذرد دولت هیچ نوع برنامه جدی حمایتی برای هنرمندان ارائه نکرده است!/نه تنها هیچ اقلام حمایتی قابل توجهی نصیب هنرمندان نشده بلکه حتی سعی نکرده‌اند بیمه تامین اجتماعی این یک سال کرونایی هنرمندان را رایگان کنند!!/شاید هنر و هنرمندان برای دولت در اولویت رسیدگی قرار ندارد وگرنه مگر کل جامعه هنری چند نفرند که این قدر نسبت به آنها بی تفاوت هستند!؟/چرا بیمه بیکاری نداریم؟ چرا امنیت شغلی نداریم؟/ آیا اگر یکی مثل کریم اکبری مبارکه بیمه بیکاری داشت که زندگیش را تامین کند باز مجبور بود که برای تامین معیشت حتی در دوران قرمز کرونا جلوی دوربین برود؟؟/افرادی در هیات مدیره خانه سینما نیستند که درد بی‌پولی و معیشت را چشیده باشند وگرنه به بحران نمی‌رسیدیم!/امیدوارم نهادهای بالادست نظام به کمک هنرمندان بیایند و آنها را نجات دهند از این همه بی برنامگی!

سینماروزان: بسیاری از اهالی سینما در زمان قبل ازکرونا هم وضع معیشتی درستی نداشتند و مجبور بودند که منتظر پیشنهاد کاری باشند و حال هم که تولیدات به حداقل رسیده برای تامین معاش خانواده مجبور هستند در هر شرایطی کار کنند و البته خطر کرونا را به جان بخرند بلکه خرج زندگیشان درآید.

به گزارش سینماروزان اسحاق خانزادی صدابردار پیشکسوت سینمای ایران با بیان مطلب فوق به روزنامه جوان گفت: معلوم است که خطر ابتلا به کرونا به واسطه فعالیت در یک فیلم یا سریال که بیش از دویست نفر در فاصله نزدیک از هم قرار دارند بالاست و بازیگران هم هرجا که ماسک داشته باشند جلوی دوربین باید بدون ماسک ظاهر شوند که این، خودش احتمال آلودگی به ویروس را بالا می‌برد

این سینماگر باسابقه با ابراز تاسف از درگذشت یک بازیگر به دلیل ابتلا به کرونا در پشت صحنه بیان داشت: بازیگران مجبور هستند بدون ماسک باشند و کار کنند و خب طبیعی است که آلوده به ویروس کرونا بشوند و متاسفم که باید شاهد مرگ همکاران به خاطر آلودگی در پشت صحنه باشیم.

صدابردار «جرم» با اشاره به ریشه‌های اقتصادی که بازیگران را سوق میدهد به بازیگری حتی در دل کرونا ادامه داد: در این مدت نزدیک به یک سالی که از شیوع کرونا می‌گذرد دولت هیچ نوع برنامه جدی حمایتی برای هنرمندان ارائه نکرده است و حرفهایی مطرح شده که بیشتر در حد وعده باقی مانده است و کاربردی نشده است و شاید هنر و هنرمندان برای دولت در اولویت رسیدگی قرار ندارد وگرنه مگر کل جامعه هنری چند نفرند که این قدر نسبت به آنها بی تفاوت هستیم.

این سینماگر هفتاد ساله خاطرنشان ساخت: متاسفانه سیستم و چرخه تولید فیلم و سریال در کشورمان ضعف های زیادی به خصوص در بحث مالی دارد که یکبار برای همیشه باید مورد توجه جدی قرار بگیرد. چرا ما سینماگران بیمه بیکاری نداریم؟ چرا امنیت شغلی نداریم؟ آیا اگر یکی مثل کریم اکبری مبارکه بیمه بیکاری داشت که زندگیش را تامین کند باز مجبور بود که برای تامین معیشت حتی در دوران قرمز کرونا جلوی دوربین برود؟ مطمئنا اگر هنرمند تأمین باشد این گونه دل به خطر نمیدهد.

صدابردار «بی پولی» با انتقاد از انفعال نهادهای صنفی در حمایت از هنرمندان در دوران کرونا بیان داشت: مساله به قدری روشن است که نیاز به توضیح اضافی من نیست چون وظیفه اصلی نهادهای دولتی فعال در حوزه سینما همین حمایت و کمک به هنرمندان است ولی بدبختانه هرچه بیشتر می‌گوییم بیشتر به در بسته می‌خوریم و هرچه بیشتر گله میکنیم بیشتر شاهد بی تفاوتی مدیران هستیم.

اسحاق خانزادی تاکید کرد: ما کلی صنف و رییس و مدیر و صندوق داریم که شعار هنر وهنرمند میدهند ولی در واقعیت شاهدیم که نزدیک یک سال از شیوع کرونا گذشته و هیچ اقلامی نصیب هنرمندان نشده و حتی سعی نکرده‌اند بیمه تامین اجتماعی این یک سال کرونایی هنرمندان را رایگان کنند و تازه قیمت بیمه تکمیلی درمان را هم افزایش داده‌اند و بعد که سروصدا شد گفتند مابه‌التفاوت هزینه بیمه را پرداخت می‌کنند که هنوز پرداخت نشده!‌ از خانه سینما هم انتظاری نمیرود چون افرادی در هیات مدیره این نهاد قرار ندارند که درد بی‌پولی و معیشت را چشیده باشند وگرنه به بحران نمی‌رسیدیم. نتیجه آن که همه چیز به ضرر بدنه هنرمندان است.

خانزادی در ادامه بیان داشت: امیدوارم نهادهای بالادست نظام به کمک هنرمندان بیایند و آنها را نجات دهند از این همه بی برنامگی. بیایند و یک بار برای همیشه تکلیف بیمه بیکاری، بیمه درمان و اقلام رفاهی هنرمندان را مشخص کنند. هنرمندان را که نباید فقط برای انتخابات به صف کرد تا با سیاسیون عکس بگیرند. الان وقتش است که مقامات بالایی نظام به کمک هنر و هنرمندان بیایند.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ - ۶:۳۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=62680

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "یک سینماگر پیشکوست بیان کرد⇐در این یک سالی که از شیوع کرونا می‌گذرد دولت هیچ نوع برنامه جدی حمایتی برای هنرمندان ارائه نکرده است!/نه تنها هیچ اقلام حمایتی قابل توجهی نصیب هنرمندان نشده بلکه حتی سعی نکرده‌اند بیمه تامین اجتماعی این یک سال کرونایی هنرمندان را رایگان کنند!!/شاید هنر و هنرمندان برای دولت در اولویت رسیدگی قرار ندارد وگرنه مگر کل جامعه هنری چند نفرند که این قدر نسبت به آنها بی تفاوت هستند!؟/چرا بیمه بیکاری نداریم؟ چرا امنیت شغلی نداریم؟/ آیا اگر یکی مثل کریم اکبری مبارکه بیمه بیکاری داشت که زندگیش را تامین کند باز مجبور بود که برای تامین معیشت حتی در دوران قرمز کرونا جلوی دوربین برود؟؟/افرادی در هیات مدیره خانه سینما نیستند که درد بی‌پولی و معیشت را چشیده باشند وگرنه به بحران نمی‌رسیدیم!/امیدوارم نهادهای بالادست نظام به کمک هنرمندان بیایند و آنها را نجات دهند از این همه بی برنامگی!"

 1. مصیری گفت:

  متاسفانه هرچی میگه
  راسته
  خدا نگهدار راستگویان باشه

 2. توانگر گفت:

  بالاخره یه روز میرسه
  که تشت رسوایی آقایون میفته
  و امان از اون روز

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code