۱۱۰۹۱۴۰۱

گلایه فیلمساز ایرانی حاضر در جشنواره پراگ از دبیر جشنواره فجر: حتی لایق شرکت در بخش “هنروتجربه” هم نبودیم؟

سینماژورنال: فيلم سينمايي “٣١٦” در ادامه نمايشهاي موفقش در مجامع بين المللي اين بار به كشور چك رسيد و قرار است در تازه ترین دوره جشنواره پراگ كه از تاريخ ١٩ تا ٢٦ مارچ در شهر پراگ برگزار مي شود به نمايش درآيد.
به گزارش سینماژورنال فيلم در سه نوبت در روزهاي ٢٠و٢١و٢٣ مارچ به نمايش گذاشته خواهد شد. جشنواره فبيو يكي از جشنواره هاي مهم اروپاي شرقي است.
 اين در حالي است كه فيلم سينمايي “٣١٦” بدليل داشتن مجوز ويدئويي از بازبيني هيئت انتخاب جشواره فجر باز ماند و اكران فروردين ماه فيلم در گروه “هنر و تجربه” نيز به تعويق افتاد و گويا قرار بر آن است كه در عيد فطر اكران شود.
سدی برای دیده نشدن کارمان
پیمان حقانی كارگردان فيلم به سینماژورنال گفت: در روزگاري كه همه با فيلمهاي ويدئويي فيلم مي سازند از بزرگان و پيشكسوتان سينما تا تازه واردهايي مثل من قوانين دست و پا گير وزارت ارشاد براي دادن مجوز ساخت كم بود، حالا ایجاد افتراق میان مجوز ويدئويي و سينمايي نيز سدي شده است براي ديده نشدن كارمان.
مدیران ما قوانینی وضع میکنند که فیلمسازان خسته شوند
او اضافه كرد: در هيچ جشنواره كوچك يا بزرگ دنيا مهم نيست كه فیلمساز با چه دوربيني يا چه گروهي فيلم را ساخته است. آنها به كيفيت فيلم و استعداد فيملسازانشان توجه نشان مي دهند درصورتي كه مديران ما قوانينی وضع مي كنند كه استعدادهاي سينما خسته و درمانده شوند و از كار كردن پشيمان!
316

316

حتی لایق بخش “هنروتجربه” هم نبودیم؟

این کارگردان خاطرنشان ساخت: “۳۱۶” كه جشنواره فجر امسال حتي حاضر به تماشاي يك دقيقه از آن نشد و دبير محترم جشنواره حتي بخش “هنر و تجربه” را هم از ديدن آن منع كرد هم در نمايشهاي خارج از ايرانش موفق بوده است و هم مورد توجه منتقداني که در نمايشهاي خصوصي موفق به تماشايش شده اند قرار گرفته است.
وی ادامه داد: حالا سوال اینجاست که آیا حتی لایق یک نمایش در بخش “هنروتجربه” نبودیم؟
روایت داستان از طریق پاهای کاراکترها
“۳۱۶”  كه به كارگرداني و تهيه كنندگي پيمان حقاني توليد شده است اولين فيلم سينمايي است كه هيچ يك از شخصيتهاي فيلم در آن ديده نمي شوند و قصه ٦٣ سال زندگي زني را در ١٠ فصل از زندگي او روايت  مي كند.
از نكات قابل توجه فيلم مي توان به موسیقی زيبای مهيار افشار آهنگساز ايراني-اسكاتلندي اشاره كرد و قرار است به زودي آلبوم موسيقي فيلم وارد باز شود.
image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=1464

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code