۱۸۰۵۱۴۰۱

  یک رسانه اصولگرا خواستار شد⇐همزمان با شفاف سازی مالی، سازمان سینمایی درباره این مسئله شفاف‌سازی کند که دقیقاً برای سروسامان دادن به وضعیت تولید رو به ابتذال آثار سینمایی چه تمهیداتی اجرا کرده!!؟؟

سینماروزان: تلاشهای سازمان سینمایی برای شفاف سازی مالی زیرمجموعه ها در کنار زمزمه های تغییر و تحول مدیریتی در این زیرمجموعه ها اسباب اظهارنظرات مختلف را موجب شده است.

فارغ از برخی سینماگران معلوم الحال که چگونگی رشد حبابی خودشان از مصادیق عدم شفاف سازی است ولی حالا برای خوشامد رییس سازمان از شفاف سازی تعریف و تمجید میکنند برخی رسانه ها هم تکامل شفاف سازی را از سازمان میخواهند.

روزنامه اصولگرای “جوان” در تحلیلی بر شفاف سازی مالی سازمان پیشنهاد کرده سازمان درباره تلاشهایش برای رفع ابتذال در سینما هم شفاف سازی کند.

متن تحلیل “جوان” را بخوانید:

شفاف‌سازی مالی عبارتی است که طی یک سال اخیر سازمان سینمایی زیاد روی آن مانور می‌دهد. چندروز پیش این سازمان یک گزارش مالی منتشر کرد که در آن به هزینه‌کرد‌های یک سال این مجموعه اشاره شده است، ولی به این هزینه‌کرد‌ها در قالب ارقام و اعداد کلی اشاره شده و به جزئیات آن پرداخته نشده است، اما آن چیزی که به نظر می‌رسد باید در اولویت سازمان سینمایی باشد سروسامان دادن به محتوای آثار سینمایی است و واضح است که مسئولیت اصلی این سازمان نباید در زیر رویکردهایی، چون گزارش سالانه گم یا کمرنگ شود.

به طور کلی اینکه سازمان سینمایی اقدام به ارائه یک گزارش کلی مالی یک ساله می‌نماید کار مثبتی است، اما واضح است که مسئولیت اصلی سازمان سینمایی و انتظارات از آن چیز دیگری است.‌

ای کاش سازمان سینمایی درباره این مسئله شفاف‌سازی می‌کرد که در این سال‌ها دقیقاً برای سروسامان دادن به وضعیت تولید رو به ابتذال آثار سینمایی چه تمهیداتی اتخاذ و اجرا کرده و نتیجه آن تمهیدات به طور روشن چه بوده است.

در واقع خوب بود نتیجه اقدامات و تصمیمات این سازمان کیفی‌سنجی می‌شد و مردم متوجه می‌شدند که برای تقویت و ارتقای اخلاق و معنویت در آثار سینمایی چه تصمیماتی اتخاذ شده است یا برای تحکیم نهاد خانواده در فیلم‌ها یا برای مثال شفاف‌سازی تاریخ معاصر برای نسل جوان چه اتفاقاتی افتاده است؟

سازمان سینمایی درباره موضوع درجه‌بندی سنی که ضعف تدوین آن انتقاد‌های زیادی را برانگیخت هنوز پس از حدود ۱۰ روز پاسخی ارائه نکرده است و خوب بود این مسئله را شفاف‌سازی می‌کرد. درجه‌بندی سنی ناکارآمدی از سوی دلسوزان نوعی رفع تکلیف تلقی شد که نمی‌تواند به طور خودکار روی محتوای آثار تاثیرگذار باشد، اما درباره شفافیت مالی هم بماند که اساساً نوع هزینه‌کرد‌ها در این گزارش نیز دارای ایرادات اساسی است که البته موضوع این مطلب نیست.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۶:۴۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55887

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code