۲۷۰۵۱۴۰۱

یک سال بعد از آن که یک گروه صدنفره به خاطر اجرای موسیقی(!) به جام جهانی روسیه ترانسفر شدند⇐حالا یک ابهام مالی نیم میلیاردی درباره این سفر شکل گرفته!!

شهداد-روحانی-ارکستر-سفمونی

سینماروزان: بعد از یک سال از حضور ارکستر سمفونیک ایران در روسیه و اجرای قطعه برای تیم ملی فوتبال که در مسابقات جام جهانی حاضر بود، اکنون ابهامات مالی درباره این سفر گران‌قیمت پیش آمده است.

به گزارش سینماروزان و به نقل از “جوان” سال پیش در گرماگرم اخبار ورزشی مرتبط با حضور تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، خبری از سفر ارکستر سمفونیک ملی ایران به روسیه برای اجری قطعه‌ای برای تیم ملی فوتبال منتشر شد؛ سفری که با حضور حدود ۱۰۰ نفر(!!) برگزار شد و در زمانی که نرخ ارز به پرواز درآمده بود، حضور پرهزینه ارکستر سمفونیک در مسکو، زیر ذره‌بین رفت.

در آن زمان، بنیاد رودکی اعلام کرد همه هزینه‌های این سفر از سوی اسپانسر که یکی از برند‌های مشهور تولید البسه است، تأمین می‌شود، اما اکنون با مطرح شدن درج هزینه‌های سفر ارکستر سمفونیک در فهرست هزینه‌های سال گذشته بنیاد رودکی، ابهاماتی در هزینه سفر و منبع تأمین آن پیش آمده است.

مسئول فرهنگی فدراسیون فوتبال سال گذشته در مصاحبه‌ای هزینه تولید آهنگ و سفر به روسیه را ۳/۵ میلیارد تومان اعلام کرد که آن را اسپانسر پرداخت کرده است با این حال گزارش بنیاد رودکی تناقضی را در مسیر این ادعا شکل داده.

بنیاد فرهنگی- هنری رودکی روز دوشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ به انتشار گزارش مالی خود در ۱۲ماه منتهی به ۲۹/ ۱۳۹۶/۱۲ اقدام کرد و این در حالی است که مسئولان مربوطه در بخش حمایت از آموزش، تولید و خرید آثار هنری به نکته جالبی اشاره کرده‌اند. در بخشی از متن گزارش آمده است: «حمایت از آموزش، تولید و خرید آثار هنری شامل هشت مورد است که مهم‌ترین آن پرداخت ۵۴۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای پیش‌پرداخت ساخت سرود تیم ملی و اعزام ارکستر‌ها به روسیه است که به صورت نقدی صرف شده است.»

حال سؤال این است که با وجود اسپانسر و صرف هزینه‌های میلیاردی توسط موسسه «هاکوپیان» چرا بنیاد رودکی بودجه‌ای معادل ۵۴۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را به پروژه روسیه اختصاص داده و این مبلغ که به عنوان پیش‌پرداخت هزینه شده صرف چه مواردی شده است؟!

در همین رابطه، علی‌اکبر صفی‌پور، مدیرعامل بنیاد رودکی درباره عدم‌انتشار گزارش مالی سفر ارکستر سمفونیک به روسیه با وجود گذشت یک سال از این سفر، از انتشار جزئیات این گزارش در آینده خبر داده و می‌گوید: اگر در این میان بنیاد رودکی مبلغی را برای به سرانجام رساندن پروژه اعزام ارکستر‌ها به روسیه هزینه کرده باشد، در گزارش مالی به آن پرداخته خواهد شد.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۶:۳۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56386

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code