۲۴۰۵۱۴۰۱

یک تهیه‌کننده ارزشی در گفتگو با “کیهان”: تبلیغات در صداوسیما به‌شدت گران است ولی شبکه‌های ماهواره‌ای به رایگان تیزر پخش می‌کنند

سینماژورنال: در حالی که پش تیزرهای آثار سینمای ایران از شبکه های فارسی زبان ماهواره ای بخصوص شبکه GEM همچنان ادامه دارد یک تهیه کننده سینما در گفتگو با روزنامه اصولگرای “کیهان” از این گفته که جرم بودن پخش تیزر از شبکه های ماهواره ای هنوز محرز نشده است.

به گزارش سینماژورنال این تهیه کننده ابراهیم اصغری است که بیشتر به کار تولید آثار ارزشی چون “به کبودی یاس” و “شور شیرین” اختصاص داشته؛ البته این تهیه کننده این را هم گفته که پخش تیزر از رسانه ملی گران است اما شبکه های ماهواره ای به رایگان تیزر پخش می کنند.

ابراهیم اصغری در گفت‌وگو با کیهان، بر این نکته تأکید کرد که دستگاه‌های مربوطه هنوز «جرم» بودن ارائه تبلیغات به شبکه‌های ماهواره‌ای را قطعی و مشخص نکرده‌اند و سازندگان آثار سینمایی می‌دانند که اگر تبلیغات آثار خود را به شبکه‌های ماهواره‌ای ارائه دهند، هیچ‌گونه مجازاتی در انتظار آن‌ها نیست. به ویژه اینکه این تبلیغات در شبکه‌های صدا و سیما به شدت گران هستند و در مقابل، شبکه‌های ماهواره‌ای به طور رایگان امکان پخش آنونس‌های دو سه دقیقه‌ای را به فیلم‌ها می‌دهند.  باید این جرم در قانون شفاف شود چون اگر این بخش شفاف و اجرایی شود به طور مسلم هیچ تهیه‌کننده‌ای حاضر نیست این تخلف را مرتکب شود. چون از مجازات آن نگران خواهد بود.

وی گفت: فارغ از این بحث جرم و مجازات که به قانونگذار برمی‌گردد، باید به این مسئله از نظر فرهنگی توجه کنیم که چرا برخی از تهیه‌کنندگان و سازندگان آثار سینمایی ما ترجیح می‌دهند که تبلیغات آثار ایشان در یک شبکه غیرملی پخش شود؟

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۴:۱۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=20801

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code