۱۸۰۳۱۴۰۲

یک سکانس سینمایی⇐روزنامه اصلاح‌طلب: دم احمدی‌نژاد گرم که پشت آدمهاش درمی‌آد

سینماروزان: هرازگاه در میان نقدهای سیاسی و حتی اگر این نقدها به قلم طنزپردازان نگاشته شده بود با نکاتی برخورد می‌کنیم که به شدت دراماتیک هستند.

از جمله این نکات را اخیرا در یادداشتی طنز که در روزنامه اصلاح طلب «شرق» نگاشته شده می خوانیم؛ یادداشتی که بهانه آن حضور محمود احمدی نژاد در دادگاه حمید بقایی بوده است و نگارنده طنز که پوریا عالمی است با اشاره به تناقضات رفتاری اصلاح طلبان به هنگام بازداشت نزدیکان خود، رفتار احمدی نژاد در حمایت از بقایی را ستوده است.

متن یادداشت این رسانه اصلاح طلب را بخوانید:

چرا عشق من احمدی‌نژاد است؟

بعد از اعلام این خبر که «وکیل‌مدافع حمید بقایی، معاون اجرائی محمود احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌جمهوری‌اش، گفته محمود احمدی‌نژاد در جلسه دادگاه بقایی که در روز ۲۵ مهرماه برگزار می‌شود شرکت می‌کند»، مردم از ما سؤال کردند علت حضور احمدی‌نژاد در دادگاه چیست؟ و چرا احمدی‌نژاد این اواخر درباره اقتصاد و سیاست خارجی و وضعیت داخلی مملکت زیاد اظهارنظر می‌کند؟ پاسخ کاملا روشن است. از قدیم گفته‌اند که همیشه متهم به سر صحنه برمی‌گردد! الان هم آقای احمدی‌نژاد هر چندوقت یک‌بار در عرصه سیاست خارجی و اقتصاد و اینا آفتابی می‌شود تا عادی جلوه کند! دقیقا توی شرلوک هولمز هم این‌طوری بود که هر کسی درباره مقتول بیشتر حرف می‌زد، آخرسر معلوم‌دار می‌شد همه‌چیز زیر سر خودش بوده.

بعد هم همه شاکی هستند که چرا محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور سابق ایران (بله… شاید الان باور نکنید، ولی نام‌برده هشت سال رئیس‌جمهور شما بوده) درباره وضعیت بازداشت معاونش، حمید بقایی، این‌طور تند اظهارنظر می‌کند و همه را تهدید می‌کند؟ حتي خود بقایی هم طوری از روند بازداشتش حرف می‌زند که ما که نه سر پیازیم، نه ته پیاز، وقتی ویدئوهای این دو نفر را خطاب به مسئولان بلندپایه می‌بینیم، احساس خطر می‌کنیم و سریع چراغ‌ها را خاموش می‌کنیم که کسی نیاید ما را به اتهام اطلاع از جرم با خودش ببرد.

جدی می‌گویم. الان شما بزنی ماهواره اپوزیسیون این‌طوری حرف نمی‌زنند، اما نظر ما این است که دم احمدی‌نژاد گرم که پشت آدم‌هاش درمی‌آید. توی اصلاح‌طلب‌ها این‌طوری است که وقتی می‌روی برای بازپرسی، می‌بینی علاوه بر مدعی‌العموم، چهارتا از اساتید در گوش بازپرس می‌گویند ما که قبلا بهتان گفته بودیم! این پسره چموش است و تند می‌رود و حرف ما را گوش نمی‌کند و راستش برای خودش خوب است یک‌مدت آب خنک بخورد تا عقلش بیاید سر جاش! البته الان بعضی از این اساتید اصلاح‌طلب می‌گویند این عالمی باز چموش شد و گیر داد به ما. حیف ما که این‌همه پشت او درآمدیم. پاسخ ما هم این است که بله! شما پشت ما درمی‌آیید، منتها ما را به‌عنوان جاده‌صاف‌کن می‌فرستی در منطقه مین و بعد از پشت ما که سوت شدیم و رفتیم هوا، درمی‌آیید و به راه بی‌خطرتان ادامه می‌دهید… هی هی هی… مثل اینکه دلمان خیلی پر است! درواقع طوری دلمان پر است که بعید نیست عکس احمدی‌نژاد را تتو کنیم روی بدنمان و اگر این‌دفعه کاندیدا شد حاضر باشیم براش همان کارهایی را بکنیم که رحیمی‌ها و بابک زنجانی‌ها و بقایی‌ها و… کردند. 

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۳۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=43588

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code