۱۱۰۱۱۴۰۲

یک بازیگر بازگشته از جم مدعی شد⇐مدیران GEM مدعی بودند تولیدات شان را با هماهنگی دستگاههای نظارتی داخلی میسازند!!/بدقولیهای مالی و سوءاستفاده از حسن نیت افراد در رفتار دست اندرکاران GEM موج میزد!!

سینماروزان: دو سال بعد از قتل مشکوک سعید کریمیان مدیر شبکه های ماهواره ای جم دیگر تب و تاب سابق بازیگران برای مهاجرت به ترکیه و حضور در محصولات این شبکه وجود ندارد و به جایش اخباری متناقض درباره سرنوشت همکاران داخلی این شبکه است که منتشر میشود.

ماهور بساکی بازیگر ۳۰ ساله ای که مدتی به کار برای این شبکه و ایفای نقش در آثاری همچون “سیندخت” و “روزی روزگاری آنتالیا” پرداخت از تازه ترین همکاران جم است که مدتی کوتاه پس از کار برای این شبکه به ایران بازگشته و بدنبال مجالی برای ادامه فعالیت در داخل است.

ماهور بساکی درباره چگونگی ورود به جم برای سینماروزان گفت: حدودا از  ۲۰ سالگی زمانی که دانشجوی مهندسی مکانیک در دانشگاه تهران بودم به عنوان مدل مشغول به کار شدم. در آن دوران عرصه مدلینگ در مارکت ایران به هیچ عنوان شباهتی به وضعیت کنونی اش نداشت و فضای کار بسیار محدود و سخت بود.

بساکی ادامه داد: شش سال فعالیتم در این زمینه تجربه کار کردن با بیش از ۵۰ برند و تولیدی وطنی را برایم به ارمغان آورد. همین رزومه باعث شد بتوانم قرارداد همکاری با آژانس مدلینگ معتبری در استانبول ترکیه را به امضاء برسانم.

بساکی پیرامون چگونگی ورود به بازیگری اظهار داشت: پس از گذشت چندین ماه از حضورم در استانبول بصورت کاملا اتفاقی در خیابان با شخصی ایرانی برخورد کردم که پیشنهاد بازی به عنوان کاراکتر اصلی در فیلمی سینمایی را به من داد!!! از آنجا که صنعت سینما و مدلینگ همواره باهم عجین شده و این آرزوی هر مدلی است که بازیگری را نیز تجربه کند پس نتوانستم پاسخ منفی به این پیشنهاد بدهم.

ماهور بساکی در توصیف ادعاهای مدیران شبکه ماهواره ای جم به سینماروزان گفت: به واسطه  پیشنهاد بازیگری بود که پای من به جم باز شد در حالیکه هنوز اطلاعی نداشتم که با کدام شبکه طرفم ولی وجود شخصیتهایی شناخته شده از ایران باعث قوت قلب و خوشحالی بیشترم برای انجام کار شد. بعد از بازی در اولین فیلم تازه متوجه شدم فیلم قرار است از شبکه جم پخش شود. مسلما این موضوع باعث پا پس کشیدنم شد ولی صحبت

های زیادی که افراد با سمتهای مختلف با من کردند (که بعدها ثابت شد دروغی بیش نبوده) از جمله اینکه الان نهادهای نظارتی داخل ایران مشکلی با شبکه ندارند و حتی تیزرهای فیلم ها و محصولات تولیدی در داخل ایران از همین شبکه نیز  پخش میشود و بنده چون مرد هستم قانون کشف حجاب شاملم نمیشود و بعدها براحتی میتوانم به شغلم در ایران ادامه دهم و  هزاران دروغ دیگر باعث شد در نهایت راضی به همکاری شوم.

این بازیگر خاطرنشان ساخت: مشکل اینجا بود که باید قرارداد کاری خود را در استانبول فسخ کرده و به آنتالیا می رفتم. با وعده دستمزد بالایی که به من دادند چنین کردم و به آنتالیا رفتم و در سه فیلم سینمایی ایفای نقش کردم اما زودتر از حد تصور واقعیتها از مسایل پشت پرده و ماهیت وجودی شبکه برایم روشن شد.

ماهور بساکی با اشاره به مشکلات کار در جم بیان داشت: حقوق ندادن به پرسنل، مشکلات اخلاقی و فرهنگی شدید حاکم بر آنجا و سوءاستفاده از حسن نیت و سادگی افراد باعث شد قید همکاری را بزنم و استعفای خود را نوشته و با زیان فراوان مالی و موقعیتی پس از حدود ۶ ماه از شبکه خارج شدم.

این بازیگر با بیان اینکه جم برایش هیچ نداشته جز دردسر تأکید کرد: قطعا از بزرگترین اشتباهاتم همکاری با شبکه جم بوده و اگر واقعا دورنمای درستی از این شبکه داشتم قطعا تن به همکاری نمیدادم. اکنون حدود یک سال است که به ایران بازگشته ام و قصد فعالیت در مملکت خودم دارم. به امید اینکه فعالیتهایم در ایران بتواند خط سیاهی بر انتخابهای نادرستم در گذشته بکشد.

ماهور بساکی در کنار بهمن مفید

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۵:۵۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55836

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "یک بازیگر بازگشته از جم مدعی شد⇐مدیران GEM مدعی بودند تولیدات شان را با هماهنگی دستگاههای نظارتی داخلی میسازند!!/بدقولیهای مالی و سوءاستفاده از حسن نیت افراد در رفتار دست اندرکاران GEM موج میزد!!"

  1. مهتاب گفت:

    یه کلام ختم کلام جذابی
    فیلم روزی روزگاریت عالی بود چه فنچی

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code